Geplaatst op: 02-01-2015
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT Media

548.000 bezoekers voor Openluchtmuseum

HollandRama maakt plaats voor Canon van Nederland

548.000 bezoekers voor Openluchtmuseum

Het Nederlands Openluchtmuseum ontving in 2014 maar liefst 548.000 bezoekers, dat waren er 38.000 meer dan in 2013. Daarmee is het Openluchtmuseum het best bezochte museum buiten Amsterdam. In 2014 trok het museum al 50.000 extra bezoekers ten opzichte van 2013.


Het museum sluit een zeer succesvol jaar af waarin onder meer drie vensters van de Canon van Nederland in het museumpark werden geïntroduceerd. In 2015 starten de voorbereidingen voor de tentoonstelling van de Canon die in april 2017 zal worden geopend.


Willem Bijleveld (directeur) "Sinds mei ben ik directeur van dit prachtige museum over de geschiedenis van het dagelijks leven. In deze dagen van terugblikken kun je er niet omheen hoe sterk ons dagelijks bestaan is verweven met de grote geschiedenis. We zetten in 2014 een eerste belangrijke stap om dat ook in het museum te laten zien. De canonvensters Watersnood van 1953, Gasbel en Kinderarbeid zijn nu verbonden met de geschiedenis van het dagelijks leven in het Nederlands Openluchtmuseum”.

Ingrijpende verbouwing op stapel

In 2015 start het Openluchtmuseum de voorbereidingen voor de tentoonstelling over de Canon van Nederland in het Entreepaviljoen. De tentoonstellingsruimten en de museale attractie HollandRama zijn dit winterseizoen (t/m 11 januari 2015) voor het laatst toegankelijk. Daarna wordt gestart met een ingrijpende verbouwing die ruim baan biedt voor een indrukwekkende expositie die de bezoeker meeneemt op een filmische reis door de tijd. Een reeks gebeurtenissen in het mensenleven, die de Nederlandse geschiedenis weerspiegelt. Het Openluchtmuseum werkt met het Rijksmuseum aan de visualisatie van de Canon van Nederland in het Arnhemse museum.


Verbindingen met Canon van Nederland

Ook in 2015 legt het Openluchtmuseum nieuwe verbindingen met vensters uit de Canon van Nederland. Bij het boerderijcafé uit Budel is te zien wat de Nederlandse neutraliteit in de 1e Wereldoorlog betekende. Kon ons land zich echt afzijdig houden? De presentatie laat smokkelaars, vluchtelingen en soldaten aan het woord in een Brabants grensdorpje anno 1914-1918. De werkkamer van een welgestelde Zaanse koopman verraadt zijn banden met de Surinaamse plantage Merveille. Dat zet de museumbezoeker aan het denken, dankt de koopman zijn rijkdom wellicht aan de slavernij?

In de Zeeuwse Kerk staat de Statenbijbel anno 1637 centraal. Gelovig of niet, de bezoeker ontdekt hoe de Statenbijbel zijn stempel op ons leven heeft gedrukt. Ten slotte speurt hij in de Hindelooper kamer naar koloniale waar, aangevoerd werd door de schepen van de Verenigde Oost-Indische Compagnie.


Afscheid van HollandRama

De Winter in het Openluchtmuseum duurt nog t/m 11 januari 2015. Het zomerseizoen start op 1 april 2015. In de tussentijd is het museum voor particuliere bezoekers uitsluitend in het weekend toegankelijk als wandelpark.

Als ‘afscheid’ van HollandRama is er van 5 t/m 9 januari dagelijks om 14.00 en 15.00 uur rondleidingen achter de schermen van de herinneringsmachine. Inschrijven is niet nodig.

