Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 20-01-2014
Auteur: Jessy Janga
NRIT Media

Opleving toerisme Egypte verwacht

Opleving toerisme Egypte verwacht

Tijdens de vakantiebeurs heeft de Egyptische ambassadeur Taher Farahat aangegeven dit jaar een opleving te verwachten van het toerisme in Egypte. Sinds 2012 is het aantal toeristen dat Egypte bezoekt sterk gedaald vanwege de politieke instabiliteit in het land. In 2008 kwamen er nog 14 miljoen toeristen naar de vakantiebestemming, in 2013 waren dit er nog maar 8,3 miljoen.


De daling van het aantal toeristen is ook merkbaar wanneer wordt gekeken naar de Nederlandse vakantiegangers die in 2013 naar Egypte afreisde. Dit aantal ging van 250.000 toeristen in 2012 naar 200.000 in 2013. Ook lijkt het erop dat bepaalde gebieden in het vakantieland niet langer in trek zijn bij de Nederlandse toerist. Zo daalde het aantal Nederlanders dat naar bestemmingen rond de Rode Zee ging met 41 procent. Verder is in de regio van de Nijl een sterke daling te zien van het aantal uit Nederland afkomstige toeristen, dit aantal daalde zelfs met 98 procent.


Ondanks deze negatieve ontwikkelingen verwacht Farahat dat zo’n 11 tot 12 miljoen dit jaar hun weg naar Egypte zullen vinden. De verwachting voor de positieve ontwikkeling van het toerisme in Egypte geldt overigens niet voor de komende zomer. Ten opzichte van 2013 zijn er tot en met week 2 van dit jaar zo’n 46 procent minder boekingen geconstateerd.


Topics:Vakanties
Trefwoorden: toerisme, vakanties, vakantiebeurs,

CELTH



||| Nieuws |||

01/04/25
Vloer Recreatie Vakbeurs voor 80% gevuld
Met nog ruim zeven maanden te gaan tot de Recreatie Vakbeurs op 11, 12 en 13 november 2025 in Evenementenhal Hardenberg, is de beursvloer nu al voor maar liefst 80% geboekt.
01/04/25
Week van de Duurzame Waterrecreatie
In de week van 22 tot en met 28 mei 2025 vindt voor de derde keer op rij de Week van de Duurzame Waterrecreatie plaats. Tijdens deze week staan verschillende kennisonderwerpen op het gebied van duurzame waterrecreatie in de schijnwerpers.?
01/04/25
Tegenslagen voor culturele sector en
"Laten we samen verder bouwen aan een culturele en creatieve sector die blijft verbinden en vernieuwen". Met deze oproep opent voorzitter Kristel Baele het online jaarverslag 2024 van de Raad voor Cultuur, dat vandaag is gepubliceerd.
01/04/25
Exclusief voor leden
Plopsaland De Panne viert 25e verjaardag met spectaculaire parade
Plopsaland De Panne heeft op 29 maart 2025 haar 25e jubileumseizoen geopend met een groots feest, in aanwezigheid van talrijke bekende Vlamingen en prominenten. Het hoogtepunt van de viering is de gloednieuwe 25 Celebration Parade, een kleurrijke stoet met acht praalwagens, tientallen dansers en de Studio 100-figuren.
01/04/25
Brabant verwelkomt nieuw wandelplatform: WandelStarter
Brabantse wandelaars kunnen vanaf vandaag hun hart ophalen met het nieuwe platform WandelStarter. Dit digitale initiatief, gelanceerd door Brabant Partners en partners, biedt een overzicht van meer dan 200 startpunten voor prachtige wandelroutes in de regio.
01/04/25
Nieuw personage in Slagharen: Burgemeester Bright verwelkomt gasten
De introductie van Burgemeester Bright naast alle bestaande personages zorgt voor extra beleving voor de bezoekers.
01/04/25
Exclusief voor leden
Cruiseschepen in Rotterdam aan de stekker
Een mijlpaal in de verduurzaming van de Rotterdamse haven is bereikt: cruiseschepen aan de Wilhelminakade kunnen vanaf nu gebruikmaken van walstroom. Dit betekent dat ze hun motoren niet langer hoeven te laten draaien om stroom te produceren wat en aanzienlijke verminderen van geluidsoverlast en luchtvervuiling oplevert.
31/03/25
Nederlandse reizigers ontdekken Korea
Korea is in opmars als populaire reisbestemming onder Nederlandse vakantiegangers.

||| Agenda |||

05/04/25
05/04/25 t/m 05-04-25: Impact Fair
Impact Fair rolt op zaterdag 5 april de groene loper uit voor iedereen die zijn of haar steentje op ...
12/04/25
12/04/25 t/m 12-04-25: Campervan Days
Na een succesvolle eerste editie in 2024 keert Campervan Days op 12 en 13 april 2025 terug...
05/05/25 t/m 11-05-25
05/05/25 t/m 11-05-25: The Greater Bay Area Leisure Tour
Het Nederlandse J2Leisure organiseert samen met haar Chinese partner Glopen van 5 tot en met 11 mei ...
26/05/25
26/05/25 t/m 26-05-25: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2025
De Breda University of Applied Sciences organiseert in samenwerking met het Ministerie van Infr...
24/06/25
24/06/25 t/m 24-06-25: Vakbeurs Vakantiehuis van de Toekomst
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert op dinsdag 24 juni 2025 de vakbeurs 'V...