Geplaatst op: 09-09-2013
Auteur: Marc Gerlings
Publicatie: Recreatie & Toerisme oktober 2013 nummer 5

Caravan Salon blijft populair

Caravan Salon blijft populair

In 2012 bezochten 165.000 kampeerliefhebbers de Duitse beurs Caravan Salon. In 2013 sluit de beurs af met 175.000.

De beursorganisatie meldt dat de groei gezien wordt als een teken dat kamperen en caravans nog steeds zeer populair zijn.

Verwachting overtroffen
Joachim Schäfer, zaakvoerder van de firma Messe Düsseldorf GmbH, is de balans meer dan positief: "Met 175.000 bezoekers heeft de CARAVAN SALON onze verwachtingen voor 2013, nl. meer dan 160.000 bezoekers, duidelijk overtroffen. Ondanks de economisch moeilijke situatie komen zowel professionals als caravanfreaks uit de hele wereld naar Düsseldorf om hier hun zakelijke partners te ontmoeten en zich over innovaties te informeren. Het hoge aantal bezoekers toont ook hoe geliefd Caravaning nog steeds is als vakantievorm. Bovendien zijn wij gelet op de huidige marktsituatie in Europa uitermate verheugd over het feit dat ongeveer 25.000 buitenlandse bezoekers de weg naar Düsseldorf gevonden hebben."


Hermann Pfaff, vicevoorzitter van de vereniging van de Caravaning-industrie, was ook uitermate tevreden met het verloop van de beurs: "Wij zijn positief verrast door het grote aantal bezoekers en door de bereidheid van de bezoekers om ook echt tot een aankoop over te gaan. De balans is duidelijk beter dan de verwachtingen en de belangstelling is opnieuw toegenomen." Dit blijkt ook uit de verkoopcijfers.


Wolfgang Speck, van de firma Knaus Tabbert GmbH, verwoordt het als volgt: "De bezoekers zijn goed geïnformeerd en we hebben een hele reeks nieuwe klanten van ons product kunnen overtuigen. Onze verkoop zit globaal gezien op het niveau van vorig jaar, wat gelet op de globale situatie op de verschillende markten een opmerkelijke prestatie is.”

De 53e editie van CARAVAN SALON DÜSSELDORF zal van 29 augustus (dag voor de professionele bezoeker en de media) tot 7 september 2014 plaatsvinden.
Trefwoorden: kamperen, caravan, Caravan Salon

CELTH





||| Nieuws |||

06/02/25
Exclusief voor leden
Drie ton voor extra publieksprogramma Groninger Museum
Het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap heeft besloten om het Groninger Museum een vierj...
04/02/25
Museum Oudheden biedt tweede kaart gratis op Valentijnsdag
Een bezoek aan het Rijksmuseum van Oudheden in Leiden is op Valentijnsdag, vrijdag 14 februari 2025, voordelig en dubbelgezellig met de prijsactie ‘2 entreekaartjes voor de prijs van 1’.
04/02/25
Exclusief voor leden
Cultureel aanbod onderdeel van arbeidsomstandigheden
Alleo en CultuurWerkt! bundelen krachten en maken populaire cultuur integraal onderdeel van arbeidsv...
04/02/25
De toekomst speelt op Delft Fringe Festival
Op 30 bijzondere locaties in Delft worden bezoekers van 27 mei tot en met 9 juni door 26 talenten verrast met dans, theater, muziek, cabaret en alles daartussen.
30/01/25
Exclusief voor leden
Minder festivals maar meer evenementen georganiseerd
In 2024 vonden er aanzienlijk meer concerten plaats dan in 2023, terwijl het aantal festivals juist daalde. Festivals en concerten trokken gezamenlijk 30,5 miljoen bezoeken, iets minder dan in 2023. Dit blijkt uit de branchecijfers die Respons jaarlijks in opdracht van de Vereniging van Evenementen Makers (VVEM) opstelt. Ook in 2025 staat het aantal festivals onder druk.
29/01/25
Exclusief voor leden
5 grote museale ontwikkelingen in New York
In toeristenmagneet New York vinden in 2025 in ieder geval 5 grote museale ontwikkelingen plaats. Eén museum is nieuw, de andere vier presenteren grote uitbreidingen.
24/01/25
Positief oordeel over drie Limburgse musea
Het provinciebestuur van Limburg heeft het rapport ontvangen van de Visitatiecommissie Provinciale Musea 2024. Voornamelijk is inhoudelijk aar de musea gekeken maar toerisme speelt ook een rol.
02/01/25
Miljoen euro voor Romeins Museum Heerlen
Het Thermen Museum in Heerlen krijgt een nieuwe toekomst. De provincie Limburg heeft een subsidie van 1 miljoen euro toegekend aan de gemeente Heerlen om het unieke erfgoed duurzaam te behouden en te ontwikkelen. Het museum gaat verder onder de naam Romeins Museum.