Geplaatst op: 04-11-2013

Feest met Fête de la Nature

Feest met Fête de la Nature

Het weekend van 24 en 25 mei 2014 bruist de natuur in Nederland van de feestelijkheden. Dan is het Fête de la Nature. Vanaf nu kunnen geïnteresseerden hun activiteiten aanmelden of locaties beschikbaar stellen voor de vieringen. Voor recreatie en horeca een mooie kans om aan te sluiten bij Fête en zo het zomerseizoen 2014 feestelijk van start te gaan!


Recreatie, kunst, cultuur, sport en bedrijfsleven

Fête de la Nature is een landelijk initiatief om door heel Nederland feestelijke buitenactiviteiten te organiseren. Niet alleen door groene organisaties, maar juist ook recreatie, kunst, cultuur, sport en bedrijfsleven organiseren deze activiteiten. Het doel is om mensen een mooie ervaring in de natuur bezorgen. Op deze manier komen mensen niet alleen met natuur in contact, maar ook met alle faciliteiten in en om die natuur en met elkaar. Natuur is daarbij een breed begrip: het kan een natuurgebied zijn, maar ook landschap, een boerderij, een park, een groenstrook. De nadruk ligt op buiten.


Fête de la Nature 2014

De komende maanden is de uitnodiging aan allerlei partijen om zich met hun activiteit aan te melden. Dat kan bijvoorbeeld een individueel pannenkoekenhuis zijn dat in het Fête weekend met een tent op de parkeerplaats van een natuurgebied gaat staan met de lekkernijen. Het kan ook groter; een koepel van recreatiebedrijven die een Fête activiteit voorbereid voor alle leden en de mogelijkheid om mee te vieren via de vergaderingen, websites en bladen onder de aandacht van die leden brengt. Ook locaties die zelf geen activiteit kunnen of willen organiseren, maar wel anderen daar de ruimte voor willen geven, zijn van harte welkom om zich aan te melden. Een koor dat optredens verzorgt in uw restaurant? Uw parkeerplaats als startplaats voor de wandeltocht? De afsluitende borrel bij u? Alle ideeën komen bij elkaar op de website. Fête de la Nature zorgt voor landelijke promotie en kan u in contact brengen met mogelijk interessante partners.


Aanmelden op de site

Nationaal Groenfonds is een van de partijen die Fête de la Nature in 2014 ondersteunen. Wilt u meevieren en uw idee of locatie aanmelden? Dat kan via de website www.fetedelanature.nl. Wilt u de mogelijkheden eerst bespreken, dan kunt u contact opnemen met de projectleider van Fête, de heer Ralph Scholtz via info@fetedelanature of 033 253 9724.

Dit artikel over Fête de la Nature in 2014 verscheen in Recreatie & Toerisme oktober 2013.

Trefwoorden: Natuur, fete de la nature, fete weekend, start zomerseizoen, Groenfonds

||| Twitter |||

||| Nieuws |||

06/02/25
Nederlands verblijfstoerisme groeit naar 61 miljoen gasten in 2035
In 2035 zal Nederland naar verwachting 61 miljoen verblijfsgasten ontvangen, 24% meer dan in 2023. Ons land kan dan rekenen op 12 miljoen extra gasten.
06/02/25
Exclusief voor leden
Drie ton voor extra publieksprogramma Groninger Museum
Het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap heeft besloten om het Groninger Museum een vierj...
06/02/25
Nationale campermarkt
Op zaterdag 5 april vindt de tweede editie van de Nationale Campermarkt plaats bij FlevoNice in Biddinghuizen.
06/02/25
Van Gogh Homeland presenteert de Groene Kathedraal
De Tilburgse Spooorzone krijgt in het voorjaar van 2026 in de vorm van een Groene Kathedraal een tijdelijk stedelijk lunapark. De Groene Kathedraal wordt een podium voor een prikkelend programma voor een breed publiek, waar met positiviteit en verbeeldingskracht aandacht wordt gevraagd voor dilemma’s en oplossingen voor de grote duurzaamheidsopgaven in Brabant, het Homeland van Vincent van Gogh.
05/02/25
Laatste jaar uitvoeringsprogramma BRTN 2020-2025
Dit jaar markeert het laatste jaar van de uitvoering van het Basisrecreatietoervaartnet (BRTN) 2020-2025. Tegelijkertijd wordt er gewerkt aan het opstellen van nieuwe bestuurlijke afspraken voor de periode vanaf 2026, waarin de rol van AI toeneemt.
04/02/25
Horeca in 2025: Wat je nu moet weten om je zaak future-proof te maken!
Het inspirerende evenement heeft opnieuw laten zien waar de horeca naartoe gaan en welke ontwikkelingen echt niet meer te negeren zijn.
04/02/25
Texelse Rosalie Lap nieuwe directeur VVV Texel
Vanaf maart is Rosalie Lap door de Raad van Toezicht van VVV Texel aangesteld als directeur VVV Texel.
04/02/25
Benoeming tot Officier en Ridder van het Légion d'Honneur
Op 28 januari heeft de Franse president Emmanuel Macron in het Élysée-paleis in Parijs Europa-Park-oprichter Roland Mack benoemd tot “Officier de la Légion d'honneur” en Michael Mack, managing partner van Europa-Park en CEO van MACK One, tot “Chevalier de la Légion d'Honneur”.