Geplaatst op: 09-10-2013
Auteur: Marc Gerlings

Voorspelling 2014 kosten zakelijk reizen: lichte stijging

Voorspelling 2014 kosten zakelijk reizen: lichte stijging

Carlson Wagonlit Travel (CWT) publiceert de Travel Price Forecast 2014. Uit deze jaarlijkse prognose blijkt dat wereldwijde de prijzen voor zakenreizen in 2014 licht zullen stijgen.

Voor vliegreizen wordt een stijging verwacht, voor hotelaccommodatie juist een daling. Deze indicatie ligt in lijn met de naar verwachting beperkte mondiale economische groei. Voor vliegreizen wordt in Nederland een variabele prijsstijging voorzien van 


0,9 tot 3,8%

Het boeken van een hotelovernachting wordt daarentegen in 2014 waarschijnlijk goedkoper. Voor het prijsniveau in het hotelsegment wordt rekening gehouden met een daling van0,3 tot 5,3%. 


CWT’s Forecast 2014 is onderverdeeld in vier secties: luchtvervoer, hotelaccommodatie, grondvervoer en meetings & events.


• Luchtvervoer

Het luchtvaartlandschap blijft dynamisch in 2014. Luchtvaartmaatschappijen continueren de samenwerking via code-share overeenkomsten, allianties of fusies. Tegelijkertijd zullen meer low-cost carriers druk uitoefenen op de andere maatschappijen door hun prijsstelling en productaanbod voor de zakenreiziger. Voor de Europese regio voorziet men een gemiddelde prijsstijging van 3,1%. In Noord-Amerika ligt dit op 2,6%.


Hotelaccomodatie

Een aantal belangrijke zakelijke bestemmingen zullen geconfronteerd worden met de hoogste prijsniveaus voor hotelovernachtingen sinds tientallen jaren. Als gevolg van de voortdurende economische onzekerheid fluctueren de prijzen in Europa meer dan in andere regio’s.

Van een daling van 2,5% tot een tariefsverhoging van 1,6%. De verwachting is dat Noord-Amerika een vermeerdering van de hotelkosten tegemoet kan zien van 3,9%.


Grondvervoer

Er wordt rekening gehouden met een kleine prijsverhoging voor grondtransport in 2014, aangezien reizen per huurauto of trein op sommige trajecten een goed alternatief vormen voor vliegreizen. Sommige markten zien de eerste prijsstijgingen in autoverhuur in jaren.

Een trend die zich in de nabije toekomst zal kunnen voorzetten. Daar waar de prijzen voor autohuur in Europa variëren, is de prognose voor Noord-Amerika een stijging van 2%.


Meetings & Events

CWT verwacht dat aanbieders van Meetings & Events (M&E) wereldwijd hun prijzen het komende jaar zullen opschroeven, resulterend in een stijging van de kosten per dagdeelnemer. Dit kan leiden tot een vermindering van het aantal deelnemers per evenement met 3% in vergelijking tot 2013. Meeting planners blijven voorzichtig en houden de kosten nauwlettend in het oog.
Trefwoorden: zakenreis, productiviteit, reizen, terugverdientijd zakenreis

CELTH





||| Nieuws |||

04/02/25
Horeca in 2025: Wat je nu moet weten om je zaak future-proof te maken!
Het inspirerende evenement heeft opnieuw laten zien waar de horeca naartoe gaan en welke ontwikkelingen echt niet meer te negeren zijn.
04/02/25
Texelse Rosalie Lap nieuwe directeur VVV Texel
Vanaf maart is Rosalie Lap door de Raad van Toezicht van VVV Texel aangesteld als directeur VVV Texel.
04/02/25
Benoeming tot Officier en Ridder van het Légion d'Honneur
Op 28 januari heeft de Franse president Emmanuel Macron in het Élysée-paleis in Parijs Europa-Park-oprichter Roland Mack benoemd tot “Officier de la Légion d'honneur” en Michael Mack, managing partner van Europa-Park en CEO van MACK One, tot “Chevalier de la Légion d'Honneur”.
04/02/25
De toekomst speelt op Delft Fringe Festival
Op 30 bijzondere locaties in Delft worden bezoekers van 27 mei tot en met 9 juni door 26 talenten verrast met dans, theater, muziek, cabaret en alles daartussen.
30/01/25
Exclusief voor leden
Minder festivals maar meer evenementen georganiseerd
In 2024 vonden er aanzienlijk meer concerten plaats dan in 2023, terwijl het aantal festivals juist daalde. Festivals en concerten trokken gezamenlijk 30,5 miljoen bezoeken, iets minder dan in 2023. Dit blijkt uit de branchecijfers die Respons jaarlijks in opdracht van de Vereniging van Evenementen Makers (VVEM) opstelt. Ook in 2025 staat het aantal festivals onder druk.
28/01/25
Dit zijn de beste reisbloggers van Nederland
Op 18 januari 2025 werden de winnaars van de allereerste editie van de Dutch Travel Blog Awards bekendgemaakt. Dit event, georganiseerd door het gespecialiseerde travel marketingbureau Thx.agency, biedt het podium aan de beste travel content creators van Nederland.
28/01/25
Stichting het Gehandicapte Kind viert 75-jarig jubileum met Samenspeeldagen in Efteling
De Efteling organiseert samenspeeldagen. Initiatieven zoals Speelbos NEST! zorgen ervoor dat kinderen met een beperking niet aan de zijlijn, maar in de spotlights staan.
27/01/25
Beurs Boot Holland 2025 gaat niet door
De economische wind zit tegen, is het argument van de organisatie Boot Holland om de 2025 editie van de beurs niet door te laten gaan.