Veluwse gemeenten haken voor promotie aan bij RBT KAN

De Veluwse gemeenten hebben besloten de toeristische marketing en promotie uit te besteden aan RBT KAN dat de marketing en promotie onder de naam "VisitVeluwe” gaat verzorgen.
Het nieuw opgerichte
VisitVeluwe is onderdeel van het Regionaal Bureau voor Toerisme Arnhem Nijmegen
(RBT KAN), dat reeds meer dan tien jaar de toeristische marketing en promotie
voor de regio Arnhem Nijmegen verzorgt. Het bedrijfsleven heeft RBT KAN bij de overheid voorgedragen als marketing- en promotieorganisatie voor de Veluwe. In ze zomer van 2014 ging het Veluws Bureau voor Toerisme failliet.
Vrijwel alle van de 19 gemeenten op de Veluwe doen mee en betalen 0,70 euro per inwoner aan VisitVeluwe. Vier gemeenten kunnen vanwege het ontbreken van budgettaire ruimte nog niet meedoen. Zo vond de gemeente Hattem dat RBT KAN een prima presentatie had gegeven maar was een deel van het marketingbudget al vergeven aan Rond Uit Hattem. Voor 2016 kan de gemeenteraad zich bij de bespreking van de kadernota uitspreken voor aansluiting bij RBT KAN.
VisitVeluwe beschikt voor de start over een budget van 400.000 euro. Dat geld moet volgens directeur Jurriaan de Mol worden verdubbeld of verdrievoudigd door bijdragen van het bedrijfsleven en sponsoring. Een model dat RBT KAN al jaren met succes hanteert. De eerste verzoeken van het bedrijfsleven om aan te haken bij VisitVeluwe zijn al binnen. Met de zelfstandige VVV's in de regio wordt een samenwerking gezocht.
VisitVeluwe zal zich met name richten op het enthousiasmeren van (potentiële) bezoekers aan de Veluwe. Activiteiten in binnen- en buitenland bestaan o.a. uit persbewerking, bewerken van de reisindustrie, beurspresentaties en uiteraard het benutten van de vele online mogelijkheden voor de Veluwe. Tevens wordt gestart met het uitrollen van de social media strategie waarbij gebruik gemaakt gaat worden van de vele verhalen van de bezoekers op de Veluwe. VisitVeluwe zal gebruik maken van het platform develuwe.nl. De komende periode ligt het accent op:
- het verder uitbouwen van de succesvolle campagne 'Gelderland levert je mooie streken';
- het doorontwikkelen van het platform develuwe.nl;
- de inzet van social media met verhalen en ervaringen van bezoekers
- het Van Goghjaar met als hoogtepunt de expositie in het Kröller-Müller
Bastiaan Overeem zal als
Programma Manager met een Veluws team de activiteiten gaan uitrollen. De
directie is in handen van Jurriaan de Mol.