Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 28-04-2015
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT Media

Koning Willem-Alexander opent nieuw Dordrechts museum

Koning Willem-Alexander opent nieuw Dordrechts museum
Foto: Mascha Joustra
Tijdens de eerste Koningsdag nieuwe stijl hebben Koning Willem-Alexander en Koningin Maxima het nieuwe museum Het Hof van Nederland in Dordrecht geopend. Het Hof van Nederland is een plek van nationale betekenis, want hier vond in 1572 de Eerste Vrije Statenvergadering plaats. Een belangrijke gebeurtenis, die aan de basis lag van de onafhankelijke Republiek der Nederlanden, de voorloper van ons Nederland van nu.


Ter gelegenheid van de opening heeft het Koninklijk gezelschap en 12 burgers, die de steden vertegenwoordigen die ook in 1572 aanwezig waren, een moderne vertaling ondertekend van de notulen van de Statenvergadering. Kortgezegd staat hierin dat vrijheid en tolerantie de basiswaarden zijn die bij Nederland horen. De rest van Nederland kan de volledige tekst lezen en deze ook ondertekenen op www.iktekendaarvoor.nl


Museumdirecteur Peter Schoon is verheugd dat het nieuwe museum eindelijk de deuren kan openen: "Dat we het museum uitgerekend vandaag, op Koningsdag, kunnen openen samen met de Koning en Koningin, dat is natuurlijk iets waar je als museum en als stad alleen maar van kunt dromen.”


Wat is Het Hof van Nederland?

In dit museum in Dordrecht zitten bezoekers op de eerste rij bij de Eerste Vrije Statenvergadering van 1572. Een belangrijke gebeurtenis, die aan de basis lag van de onafhankelijke Republiek der Nederlanden, de voorloper van ons Nederland van nu. Verfilmd door een topregisseur, met bekende Nederlandse acteurs en te zien op de plek zelf, in de Statenzaal. Daarnaast aandacht voor de invloed van de Synode van Dordrecht op de Nederlandse taal en cultuur en de vroege Gouden Eeuw van het vijftiende-eeuwse Dordrecht. Andere verhaallijnen zijn Dordrechts als de stad van Johan en Cornelis de Witt en als stad van watersnood en Biesbosch. Het Hof van Nederland is onmiskenbaar ook het verhaal van Nederland. Dit alles in een multimediale presentatie, waarin een fraaie selectie objecten uit de omvangrijke Collectie Dordrecht wordt afgewisseld met interactieve toepassingen.

Link: https://www.hethofvannederland.nl/
Topics:Cultuur
Trefwoorden: cultuur, musea, zuid-holland, geschiedenis van nederland

CELTH



||| Nieuws |||

22/04/25
Exclusief voor leden
Future Dikes krijgt steun van boekingsplatform
Natuurhuisje doneert 50.000 euro aan het project Future Dikes van Radboud Universiteit. Dijken vol natuur zijn niet alleen leuk voor recreanten maar het biedt dieren en insecten lange verbindingen met andere natuur.
22/04/25
Twee Utrechtse informatiepunten open Hollandse Waterlinies en Neder-Germaanse Limes
In de provincie Utrecht zijn twee nieuwe informatiepunten geopend over het UNESCO Werelderfgoed: de Hollandse Waterlinies en de Neder-Germaanse Limes.
18/04/25
Website Ophetwater.nl voor routes op het water
Het Watersportverbond heeft een nieuwe website gelanceerd: Ophetwater.nl. Deze gebruiksvriendelijke ...
18/04/25
Nederlands toerisme licht in de min in eerste twee maanden van 2025
Nederland heeft in toeristisch opzicht een matige eerste twee maanden van 2025 achter de rug. Het aantal gasten in logiesaccommodaties daalde met 2,1% ten opzichte van dezelfde periode in 2024. In overnachtingen gemeten was de daling met -4,0% nog sterker.
18/04/25
Exclusief voor leden
Efteling kondigt nieuwe familieattractie en heropening van Wonder Hotel aan
De Efteling heeft spannende nieuwtjes voor haar bezoekers. Zo komt er een nieuwe familie-attractie en heropent het Eftelinghotel na een grondige renovatie.
18/04/25
Camperverhuurplatform Goboony professionaliseert hulpverlening
Goboony, het grootste camperdeelplatform van Europa, gaat een nauwe samenwerking aan met VHD Alarmcentrale, dé specialist in camperhulpverlening.
18/04/25
Oprichters KNAB en Albelli investeren €1 miljoen in snelgroeiend platform Glampings.com
Bij 2de investeringsronde heeft Glamping.com een groeikapitaalinjectie opgehaald om luxe camperen toegankelijker te maken voor een breed publiek.
18/04/25
Zuid-Limburg optimaliseert fietsknooppuntennetwerk
Zuid-Limburg heeft haar fietsknooppuntennetwerk herzien en geoptimaliseerd op het gebied van spreiding, beleving en veiligheid. Al met al zijn er deze winter een kleine 75 Zuid-Limburgse knooppunten bijgekomen, met een totale lengte van zo’n 400 km.

||| Agenda |||

05/05/25 t/m 11-05-25
05/05/25 t/m 11-05-25: The Greater Bay Area Leisure Tour
Het Nederlandse J2Leisure organiseert samen met haar Chinese partner Glopen van 5 tot en met 11 mei ...
20/05/25
20/05/25 t/m 20-05-25: LDA Kennisdag: Innovatie in data
Op dinsdag 20 mei staat, op de LDA Kennisdag 2025, alles in het teken van innovatie in data&nbs...
26/05/25
26/05/25 t/m 26-05-25: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2025
De Breda University of Applied Sciences organiseert in samenwerking met het Ministerie van Infr...
24/06/25
24/06/25 t/m 24-06-25: Vakbeurs Vakantiehuis van de Toekomst
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert op dinsdag 24 juni 2025 de vakbeurs 'V...
25/06/25
25/06/25 t/m 25-06-25: Vakbeurs Family Entertainment Centers
Pleisureworld organiseert op woensdag 25 juni 2025 de Vakbeurs Family Entertainment Centers op ...