Geplaatst op: 15-03-2018
Auteur: Marc Gerlings

NBTC niet afrekenen op aantal buitenlandse toeristen maar op spreiding

NBTC niet afrekenen op aantal buitenlandse toeristen maar op spreiding
De Tweede Kamer stemt in met een voorstel om de missie van NBTC volledig te veranderen. Niet meer afrekenen op het aantal buitenlandse toeristen dat naar Nederland komt, maar volop inzetten op spreiding van toerisme. 


D66 wil het geld voor toerisme inzetten voor de regio’s buiten Amsterdam. Een Kamermeerderheid heeft het voorstel van D66-Tweede Kamerlid Jan Paternotte gesteund om toeristen naar nieuwe bestemmingen te lokken. Ook moet het voor toeristen makkelijker worden om door Nederland te reizen.

Paternotte: "Gevolg van het besluit is dat het Nederlands Bureau voor Toerisme en Congressen niet meer afgerekend wordt op het binnenhalen van zoveel mogelijk toeristen in Nederland. In plaats daarvan moet dit bureau alles doen om de toeristen juist naar nieuwe bestemmingen te lokken."


Stijging toerisme

Amsterdam wordt de afgelopen jaren geplaagd door grote massa’s toeristen, melden de democraten. Het voorstel van D66 is om dit beter te spreiden door het land. Het Nederlandse Bureau voor Toerisme en Congressen (NBTC) moet toerismebureaus ondersteunen om het aantal toeristen beter te verdelen in verschillende steden en regio’s. Ook moet de Holland Travel Ticket toegankelijker worden voor toeristen. Paternotte: "Amsterdam is inmiddels ontzettend bekend, maar Nederland heeft veel meer te bieden. Zet de 8.7 miljoen euro die beschikbaar is om toeristen aan te trekken in voor spreiding naar andere regio’s.”


Holland Travel Ticket

Het Holland Travel Ticket is een OV-chipkaart met onbeperkt reizen door Nederland voor 55 euro per dag. Momenteel bieden alleen de NS-automaten op Schiphol dit aan of moet het online besteld worden. Een Kamermeerderheid steunt het voorstel van Paternotte voor een meerdaagse variant die beter beschikbaar is. Paternotte: "Een betere spreiding is belangrijk, maar ook dat toeristen makkelijker door het land kunnen reizen. Hierbij helpt bijvoorbeeld het Holland Travel Ticket. Een toerist die het land door wil reizen moet dat snel en makkelijk kunnen doen.”


Later op de dag volgt een reactie van NBTC. De marketingorganisatie wijst daarin onder meer op de ontwikkeling van de HollandCity-strategie met partners in heel Nederland. Ook zal het succes van het themajaar Mondriaan tot Dutch Design worden aangehaald. In februari vroeg NBTC aan de politiek om de regierol te nemen in de spreiding van toerisme.

Trefwoorden: toerisme, spreiding, NBTC, D66

CELTH





||| Nieuws |||

04/03/25
Boot Holland 11 - 15 maart 2026
Boot Holland 2025 werd een maand geleden vroegtijdig afgeblazen. Nu zijn de data bekend voor dit evenement in 2026.
04/03/25
Exclusief voor leden
Nieuwe NL country manager Airbnb moet groeicijfer verhogen
Airbnb heeft de Fransman Clément Eulry aangesteld als Country Manager voor Nederland. Nederland speelt een sleutelrol voor Airbnb in Europa, meldt het boekingsplatform.
03/03/25
Artikelen Capita Selecta uit Trendrapport online
Alle artikelen in het hoofdstuk Capita Selecta van het nieuwste Trendrapport staan online. Mede dankzij partners CELTH en NBTC vrij toegankelijk.
03/03/25
Exclusief voor leden
GoVolta's budgettrein strandt door financieringsproblemen
Een ontluisterend interview in de Volkskrant met de initiatiefnemers van GoVolta, het bedrijf van Maarten Bastian en Hessel Winkelman. Ze hadden grootse plannen om in 2025 budgettreinen door Europa te laten rijden.
03/03/25
Wandelnetwerk Ieperboog Oost in de prijzen
Het wandelnetwerk Ieperboog Oost van Westtoer is op de eerste dag van de Fiets en Wandelbeurs in Gent bekroond tot Wandelroute van het Jaar 2025. Deze prestigieuze prijs wordt jaarlijks toegekend aan nieuwe of recent gewijzigde wandelroutes in de Benelux.
03/03/25
Het effect van ‘Wie is de Mol’ op bestemmingen
Na elk seizoen van "Wie is de Mol?" stijgt het aantal Nederlandse vakantieboekingen naar de landen waar het populaire tv-programma is opgenomen. Autoverhuurbedrijf Sunny Cars meldt een opvallende toename in de verhuur van auto’s in de landen waar de opnames waren.
03/03/25
Exclusief voor leden
Low Carbon Travels en Nature Travel Lab bundelen krachten
Nature Travel Lab en Low Carbon Travels hebben de handen ineengeslagen om duurzame en natuurgerichte reizen te stimuleren.
03/03/25
Exclusief voor leden
Museum Batavialand krijgt nationale allure
Museum Batavialand wordt de komende jaren ingrijpend vernieuwd. Provinciale Staten van Flevoland hebben ingestemd met de plannen om het museumcomplex en de presentaties voor 25 miljoen euro te moderniseren. Zowel de provincie Flevoland, gemeente Lelystad als fondsen en sponsoren dragen daaraan bij.

||| Agenda |||

11/03/25
11/03/25 t/m 11-03-25: Frysk Toerisme Festival
Op 11 maart keert het toonaangevende kongres voor toeristisch Friesland terug. Deze keer i...
24/03/25
24/03/25 t/m 24-03-25: 2Daagse Glamping Inspiratiereis
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert van maandag 24 maart 2025 tot en met d...
05/05/25 t/m 11-05-25
05/05/25 t/m 11-05-25: The Greater Bay Area Leisure Tour
Het Nederlandse J2Leisure organiseert samen met haar Chinese partner Glopen van 5 tot en met 11 mei ...
24/06/25
24/06/25 t/m 24-06-25: Vakbeurs Vakantiehuis van de Toekomst
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert op dinsdag 24 juni 2025 de vakbeurs 'V...