Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 14-04-2015
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT Media

Sterk groei Rotterdams toerisme

Sterk groei Rotterdams toerisme

Rotterdam kan terug kijken op een prima 2014 met mooie groeicijfers. Het bezoek steeg met 7% ten opzichte van het jaar ervoor. De hotels zagen het aantal overnachtingen toenemen tot bijna 1,5 miljoen, een stijging van 18,2% ten opzichte van 2013. Dat heeft de marketingorganisatie van de stad Rotterdam Partners gemeld. Rotterdam Partners is verantwoordelijk voor het aantrekken van bezoekers, bedrijven en bewoners.


In 2014 vestigden veertig buitenlandse investeerders zich in de regio Rotterdam of besloten hun onderneming uit te breiden. Met hun komst is 34,9 miljoen euro aan initiële investeringen gemoeid en de komst van 797 banen.


Prima jaar voor toerisme

De positieve golf waarop Rotterdam in 2014 verkeerde, heeft zich door vertaald in de cijfers. Naast een record aantal hotelovernachtingen, stegen ook de bezoekcijfers van de attracties met 4,1% naar 3 miljoen. De jaarlijks terugkerende evenementen zagen het aantal bezoekers met 4,8 % stijgen naar ruim 3,9 miljoen. En Rotterdam The Hague Airport kende een groei van 9,4% van het aantal vluchten naar 818.282. De Rotterdamse musea zagen het aantal bezoeken stijgen met 11,3%. De hotelovernachtingen laten zien dat veruit de meeste bezoekers uit eigen land komen (48,5%), gevolgd door Groot-Brittannië, Duitsland en België. Met de groeiende bezoekcijfers zet Rotterdam de stijgende lijn van de afgelopen jaren door.


Kerncijfers Rotterdams toerisme

Hotelgasten
917.000, +15,2%
Hotelovernachtingen
1.489.0000, +18,2%
Bestedingen NL dagtoerist
€ 42 per dag
Bestedingen BUI verblijfstoerist
€ 127 per dag
Bestedingen BUI zakelijke gast
€ 312 per dag
Bezoek attracties
3.072.370, +4,1%
Bezoek musea
1.029.041, +11,3%
Bezoek evenementen
3.912.288, +4,8%

Het bezoek aan de Rotterdam Info vestigingen steeg met 53,9% naar 417.246. De meeste bezoekers komen in de vestiging aan de Coolsingel (237.702, +21,2%) maar het infopunt op Rotterdam Centraal noteerde de sterkste groei (+139,6%, 104.617).


Buitenlandse investeerders

Rotterdam Partners was in 2014 actief betrokken bij de komst van 40 internationale bedrijven naar de regio Rotterdam. Onder hen bevinden zich NICO, ZPMC, Navigators, Pure Fix Cycles en The Venture Generator. De internationale ondernemingen zijn goed voor ten minste 34,9 miljoen aan investeringen en de komst van 797 banen, waarvan 442 nieuwe arbeidsplaatsen. De meeste bedrijven die in 2014 besloten naar Rotterdam te komen, zijn actief in de sector Techniek & Industrie, Olie, Gas & Chemie, Transport & Logistiek, en Zakelijke Dienstverlening. Net als voorgaande jaren kwamen de meeste nieuwe projecten uit de regio Azië. China is met 12 ondernemingen de grootste leverancier uit deze regio. Het aantal buitenlandse ondernemers dat zich voor het eerst in Nederland vestigt was met 25 een record.


"De cijfers laten zien dat investeerders volop mogelijkheden zien in Rotterdam. Onze can do mentaliteit, goede bereikbaarheid, gunstige vierkante meterprijs, het internationale netwerk en onze red carpet treatment zijn daarbij belangrijke factoren. Het is van belang om deze groei vol te houden. De komst van internationale ondernemingen levert de Rotterdamse economie naast directe investeringen en nieuwe banen ook indirecte werkgelegenheid op, door afname van diensten en producten van bedrijven in de regio,” stelt Maarten Struijvenberg, wethouder werkgelegenheid en economie.