Topics:Cultuur
Trefwoorden: cultuur, musea

CELTH



||| Nieuws |||

23/02/26
Exclusief voor leden
BCD sterker in NDC-boekingen
Zakelijke touroperator BCD behaalt een hoog percentage NDC-?boekingen en is een toonaangevende speler in de adoptie van NDC van American Airlines. Voor BCD een positieve ontwikkeling omdat New Distribution Capability (NDC) nog niet de grote standaard is zoals het GDS-boekingssysteem.
23/02/26
Den Haag krijgt eigen VVV cadeaukaart
Den Haag heeft er een nieuw, typisch Haags cadeau bij: de VVV Cadeaukaart Den Haag. Op donderdag 19 februari werd de kaart officieel gepresenteerd bij The Hague Info Store op station Den Haag Centraal.
23/02/26
Exclusief voor leden
Privésauna op het strand van Texel
Huur voor 1,5 uur jouw privésauna met uitzicht op het strand van Texel. Deze eerste mobiele sauna van het eiland staat op dit moment bij Paal 9. In de sauna is plek voor maximaal 5 personen.
23/02/26
Exclusief voor leden
Travelling Britain in Nederlandse handen
Travelling Britain, de Duitse specialist voor individuele reizen naar Groot-Brittannie en Ierland gaat over in Nederlandse handen. Dat maakte Tim Bennett, eigenaar en oprichter van Travelling Britain bekend: “na een lange periode, waarin we elkaar leerden kennen en appreciëren, ben ik blij mijn levenswerk te kunnen overdragen aan Rein De Laat, die Travelling Britain als nieuwe eigenaar vanaf nu verder zal uitbouwen en internationaliseren.”
23/02/26
Exclusief voor leden
Toeristen worden gewaarschuwd voor oorrobben
Vaccinatiepunt adviseert reizigers die zuidelijk Afrika bezoeken om afstand te houden van oorrobben. In Namibië en Zuid-Afrika is een uitbraak van rabiës vastgesteld bij deze zeeleeuwachtige, en inmiddels zijn er ook toeristen gebeten door een besmet dier.
20/02/26
Twee krachtige perspectieven op de toekomst van toerisme
Het Trendcongres Toerisme & Vrijetijd 2026 maakt vandaag de twee keynote-sprekers bekend die het congres op 2 april openen: Signe Jungersted (Group NAO) en Kees Klomp (lector Betekeniseconomie). Beide sprekers benaderen de toekomst van toerisme vanuit een ander systeem, maar delen dezelfde boodschap: de visitor economy beweegt een kantelpunt binnen, en vraagt om nieuw denken, nieuwe waarden en nieuwe vormen van bestuurlijke en maatschappelijke samenwerking.
20/02/26
Meertalige bezoekerservaringen
Nederland ontvangt jaarlijks een groeiende internationale bezoekersstroom, waardoor musea, attractieparken en andere leisure-organisaties steeds vaker investeren in meertalige bezoekerscommunicatie. Daarbij speelt digitale toegankelijkheid een steeds grotere rol, mede door toenemende aandacht voor WCAG 2.1-richtlijnen binnen de sector.
20/02/26
Grootste indoorsportpretpark van Europa opent in Nieuwegein
Sparkx, het snelgroeiende Belgische sportpretparkconcept, vestigt zich eind 2026 in Nieuwegein. Met 7.500 vierkante meter wordt het nieuwe park in De Beursfabriek direct het grootste indoorsportpretpark van Europa. Bezoekers kunnen er kennismaken met zo’n vijftig klassieke, innovatieve en virtuele sporten — van basketbal tot een wingsuitvlucht.

||| Agenda |||

24/02/26
24/02/26 t/m 24-02-26: Tourism skills: getting this right matters
The European tourism sector faces a simple reality:without the right skills, growth is not sustainab...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
10/03/26
10/03/26 t/m 10-03-26: Opendeurdag Experience Factory Antwerpen; Europa’s grootste Indoor FEC Attractie
Primeur Langste E-Kart circuit van Europa en TimeMissionDatum: dinsdag 10 maart 2026Locatie: Michiga...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...