Geplaatst op: 07-05-2015
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT Media

ANVR niet helemaal tevreden over nieuwe richtlijn pakketreizen

ANVR niet helemaal tevreden over nieuwe richtlijn pakketreizen
De Europese Commissie, Europees Parlement en Europese Raad een compromis gesloten over een nieuwe Richtlijn Pakketreizen en daarmee de bescherming van de consument. Daarover hebben we gisteren al bericht. De ANVR is, na een lange periode van lobby, positief over het feit dat zogenaamde ‘click-throughs’ nu ook onder deze richtlijn gaan vallen. Echter de reisbrancheorganisatie vindt wel dat met de voorgestelde herziening de partijen een uitgelezen kans hebben laten liggen. Zo wordt het voor de consument nog niet echt duidelijk of zijn geboekte reis nu wel of niet onder een pakket valt, waarbij zijn bescherming in het geding kan zijn, en is er nog geen eerlijk speelveld gecreëerd bij de verkoop van online reizen.


"We vinden het nadrukkelijk een enorme stap in de goede richting dat partijen hebben besloten ook de zogenoemde click-through arrangementen onder de werkingssfeer van de richtlijn te brengen. Daar hebben we de afgelopen jaren ook voor gelobbyd”, zegt Frank Oostdam, directeur van de ANVR. "Alleen konden de onderhandelende partijen het niet goed eens worden over de definitie van een click-through’. Het compromis dat uiteindelijk is gekozen -doorgifte van naam, emailadres en betalingsgegevens- is alleen zo geformuleerd dat het in de praktijk gewoon bijna niet zal voorkomen dat een click-through echt een pakket is en daarmee de consument volledig beschermd. Dit, omdat een echt passend aanbod je als reisaanbieder pas kunt doen als je ook de reisperiode van de boeker kent, maar die komt niet voor bij de te verstrekken gegevens. Daarmee hebben partijen niet voldaan aan de belangrijkste doelstellingen die ze zichzelf nota bene gesteld hebben: het bieden van een eerlijk speelveld voor alle reisaanbieders én het bieden van duidelijkheid aan de boekende consument”.

Veel van de andere afspraken die zijn gemaakt, leiden in de praktijk niet tot grote veranderingen voor de ANVR leden. "Met de ANVR consumentenvoorwaarden, SGR en Calamiteitenfonds hebben wij in Nederland heel veel al heel goed geregeld voor de consument”, aldus Oostdam.

Trefwoorden: reisbranche, wetten, regels, eu, pakketreizen

CELTH



||| Nieuws |||

06/03/26
Eveline Buter directeur NP Hollandse Duinen
Op 23 maart start Eveline Buter als directeur van Nationaal Park Hollandse Duinen. Zij volgt Georgette Leltz op die met pensioen gaat.
06/03/26
5x immaterieel erfgoed voorgedragen
Gisteravond maakt de Raad voor Cultuur in een adviesbekend welk immaterieel erfgoed kansrijk is om te worden opgenomen op UNESCO's 'Representatieve lijst van het immaterieel cultureel erfgoed van de mensheid'.
06/03/26
Exclusief voor leden
Bijna 40 miljard euro omzet voor Lufthansa
Bijna 40 miljard omzet en onder meer 135 miljoen passagiers zorgen voor 2 miljard euro aan winst ove...
05/03/26
Exclusief voor leden
Verbouwing Westfries Museum leidt naar oudste stenen huis van Hoorn
Hoorn heeft onverwacht een nieuwe attractie erbij. Tijdens het funderingsherstel van het monumentale hoofdgebouw van het Westfries Museum aan de Roode Steen uit 1632 zijn zware middeleeuwse muren, kelders en zelfs een stenen traptoren van het oudste bakstenen huis van Hoorn tevoorschijn gekomen.
05/03/26
Gastvrije Utopia
Tijdens het Trendcongres Toerisme op 2 april in Deventer kun je bij breakout-sessies ook kiezen voor de sessie 'Gastvrije Utopia'. Vier ervaren workshopleiders in toerisme nemen je mee in wat misschien jouw utopia voor toerisme kan zijn.
05/03/26
Utrecht benoemt PARK
Gedeputeerde Staten van Utrecht hebben Abe Veenstra benoemd tot Provinciaal Adviseur Ruimtelijke Kwaliteit (PARK). Met de benoeming versterkt de provincie de onafhankelijke advisering over de fysieke leefomgeving.
04/03/26
ITB Berlijn: Airbnb ontwikkelt zich voor alle reiservaringen
Op de vakbeurs ITB Berlin gaf strateeg van Airbnb, Nathan Blecharczyk, commentaar hoe het bedrijf AI...
02/03/26
Exclusief voor leden
Slimme ticketing helpt Klimrijk Brabant
Klimrijk Brabant opende zaterdag 28 februari het nieuwe klimseizoen. Dankzij een vernieuwd ticketconcept kunnen bezoekers voortaan de hele dag terecht op de klimparcoursen én bij diverse speel- en beweegactiviteiten.

||| Agenda |||

09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
10/03/26
10/03/26 t/m 10-03-26: Opendeurdag Experience Factory Antwerpen; Europa’s grootste Indoor FEC Attractie
Primeur Langste E-Kart circuit van Europa en TimeMissionDatum: dinsdag 10 maart 2026Locatie: Michiga...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...