Geplaatst op: 17-10-2013
Auteur: Jessy Janga
NRIT Media

Groei hotelovernachtingen Den Haag

Groei hotelovernachtingen Den Haag

Het aantal hotelovernachtingen is in Den Haag in 2012 met 60.000 gestegen. Den Haag is daarmee de tweede toeristische stad van Nederland.


Inkomsten 1 op 10 inwoners uit toerisme
In 2012 kwamen er 1,2 miljoen toeristen naar de stad, waarvan de helft van buiten Nederland kwam. De toeristen leveren de lokale economie jaarlijks 2 miljard euro op. Nu al verdient 1 op de 10 inwoners van Den Haag zijn inkomen in de toeristische sector.


Toeristische strategie
Met de op 16 oktober aan de gemeenteraad verzonden Kanskaart Toerisme presenteert het Haags stadsbestuur de toeristische strategie die de komende jaren samen met de markt gevolgd zal worden. Marjolein de Jong (wethouder Cultuur, Binnenstad, Internationaal): "De hele stad profiteert van het feit dat Den Haag voor stedentrips een interessante bestemming is en dat toeristen op onze kust afkomen. De stijgende lijn zetten wij graag voort. Ik heb samen met de toeristische sector de handen ineen geslagen om de samenwerking tussen stadhuis en marktpartijen te intensiveren. Wij gaan kwalitatief hoogwaardige evenementen als het WK Hockey en de heropening van het Mauritshuis benutten om meer toeristen naar de stad te trekken. Daarnaast is er dit jaar een afspraak gemaakt met de Chinese markt om jaarlijks 100.000 Chinezen naar de stad te brengen. Onze gezamenlijke ambitie is om in 2020 1500 meer banen in de toeristische sector te hebben".


Koninklijk karakter
De komende tijd wordt ook onderzocht of een zogenaamde hop on-hop off verbinding rendabel te maken is en zal het koninklijk karakter van de stad extra benadrukt worden. Zo zal er bij het Rijk worden aangedrongen op openstelling van de Koninklijke Stallen.

Topics:Toerisme
Trefwoorden: den haag, toerisme, hotelovernachtingen

CELTH





||| Nieuws |||

23/02/25
Toeristenbelasting in Nederland stijgt met 8%
Toeristen die overnachten in Nederland betalen dit jaar gemiddeld € 2,53 toeristenbelasting per persoon per nacht. Dat is bijna 8% meer dan vorig jaar, zo blijkt uit jaarlijks onderzoek van Bungalowparkoverzicht.nl.
23/02/25
Data en analysemogelijkheden van de Landelijke Database Logiesaccommodaties
In 2024 is een eerste inventarisatie gemaakt van het aanbod aan logiesaccommodaties in Nederland, zoals vakantiewoningen, kampeerplekken, hotelkamers en B&B’s. In de ‘publicatie Landelijke Database Logiesaccommodaties’ wordt een analyse gepresenteerd van de verzamelde data.
23/02/25
Inspiratiemagazine voor natuurinclusieve recreatieterreinen
Het domein Vrijetijdseconomie van het Collectief Natuurinclusief heeft een tweede online magazine gepresenteerd. In de eerste editie stond 'meer ruimte voor recreatie' centraal, nu is het de beurt aan 'natuurinclusieve recreatieterreinen'.
21/02/25
 Overijssel helpt recreatieondernemers met meer groen en toegankelijkheid
De provincie Overijssel helpt ondernemers met een subsidie van ruim twee miljoen euro voor het verbeteren van het groen op hun locatie én de toegankelijkheid.
20/02/25
Exclusief voor leden
Nederlandse caravanverkoop stijgt als enige in Europa
Uit de jaarcijfers van de European Caravan Federation (ECF) blijkt dat de verkoop van nieuwe caravans en campers in Europa in 2024 met ruim 5 procent is gegroeid. Deze groei is volledig toe te schrijven aan kampeerauto’s, terwijl alleen in Nederland het aantal nieuwe caravans steeg.
16/02/25
Exclusief voor leden
DERTOUR Group neemt Hotelplan Group over, HomeToGo verwerft Interhome
Op 12 februari 2025 kondigde DERTOUR Group de overname aan van Hotelplan Group van Migros, met uitzondering van Interhome. Dat onderdeel wordt overgenomen door HomeToGo Group.
12/02/25
Scandic versterkt positie in Duitsland
Scandic blijft uitbreiden op bestemmingen in Duitsland en zal een leegstaand hotel met 214 kamers overnemen in het westelijke district van het centrum van Berlijn.
09/02/25
5 veelvoorkomende problemen met huisjes op vakantieparken
Vakantieparken zijn voor veel mensen een ideale manier om te ontspannen en te genieten van een welverdiende pauze. Echter, niet alles verloopt altijd vlekkeloos. Veel vakantiegangers en eigenaren van vakantiehuisjes krijgen te maken met terugkerende problemen die de ervaring kunnen beïnvloeden. Hieronder bespreken we enkele veelvoorkomende issues, zodat eigenaren van de parken en woningen deze problemen kunnen voorkomen om hun klanten geweldige vakantie-ervaringen te geven.

||| Agenda |||

24/03/25
24/03/25 t/m 24-03-25: 2Daagse Glamping Inspiratiereis
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert van maandag 24 maart 2025 tot en met d...
24/06/25
24/06/25 t/m 24-06-25: Vakbeurs Vakantiehuis van de Toekomst
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert op dinsdag 24 juni 2025 de vakbeurs 'V...