3 punten versterking recreatie Noord-Holland ontvangen subsidie
Voor de aanleg van natuurverbindingen, recreatieve
verbindingen, toeristische overstappunten en Laag Holland stelt de provincie Noord-Holland
ook in 2015 subsidie beschikbaar.
In totaal trekt de provincie dit jaar bijna 2,4 miljoen euro uit voor de Uitvoeringsregeling Groen.
De provincie stelt in 2015 ongeveer 50 miljoen beschikbaar voor groene projecten waar zij zelf rechtstreeks bij betrokken is. De uitvoeringsregeling Groen is bedoeld voor initiatieven waar de provincie niet rechtstreeks bij betrokken is, maar die wel een bijdrage leveren aan de realisatie van de provinciale doelen op gebied van natuur en recreatie. Gedeputeerde Staten hebben besloten in 2015 bijna 2,4 miljoen euro voor dergelijke initiatieven beschikbaar te stellen.
3 punten versterking recreatie
1) Voor het onderdeel ‘verbetering van de recreatieve verbindingen stad-land’ stelt de provincie in 2015 circa 1,4 miljoen euro beschikbaar voor maatregelen waardoor natuur- en recreatiegebieden beter toegankelijk worden, zoals de aanleg van fietstunnels en –bruggen.
2) Het onderdeel ‘Toeristische Opstapplaatsen’ (TOP’s) is bestemd voor activiteiten zoals de aanleg van parkeervoorzieningen voor auto en fiets bij groengebieden en informatiepanelen over fiets- en wandelroutes. Hiervoor is in 2015 een budget beschikbaar van 500.000 euro.
3) Voor de regio Laag Holland, het unieke landschap tussen de steden Alkmaar, Hoorn, Amsterdam en Zaanstad stelt de provincie 300.000 euro beschikbaar voor projecten die zijn gericht op het versterken van de weidevogelpopulatie, de moerasvogelpopulatie en de recreatieve hoofdstructuur en routenetwerken.