Geplaatst op: 03-06-2015
Auteur: Marc Gerlings

Beveiliging gecentraliseerd in Schiphol (+video)

Beveiliging gecentraliseerd in Schiphol (+video)

De luchthaven Schiphol is vandaag om stipt 05.00 uur overgestapt op een centrale beveiliging. Schiphol gebruikt nu vijf grote centrale controlepunten. De 130 controleposten bij de gates zijn nu niet meer nodig.

"De overgang naar centrale security is een mijlpaal in de vernieuwing van de terminal. Meer comfort voor de reiziger en een efficiënter proces voor de luchtvaartmaatschappijen. Een fantastische prestatie van alle betrokken partijen, zeker als je bedenkt dat we tijdens de verbouwing gewoon open zijn en blijven. Afgelopen jaar hebben 55 miljoen reizigers voor Schiphol gekozen en allemaal hebben ze kunnen zien dat we aan het verbouwen zijn. Verbouwen gaat soms gepaard met hinder - ook de komende maanden tijdens de afronding van de bouwwerkzaamheden. Daarom wil ik onze reizigers, business partners en de luchtvaartmaatschappijen bedanken voor hun begrip en geduld”, aldus Jos Nijhuis, CEO & president-directeur van Schiphol Group.


Extra verdieping gebouwd voor controles

In de vertrekhallen 2 en 3 is een extra verdieping gebouwd om ruimte te maken voor de nieuwe controlepunten. Op de pieren E, F en G is een extra laag gebouwd om verschillende passagiersstromen van elkaar te kunnen scheiden. Schiphol beschikt nu in totaal over drie controlepunten voor vertrekkende en twee voor transfererende passagiers. Naast het bieden van meer comfort en efficiency anticipeert Schiphol hiermee tevens op de verwachte groei van de luchtvaart, toekomstige wet- en regelgeving en nieuwe technologische ontwikkelingen.

Video werking Schiphol beveiliging

Dit nieuwsbericht wordt u gratis aangeboden door NRIT Media Vrijetijdsplaform.

Steun onze community en krijg onbeperkt toegang tot alle artikelen.

Trefwoorden: luchtvaart, beveiliging, veiligheid, vliegen

CELTH





||| Nieuws |||

10/02/25
Amsterdam heeft weer terminal voor Eurostar
Vanaf vandaag hoeven internationale treinreizigers van de Eurostart op de verbinding van Amsterdam n...
06/02/25
Nationale campermarkt
Op zaterdag 5 april vindt de tweede editie van de Nationale Campermarkt plaats bij FlevoNice in Biddinghuizen.
31/01/25
Exclusief voor leden
Reisboekingen in de plus maar grote verschillen tussen bestemmingen
In 2024 is het aantal reisboekingen met 3% gestegen ten opzichte van 2023. . Europa is stabiel als reisbestemming maar op Azië na verliest intercontinentaal reizen. Ook zien we grote beweging tussen de verschillende vakantielanden met forse winnaars maar ook verliezers.
27/01/25
Lifetime Achievement voor Frank Oostdam
Frank Oostdam, voormalig directeur van ANVR, heeft op het Reisgala 2025 de Lifetime Achievement Award gekregen. Volgens de jury bekleedde hij jarenlang een sleutelpositie in de branche.
24/01/25
Exclusief voor leden
Eurostar boekt recordgroei in 2024 en heeft ambitieuze plannen
Eurostar heeft in 2024 een aanzienlijke groei gerealiseerd, met een stijging van +5% in het aantal passagiers vergeleken met 2023. Deze recordprestatie werd gedreven door een sterke vraag, vooral tijdens de Olympische en Paralympische Spelen van Parijs 2024. Eurostar gaat investeren in nieuwe treinen en gaat een strategisch partnership met SkyTeam.
23/01/25
easyJet voorziet sterke vraag naar vliegen en vakanties in 2025
easyJet heeft een goed eerste kwartaal achter de rug met meer passagiers in haar vliegtuigen en een sterke groeiverwachting voor easyJet Holidays.
23/01/25
ANVR waarschuwt consumenten voor Thomas Cook
De ANVR waarschuwt reizigers voor verzoeken van Thomas Cook Europe BV om boekingen over te zetten naar het Poolse bedrijf eSky.pl S.A.
10/01/25
TUI introduceert Lena, de AI Explorer die de wereld voor je ontdekt
Lena voegt zich bij het bestaande team van TUI influencers en content creaters om vakantiegangers sneller, actueler en relevanter te informeren.