Geplaatst op: 18-09-2014
Auteur: Marc Gerlings

Gastvrijheidsgilde voor totale bedrijfsleven

Gastvrijheidsgilde voor totale bedrijfsleven

Het Gastvrijheidsgilde was er tot nu toe voor de horeca. Het gilde verandert de koers en richt zich nu op het complete bedrijfsleven in Nederland.

Tijdens het evenement ChefsRevolution in Zwolle is met de lancering van het nieuwe blad WELKOM Magazine het startschot gegeven voor het nieuwe Gastvrijheidsgilde.

Ton Ververs, voorzitter van het Gastvrijheidsgilde: "Het gilde was tot nu toe alleen gericht op de horeca. We zien dat steeds meer bedrijven uit allerlei sectoren gastvrijheid naar klanten toe belangrijker gaan vinden en daar ook informatie over willen hebben. Ondernemers en managers van allerlei soorten bedrijven zien dat ze zich kunnen onderscheiden met gastvrij zijn. Om die reden hebben we besloten om het gilde vanaf nu te richten op gehele Nederlandse bedrijfsleven. Daarom hebben we begin dit jaar een nieuw logo gepresenteerd. Met het nieuwe magazine WELKOM zetten we de volgende stap, een gezaghebbend magazine over gastvrijheid.”


Van Bruggen: "Gastvrijheid kan beter”
Het eerste exemplaar van WELKOM Magazine werd op zondag 14 september door Frits van Bruggen, hoofddirecteur van ANWB, overhandigd aan Astrid Joosten en Thérèse Boer, beiden ambassadeurs van het Gastvrijheidsgilde.
Van Bruggen: "Gastvrijheid kan absoluut beter in de Nederlandse bedrijven. Daarom zijn we als ANWB ook erg blij met de nieuwe koers van het gilde en ondersteunen haar initiatieven van harte. Ook wij zien gastvrij gedrag als een geweldig middel om het de gasten – zowel Nederlandse als buitenlandse – nog beter naar de zin te maken.”

"Excellent gastheerschap is de weg naar loyale klanten. Dat zijn de klanten die graag bij je blijven komen en kopen en tevens je ambassadeurs. Zij geven hun goede ervaringen door aan anderen. Betere reclame is er niet”. Uitspraken van Ferdie Olde Bijvank, directeur van het Gastvrijheidsgilde. "We zitten in Nederland veel te veel op de toer van, doe maar gewoon dan doe je al gek genoeg en steek je kop niet boven het maaiveld uit, maar dat is echt onzin. Het is juist een uitdaging, zeker als het gaat om gastvrijheid, om niet tevreden te zijn met een zeventje maar te streven naar een 9. Het is de kunst om je klanten of gasten een wauw beleving te bezorgen. Memorabele momenten creëren dat is eigenlijk de opdracht.

Koers wordt?
Olde Bijvank: "Het Gastvrijheidsgilde is het centrum en netwerk op het gebied van professionele gastvrijheid. Wij helpen bedrijven en organisaties gastvrijer, succesvoller en onderscheidend te zijn. Gastvrijheid hoort in onze visie in het DNA te zitten van elk bedrijf en zijn medewerkers. Kortom: Nederland gastvrij. Het gilde inspireert, is deskundig, ondernemend en resultaatgericht. Wij organiseren netwerkbijeenkomsten, zijn intermediair voor trainingen en coaching, zowel regionaal als landelijk. Ook reiken we gastvrijheidsawards uit in verschillende bedrijfstakken.”


Meer informatie over het gilde is te vinden op: www.gastvrijheidsgilde.nl.
Trefwoorden: gastvrijeheid, hospitality, horeca, leisure, ANWB

CELTH





||| Nieuws |||

14/03/25
Exclusief voor leden
Flinke omzetgroei in reisbranche
In 2024 is de omzet in de reisbranche met 7,9% gestegen ten opzichte van een jaar eerder.
14/03/25
Extra regels voor recreatie bij wolvengebied Utrecht
Provincie Utrecht heeft de regels aangescherpt voor recreatie bij de Leusderheide. Het gaat om een aanlijnplicht voor honden, regels voor kinderen op de paden en het advies om als groep bij elkaar te blijven.
13/03/25
Exclusief voor leden
Nieuwe ceo laat Time to Momo met online boekingen groeien
Sinds 1 februari 2025 heeft Mart Evers het stokje overgenomen van Niels Meijssen als nieuwe ceo van Time to Momo. Mart is mede-oprichter van het bedrijf en vanaf het allereerste begin in 2020 betrokken, toen het nog Moonback heette.
13/03/25
Sylvia van Mullem merkleider Regio Arnhem en Rijk van Nijmegen
Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen stelt Sylvia van Mullem als nieuwe merkleider Regio Arnhem en Rijk van Nijmegen aan. Zij volgt Reinou de Haan op.
13/03/25
Kröller-Müller viert 80 jaar vrijheid met wandelingen en open schuilkelder
Van 29 april tot en met 5 mei 2025 herdenkt het Kröller-Müller Museum 80 jaar vrijheid. De schuilkelder is opengesteld voor publiek, er zijn minicolleges in het museum en vrijheidswandelingen in de beeldentuin.
12/03/25
Exclusief voor leden
KLM migreert applicaties naar cloud
Accenture werkt samen met Air France-KLM om de bestaande applicaties van de luchtvaartgroep te transformeren en te migreren naar de cloud. Hierbij wordt afgestapt van de drie eigen datacenters. Dat is van grote invloed op het proces en de klantervaring.
12/03/25
Efteling Grand Hotel opent op 1 augustus 2025
Het Efteling Grand Hotel opent op 1 augustus 2025 de deuren voor gasten. Efteling investeert 50 miljoen euro in de bouw van het Efteling Grand Hotel. Het is dan het grootste hotel van het Brabantse attractiepark.
12/03/25
Exclusief voor leden
Landal rolt nieuwe merkidentiteit uit
Landal GreenParks en Roompot hebben een belangrijke stap gezet in hun transformatie naar Landal. Vanaf 10 maart 2025 zijn de eerste visuele elementen van de nieuwe merkidentiteit gepresenteerd aan gasten.

||| Agenda |||

18/03/25
18/03/25 t/m 18-03-25: Embrace Quality of Life
Op 18 maart 2025 organiseert Booking Experts het jaarlijkse kennisevent Embrace. Dit evenement is d&...
24/03/25
24/03/25 t/m 24-03-25: 2Daagse Glamping Inspiratiereis
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert van maandag 24 maart 2025 tot en met d...
05/04/25
05/04/25 t/m 05-04-25: Impact Fair
Impact Fair rolt op zaterdag 5 april de groene loper uit voor iedereen die zijn of haar steentje op ...
05/05/25 t/m 11-05-25
05/05/25 t/m 11-05-25: The Greater Bay Area Leisure Tour
Het Nederlandse J2Leisure organiseert samen met haar Chinese partner Glopen van 5 tot en met 11 mei ...