Geplaatst op: 07-05-2015
Auteur: Marc Gerlings

Aantal congressen in Amsterdam stijgt 9%

Aantal congressen in Amsterdam stijgt 9%

In 2014 vonden in Amsterdam 820 congressen plaats. Dit zijn er 71 meer dan in 2013 (+ 9%). De hoofdstad introduceerde een label voor de congresmarkt I Amsterdam Approved.

Het aantal deelnemersdagen steeg in 2014 naar ruim 900.000 (+ 15%). Ook de gemiddelde congresduur is gestegen. Amsterdam Marketing heeft dat gisteren bekend gemaakt bij de introductie van een nieuw label voor de congressector: I amsterdam Approved.


Label I Amsterdam Approved voor congresmarkt
Amsterdam trekt met name stadsbrede congressen (5.000 en meer deelnemers) aan. Dit vraagt ook om een gepast hotelaanbod voor congresbezoekers. Hoteliers ondersteunen de groei van de congresmarkt en denken met de stad mee. Zo is het I amsterdam Approved label ontstaan. Dit label staat voor kwaliteit, betrouwbaarheid en betaalbaarheid van hotels en is tot stand gekomen in samenwerking met hoteliers, Amsterdam RAI en Amsterdam Marketing. Voor stadsbrede congressen reserveren deelnemende hotels maximaal 65% van hun kameraanbod voor een redelijke kamerprijs. Amsterdam is de eerste stad ter wereld die een dergelijk label hanteert. Met deze samenwerking werken alle partijen aan het verscherpen van de concurrentiepositie van Amsterdam als congresstad.

Een congresbezoeker die in Amsterdam verblijft, besteedt gemiddeld 350 euro per dag. Dit is bijna 50% meer dan de dagelijkse besteding van een vrijetijdsbezoeker.

Congresmarkt in cijfers
Bijna twee derde van alle congresbezoekers komt voor non-corporate congressen. In Amsterdam wordt een onderscheid gemaakt tussen corporate en non-corporate congressen. Corporate congressen worden door bedrijven georganiseerd, terwijl non-corporate congressen door verenigingen, associaties en overheden georganiseerd worden.

Van het totaal aantal deelnemers in 2014 bezocht 40,3% corporate congressen en 59,7% non-corporate congressen. De corporate congressen duurden gemiddeld 3,8 dagen en de non-corporate congressen duurden gemiddeld 3,3 dagen. Hoewel 23,2% van de congressen non-corporate zijn, zijn deze verantwoordelijk voor 58,5% van het aantal deelnemers.

Het totaal aantal deelnemers nam wel iets af - in 2014 telden corporate congressen gemiddeld 170 deelnemers per congres, ten opzichte van 167 in 2013; non-corporate congressen telden in 2014 gemiddeld 565 deelnemers per congres, ten opzichte van 777 in 2013.

Trefwoorden: congres, congresmarkt, meeting, Amsterdam, marketing

CELTH





||| Nieuws |||

10/02/25
Amsterdam heeft weer terminal voor Eurostar
Vanaf vandaag hoeven internationale treinreizigers van de Eurostart op de verbinding van Amsterdam n...
06/02/25
Nationale campermarkt
Op zaterdag 5 april vindt de tweede editie van de Nationale Campermarkt plaats bij FlevoNice in Biddinghuizen.
31/01/25
Exclusief voor leden
Reisboekingen in de plus maar grote verschillen tussen bestemmingen
In 2024 is het aantal reisboekingen met 3% gestegen ten opzichte van 2023. . Europa is stabiel als reisbestemming maar op Azië na verliest intercontinentaal reizen. Ook zien we grote beweging tussen de verschillende vakantielanden met forse winnaars maar ook verliezers.
27/01/25
Lifetime Achievement voor Frank Oostdam
Frank Oostdam, voormalig directeur van ANVR, heeft op het Reisgala 2025 de Lifetime Achievement Award gekregen. Volgens de jury bekleedde hij jarenlang een sleutelpositie in de branche.
24/01/25
Exclusief voor leden
Eurostar boekt recordgroei in 2024 en heeft ambitieuze plannen
Eurostar heeft in 2024 een aanzienlijke groei gerealiseerd, met een stijging van +5% in het aantal passagiers vergeleken met 2023. Deze recordprestatie werd gedreven door een sterke vraag, vooral tijdens de Olympische en Paralympische Spelen van Parijs 2024. Eurostar gaat investeren in nieuwe treinen en gaat een strategisch partnership met SkyTeam.
23/01/25
easyJet voorziet sterke vraag naar vliegen en vakanties in 2025
easyJet heeft een goed eerste kwartaal achter de rug met meer passagiers in haar vliegtuigen en een sterke groeiverwachting voor easyJet Holidays.
23/01/25
ANVR waarschuwt consumenten voor Thomas Cook
De ANVR waarschuwt reizigers voor verzoeken van Thomas Cook Europe BV om boekingen over te zetten naar het Poolse bedrijf eSky.pl S.A.
10/01/25
TUI introduceert Lena, de AI Explorer die de wereld voor je ontdekt
Lena voegt zich bij het bestaande team van TUI influencers en content creaters om vakantiegangers sneller, actueler en relevanter te informeren.