Uitdagingen voor 2015

De economische profilering van Rotterdam is een van de uitdagingen voor 2015, vindt Ron Voskuilen, directeur Rotterdam Partners. ,,Rotterdam staat nu als stad wereldwijd op de kaart. Dat momentum moeten we grijpen om de Rotterdamse economie in de volle breedte te promoten: vanuit de regio Rotterdam wordt het bedacht, gemaakt en geleverd. Hier kun je ondernemen. We moeten als stad deze voorbeelden nog beter onder de aandacht brengen in binnen- en buitenland.”

Link: http://rotterdampartners.nl/nl/assets/File/Factsheet%20Bezoekcijfers%202014.pdf
Trefwoorden: toerisme, rotterdam, dagrecreatie, musea, hotels

CELTH



||| Nieuws |||

22/04/25
Exclusief voor leden
Future Dikes krijgt steun van boekingsplatform
Natuurhuisje doneert 50.000 euro aan het project Future Dikes van Radboud Universiteit. Dijken vol natuur zijn niet alleen leuk voor recreanten maar het biedt dieren en insecten lange verbindingen met andere natuur.
22/04/25
Twee Utrechtse informatiepunten open Hollandse Waterlinies en Neder-Germaanse Limes
In de provincie Utrecht zijn twee nieuwe informatiepunten geopend over het UNESCO Werelderfgoed: de Hollandse Waterlinies en de Neder-Germaanse Limes.
18/04/25
Website Ophetwater.nl voor routes op het water
Het Watersportverbond heeft een nieuwe website gelanceerd: Ophetwater.nl. Deze gebruiksvriendelijke ...
18/04/25
Nederlands toerisme licht in de min in eerste twee maanden van 2025
Nederland heeft in toeristisch opzicht een matige eerste twee maanden van 2025 achter de rug. Het aantal gasten in logiesaccommodaties daalde met 2,1% ten opzichte van dezelfde periode in 2024. In overnachtingen gemeten was de daling met -4,0% nog sterker.
18/04/25
Exclusief voor leden
Efteling kondigt nieuwe familieattractie en heropening van Wonder Hotel aan
De Efteling heeft spannende nieuwtjes voor haar bezoekers. Zo komt er een nieuwe familie-attractie en heropent het Eftelinghotel na een grondige renovatie.
18/04/25
Camperverhuurplatform Goboony professionaliseert hulpverlening
Goboony, het grootste camperdeelplatform van Europa, gaat een nauwe samenwerking aan met VHD Alarmcentrale, dé specialist in camperhulpverlening.
18/04/25
Oprichters KNAB en Albelli investeren €1 miljoen in snelgroeiend platform Glampings.com
Bij 2de investeringsronde heeft Glamping.com een groeikapitaalinjectie opgehaald om luxe camperen toegankelijker te maken voor een breed publiek.
18/04/25
Zuid-Limburg optimaliseert fietsknooppuntennetwerk
Zuid-Limburg heeft haar fietsknooppuntennetwerk herzien en geoptimaliseerd op het gebied van spreiding, beleving en veiligheid. Al met al zijn er deze winter een kleine 75 Zuid-Limburgse knooppunten bijgekomen, met een totale lengte van zo’n 400 km.

||| Agenda |||

05/05/25 t/m 11-05-25
05/05/25 t/m 11-05-25: The Greater Bay Area Leisure Tour
Het Nederlandse J2Leisure organiseert samen met haar Chinese partner Glopen van 5 tot en met 11 mei ...
20/05/25
20/05/25 t/m 20-05-25: LDA Kennisdag: Innovatie in data
Op dinsdag 20 mei staat, op de LDA Kennisdag 2025, alles in het teken van innovatie in data&nbs...
26/05/25
26/05/25 t/m 26-05-25: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2025
De Breda University of Applied Sciences organiseert in samenwerking met het Ministerie van Infr...
24/06/25
24/06/25 t/m 24-06-25: Vakbeurs Vakantiehuis van de Toekomst
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert op dinsdag 24 juni 2025 de vakbeurs 'V...
25/06/25
25/06/25 t/m 25-06-25: Vakbeurs Family Entertainment Centers
Pleisureworld organiseert op woensdag 25 juni 2025 de Vakbeurs Family Entertainment Centers op ...