Geplaatst op: 27-03-2015
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT Media

Libéma investeert miljoen in ZooParc Overloon

Libéma investeert miljoen in ZooParc Overloon
De tijgers maken nog voor de zomer hun opwachting bij ZooParc Overloon (foto: ZooParc Overloon/Libéma
Libéma investeert als nieuwe eigenaar in 2015 bijna een miljoen euro in de renovatie van bestaande en de realisatie van nieuwe dierenverblijven, een algehele opknapbeurt en de komst van nieuwe dieren in ZooParc Overloon. Ook is hard gewerkt om de zichtbaarheid van de dieren te verbeteren.

Zo worden er tijgers, pinguïns en kangoeroes verwacht. De kangoeroes staan met Pasen in het middelpunt van de belangstelling bij ZooParc Overloon. De populaire dieren zijn vanaf dat moment na een paar jaar afwezigheid weer te zien in het groene dierenpark. De tijgers worden vlak voor de zomervakantie verwacht. De voorbereidingen voor de komst van deze prachtige roofdieren zijn al in volle gang. De zwartvoetpinguïns zijn waarschijnlijk vanaf mei te zien in hun verblijf nabij het terras van ZooParc Overloon. Vanaf die periode is bovendien het nieuwe doorloopverblijf van de ringstaartmaki’s klaar.

Zichtbaarheid dieren gestegen
Vanuit het inmiddels gesloten dierenpark Wissel in Epe verhuisden onder meer tien Chileense flamingo’s en vier oestities (kleinste aapje ter wereld) naar Overloon. De vogelshow van ZooParc Overloon start weer in juni. Leuk om te melden is dat er hard gewerkt is aan de zichtbaarheid van de dieren: die is inmiddels van ongeveer 30 procent naar ongeveer 95 procent vergroot. Tijdens de paasdagen legt ZooParc Overloon voor alle kinderen (tot en met 12 jaar) een leuke verrassing klaar. 
Trefwoorden: attractieparken, dierentuinen, investeringen

CELTH





||| Nieuws |||

07/02/25
Staatssecretaris pleit voor middentarief btw
Het kabinet heeft op verzoek van het parlement alternatieven in kaart gebracht voor de btw-verhoging op cultuur, media en sport. Opeens tovert staatssecretaris Van Oostenbruggen een middentarief uit zijn hoed.
06/02/25
Nederlands verblijfstoerisme groeit naar 61 miljoen gasten in 2035
In 2035 zal Nederland naar verwachting 61 miljoen verblijfsgasten ontvangen, 24% meer dan in 2023. Ons land kan dan rekenen op 12 miljoen extra gasten.
31/01/25
Exclusief voor leden
Groei Nederlands verblijfsbezoek zwakt af
Het Nederlands verblijfstoerisme, zowel binnenlands als buitenlands, groeit in 2025 naar verwachting met 2,5% naar 52 miljoen verblijfsgasten. Dit is een daling ten opzichte van de gemiddelde groei van 5% per jaar in de periode 2012-2019.
28/01/25
Villa for You boekt recordomzet
Vakantiehuisaanbieder Villa for You heeft in 2024 een recordomzet van 50 miljoen euro behaald, een groei van 40% ten opzichte van 2023. Deze groei is mede te danken aan de stijgende vraag naar flexibele vakanties en unieke verblijven zoals luxe chalets en authentieke landhuizen.
28/01/25
Exclusief voor leden
VNG: Permanente bewoning van recreatiewoningen moet lokaal maatwerk blijven
Het al dan niet toestaan van permanente bewoning van recreatiewoningen moet een lokale afweging blijven, aldus de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). Gemeenten kunnen dit in overleg met eigenaren en bewoners van vakantieparken bepalen. De VNG roept de Tweede Kamer op om tegen het voorstel voor landelijke regie te stemmen.
27/01/25
Populariteit lenen voor vakantiehuisje brokkelt af
Recreatiewoningen blijven populair als leendoel, maar het aantal leningen en leenbedragen neemt af. Wat betekent dit voor consumenten?
24/01/25
Camperbeurs Brabant blijft na eerste succes
De eerste editie van de Camperbeurs in Autotron Rosmalen trok afgelopen weekend meer dan 11.000 bezoekers en was volledig uitverkocht. Het evenement vond plaats op zaterdag 18 en zondag 19 januari en overtrof alle verwachtingen.
24/01/25
Marketing Groningen maakt camperroute
Waarschijnlijk is Marketing Groningen de eerst dmo die een camperroute maakt. De 6-daagse route leidt je van de stad Groningen helemaal langs de parels van de provincie.

||| Agenda |||

06/02/25 t/m 10-02-25
06/02/25 t/m 10-02-25: Studiereis Lapland
HISWA-RECRON organiseert een exclusieve inspiratiereis voor leden naar Lapland om nieuwe inzichten t...
12/02/25 t/m 13-02-25
12/02/25 t/m 13-02-25: Recreatie Next Level: dé next step naar inspiratie & kennis voor de recreatieprofessional
Recreatie Next Level is dé next step naar inspiratie en kennis voor de (toekomstige) rec...
24/03/25
24/03/25 t/m 24-03-25: 2Daagse Glamping Inspiratiereis
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert van maandag 24 maart 2025 tot en met d...
24/06/25
24/06/25 t/m 24-06-25: Vakbeurs Vakantiehuis van de Toekomst
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert op dinsdag 24 juni 2025 de vakbeurs 'V...