Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 28-05-2014
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT Media

Science Center NEMO leukste museum voor kids

Science Center NEMO leukste museum voor kids
Van links naar rechts: Marga de Jager, lid hoofddirectie ANWB, Michiel Buchel, directeur NEMO, Do Klerx, Museuminspecteur van het Jaar en Mirjam Moll, manager Collectieve Promotie Museumvereniging
Museuminspecteurs in de leeftijd t/m 12 jaar kozen vandaag Science Center NEMO in Amsterdam tot beste kidsproof museum van 2014. De afgelopen twee jaar was het Continium in Kerkrade het meest favoriete museum van kinderen.

Do Klerx (10 jaar) uit Vught kreeg de meeste stemmen voor de 18 inspectierapporten die hij invulde op museuminspecteurs.nl. Hij werd vandaag Museuminspecteur van het Jaar. De uitreiking vond plaats in Naturalis Biodiversity Center in Leiden. NEMO kreeg van de inspecteurs het hoogste gemiddelde cijfer: een 9. Kinderen vinden het museum ‘Superleuk!!’ Finn (8 jaar) schreef over het museum: ‘Je mag heel veel dingen aanraken, proberen en doen. Dat is leuk!’

Michiel Buchel, directeur van NEMO is blij met de titel: ‘NEMO is een museum voor alle leeftijden. Wij zo trots dat zo’n grote groep jonge bezoekers ons op deze manier laat weten dat ze waarderen wat we doen!’ Tussen 26 juni 2013 en 8 mei 2014 vulden 2.364 Museuminspecteurs 3.893 inspectierapporten van 367 verschillende Nederlandse musea in op museuminspecteurs.nl. Nog nooit waren er zoveel Museuminspecteurs! Zij beoordeelden de musea aan de hand van veertien vragen in drie categorieën:  wat kun je er doen en leren, wat is er speciaal voor kinderen en hoe was de service? 

De winnende musea met de hoogste gemiddelde cijfers in de provincies waren genomineerd voor de titel kidsproof-Museum 2014:
  • NEMO, Noord-Holland (8,958)
  • Archeon, Zuid-Holland (8,952)
  • Universiteitsmuseum, Utrecht (8,2)
  • Nationaal Gevangenismuseum, Drenthe (7,5)
  • Nederlands Watermuseum, Gelderland (8,7)
  • Natuurmuseum Brabant, Brabant (8,7)
  • Continium, Limburg (8,8)
  • Natuurmuseum Fryslân, Friesland (8)
  • Nieuw Land Erfgoedcentrum, Flevoland (8,2)
  • Techniekmuseum HEIM, Overijssel (8,3)
Provinciale winnaars met minder dan 40 inspecties maakten geen kans op de titel. Zij kregen een eervolle vermelding:·         Nederlands Stripmuseum, Groningen (7) en Watersnoodmuseum, Zeeland (7,3) Vanaf juli kunnen kinderen weer inspectierapporten invullen op museuminspecteurs.nl voor de verkiezingen van volgend jaar. De Museuminspecteurs en de verkiezing van het kidsproof-Museum zijn een initiatief van de ANWB en de Museumvereniging om museumbezoek door kinderen te stimuleren.
Topics:Cultuur
Trefwoorden: musea, kinderen

CELTH



||| Nieuws |||

01/04/25
Vloer Recreatie Vakbeurs voor 80% gevuld
Met nog ruim zeven maanden te gaan tot de Recreatie Vakbeurs op 11, 12 en 13 november 2025 in Evenementenhal Hardenberg, is de beursvloer nu al voor maar liefst 80% geboekt.
01/04/25
Week van de Duurzame Waterrecreatie
In de week van 22 tot en met 28 mei 2025 vindt voor de derde keer op rij de Week van de Duurzame Waterrecreatie plaats. Tijdens deze week staan verschillende kennisonderwerpen op het gebied van duurzame waterrecreatie in de schijnwerpers.?
01/04/25
Tegenslagen voor culturele sector en
"Laten we samen verder bouwen aan een culturele en creatieve sector die blijft verbinden en vernieuwen". Met deze oproep opent voorzitter Kristel Baele het online jaarverslag 2024 van de Raad voor Cultuur, dat vandaag is gepubliceerd.
01/04/25
Exclusief voor leden
Plopsaland De Panne viert 25e verjaardag met spectaculaire parade
Plopsaland De Panne heeft op 29 maart 2025 haar 25e jubileumseizoen geopend met een groots feest, in aanwezigheid van talrijke bekende Vlamingen en prominenten. Het hoogtepunt van de viering is de gloednieuwe 25 Celebration Parade, een kleurrijke stoet met acht praalwagens, tientallen dansers en de Studio 100-figuren.
01/04/25
Brabant verwelkomt nieuw wandelplatform: WandelStarter
Brabantse wandelaars kunnen vanaf vandaag hun hart ophalen met het nieuwe platform WandelStarter. Dit digitale initiatief, gelanceerd door Brabant Partners en partners, biedt een overzicht van meer dan 200 startpunten voor prachtige wandelroutes in de regio.
01/04/25
Nieuw personage in Slagharen: Burgemeester Bright verwelkomt gasten
De introductie van Burgemeester Bright naast alle bestaande personages zorgt voor extra beleving voor de bezoekers.
01/04/25
Exclusief voor leden
Cruiseschepen in Rotterdam aan de stekker
Een mijlpaal in de verduurzaming van de Rotterdamse haven is bereikt: cruiseschepen aan de Wilhelminakade kunnen vanaf nu gebruikmaken van walstroom. Dit betekent dat ze hun motoren niet langer hoeven te laten draaien om stroom te produceren wat en aanzienlijke verminderen van geluidsoverlast en luchtvervuiling oplevert.
31/03/25
Nederlandse reizigers ontdekken Korea
Korea is in opmars als populaire reisbestemming onder Nederlandse vakantiegangers.

||| Agenda |||

05/04/25
05/04/25 t/m 05-04-25: Impact Fair
Impact Fair rolt op zaterdag 5 april de groene loper uit voor iedereen die zijn of haar steentje op ...
12/04/25
12/04/25 t/m 12-04-25: Campervan Days
Na een succesvolle eerste editie in 2024 keert Campervan Days op 12 en 13 april 2025 terug...
05/05/25 t/m 11-05-25
05/05/25 t/m 11-05-25: The Greater Bay Area Leisure Tour
Het Nederlandse J2Leisure organiseert samen met haar Chinese partner Glopen van 5 tot en met 11 mei ...
26/05/25
26/05/25 t/m 26-05-25: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2025
De Breda University of Applied Sciences organiseert in samenwerking met het Ministerie van Infr...
24/06/25
24/06/25 t/m 24-06-25: Vakbeurs Vakantiehuis van de Toekomst
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert op dinsdag 24 juni 2025 de vakbeurs 'V...