Geplaatst op: 23-04-2015
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT Media

Texel heeft eerste Duitstalige reisgids

Texel heeft eerste Duitstalige reisgids

Texel heeft zijn eerste Duitstalige reisgids. Het Waddeneiland wordt jaarlijks bezocht door zo’n 300.000 Duitse gasten die het eiland roemen om het 30 kilometer lange zandstrand, de prachtige natuurgebieden en de relaxte sfeer. De gids is door een Duitse geschreven die in Nederland woont en al jaren fan van Texel is.


Om haar landgenoten ook te laten genieten van de vele verborgen highlights en insider-adresjes schreef de in Nederland wonende Ulrike Grafberger de eerste Duitstalige reisgids die exclusief aan Texel gewijd is. Ze woont sinds 2004 in Den Haag, werd tijdens haar eerste bezoek aan Texel verliefd op het eiland en is er daarna nog vele malen geweest om alle informatie die in Insel | Trip Texel staat te onderzoeken en te testen.


Voor haar boek, de eerste Duitstalige reisgids die exclusief over Texel gaat, heeft ze alle vermelde bezienswaardigheden bezocht, ze heeft uitvoerig gesproken met Texelaars, en de meeste hotels en restaurants die in de reisgids genoemd worden heeft ze ook persoonlijk getest. De 144 pagina’s van Insel | Trip Texel staan barstensvol informatie om het eiland nog beter te leren kennen.


"Jaarlijks ontvangen we zo’n 250.000 tot 300.000 Duitse gasten op Texel, die bij ons hun vakantie doorbrengen. We zijn bijzonder ingenomen met het feit dat er voor hen nu een prachtige reisgids ligt waarmee ze het eiland tot in de kleinste hoekjes kunnen ontdekken,” aldus VVV-directeur Wouter de Waal.


Insel | Trip Texel is vanaf nu verkrijgbaar in de reguliere boekhandel en bij VVV Texel. De reisgids kost € 11,95 en kan ook besteld worden via de webshop van de VVV.


Word lid van het kennisplatform www.nritmedia.nl, meld je hier aan.

Topics:Toerisme
Trefwoorden: inkomend toerisme, kusttoerisme, waddeneilanden, reisgidsen

CELTH



||| Nieuws |||

16/02/26
Jet de Ranitz nieuwe voorzitter Raad van Commissarissen VVV Nederland
VVV Nederland heeft Jet de Ranitz benoemd tot voorzitter van de Raad van Commissarissen. De benoeming gaat in op 15 februari 2026. De Ranitz is momenteel voorzitter van de Raad van Bestuur van de Nederlandse Publieke Omroep (NPO) en brengt ruime bestuurlijke ervaring mee op het gebied van strategie, organisatieontwikkeling en governance.
16/02/26
Exclusief voor leden
Na helm ook rugbeschermer verplicht op de piste?
Komend weekend start de voorjaarsvakantie en vertrekken weer honderdduizenden Nederlanders richting de sneeuw. De sneeuwfun gaat steeds vaker samen met de roep om veiligheid op de drukke pistes. Na de helm is de vraag of alle skiërs de rugbeschermer moeten dragen.
13/02/26
Exclusief voor leden
Hoe pak je overname van je bedrijf aan?
Terwijl de Nederlandse MKB-overnamemarkt tekenen van herstel vertoont, dreigt een groot deel van de bedrijfswaarde verloren te gaan door gebrek aan adequate voorbereiding.
12/02/26
Exclusief voor leden
Twintig actievoerders bezetten Lelystad Airport
Een groep van twintig Greenpeace-actievoerders heeft vanochtend het hoofdgebouw van Lelystad Airport bezet. Ze eisen dat het nieuwe kabinet een streep zet door de plannen om het vliegveld te openen voor vakantievluchten.
11/02/26
Exclusief voor leden
Doorbraak duurzame vliegtuigbrandstof met SIENNA-reactor
Het Europese project TAKE-OFF, geleid door het Nederlandse TNO, bundelt de krachten van tien partners om technologie te ontwikkelen die CO2 en hernieuwbare waterstof omzet in SAF.
11/02/26
Jasper Tieleman versterkt team Maas
De recreatie- en watersportsector krijgt er een gedreven en ervaren professional bij. Met de komst van Jasper Tieleman versterkt Maas recreatie bedrijfsmakelaardij haar team met iemand voor wie recreatie niet alleen een branche is, maar een familie-erfenis.
10/02/26
Exclusief voor leden
Limburgse VVV’s kiezen datamonitor van Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen
De vier Limburgse destinatieorganisaties, verenigd in Stichting Samenwerkende VVV’s Limburg, ondertekenden de licentieovereenkomst voor de Tourism Leisure Monitor van Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen.
10/02/26
Exclusief voor leden
Summio vakantieparken verlengt 5 parken en start nieuw park
Summio Parcs start het nieuwe jaar meteen met groei. Vijf vakantieparken hebben besloten hun samenwerking met de organisatie te verlengen. Daarnaast is het portfolio uitgebreid met een nieuw park en staat er een verdere groei op de planning - voor zowel verhuur als exploitatie.

||| Agenda |||

24/02/26
24/02/26 t/m 24-02-26: Tourism skills: getting this right matters
The European tourism sector faces a simple reality:without the right skills, growth is not sustainab...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
10/03/26
10/03/26 t/m 10-03-26: Opendeurdag Experience Factory Antwerpen; Europa’s grootste Indoor FEC Attractie
Primeur Langste E-Kart circuit van Europa en TimeMissionDatum: dinsdag 10 maart 2026Locatie: Michiga...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...