Geplaatst op: 10-06-2015
Auteur: Margreet Toonen
NHTV

Sterke adviezen voor de recreatiesector

Studenten van het NHTV Leisure Design Lab geven ook u graag een #frisseblik!

Sterke adviezen voor de recreatiesector

U kent de Oostvaardersplassen vast wel. Een voor Nederlandse begrippen ruig gebied. Je mag er helaas niet in en dus ben je er snel uitgekeken. Vraag dan aan de studenten van het Leisure Design Lab was een plan te ontwikkelen om de verblijfsduur bij de Oostvaardersplassen te verlengen.

Tijdens een zogenaamde ‘labdag' gingen ze voortvarend met deze uitdaging aan de slag. Er werd een droom ontwikkeld voor recreatie, rekening houdend met de beperkingen en de uitdagingen van het gebied. Ze bedachten een ruig kampeerbos als korte termijndroom en Virtuwood, een interactief ontdekpark met touchwalls en gaming voor de lange termijn. Deze droom is inmiddels verfilmd en binnenkort te zien.


Op een andere labdag dachten de studenten na over retail-producten die bij het nieuwe thema van Walibi #hardgaan kunnen passen of hoe een horecapunt zich beter zou kunnen positioneren met gezonde producten. Mascha van Till, directeur van Walibi zegt hierover: "Kan niet anders zeggen dan heel positief. Het zijn ook voor ons 2 inspirerende dagen geweest. Wij zullen zeker baat hebben bij de suggesties die de teams ons hebben aangeleverd". Een ondernemer van een camping schreef later: Het labteam verraste ons met haar frisse blik op ons bedrijf en zeker ook met het antwoord op onze probleemstelling. In zeer korte tijd leven ze zich in. In zowel de organisatie als haar omgeving en deze informatie gebruiken ze in de oplossing, erg goed. Zo zie je maar weer, dat je als ondernemer toch te vaak met oogkleppen op loopt."


Wie zijn de studenten van het Leisure Design Lab? Margreet Toonen, initiator van het lab zegt hierover: "Frisse jonge honden, die staan te trappelen om hun op NHTV opgedane kennis in de praktijk in te zetten. Ze zijn net vierdejaars, hebben 3 jaar studie achter de rug en willen meedenken met het werkveld. Dat doen ze voor kleine bedrijfjes en hele grote. Afgelopen jaar waren ze in groepen van 5-6 studenten met docent te vinden op natuurpoorten, bibliotheken, (mini)campings, jachthavens, groepsaccommodaties, zelfstandige bungalowparken en beach-clubs, maar ook op de Hoge Veluwe, Walibi, Landal-parken, stoomtrein Goes-Borssele en overkoepelende organisaties als Natuurkampeerterreinen. Soms komen Nederlandse ondernemers uit het buitenland zelfs ingevlogen voor een labdag.”


Wat doen de studenten? In een labdag wordt een gedegen analyse van het vraagstuk gemaakt en met behulp van allerhande creatieve technieken in een pressure-cooker een passend advies ontwikkeld. Margreet Toonen: "Dat bespreken we dan met de ondernemers, die meestal zeer geïnspireerd raken. Soms komt het proces bij de ondernemer later op gang. Laatst sprak ik de ondernemer van onze eerste labdag. Hij vertelde, dat hij pas later in had ingezien hoe waardevol onze adviezen waren.”


Mag het fout gaan? "Jazeker, het is immers een experimenteerruimte, maar studenten zijn meestal zo intrinsiek gemotiveerd dat ze alles uit zichzelf halen voor een goed advies.”


Kost het wat? "Ja, wij zijn afgelopen jaar begonnen met crowd-funding voor een NHTV Leisure Design Lab bus, die we in 2017 hopen aan te schaffen. Doet u mee, komt het logo van uw bedrijf straks op onze bus!! Hoe mooi zou dat zijn?”


Heeft u een vraagstuk? Neem contact op met Margreet Toonen: toonen.m@nhtv.nl of bel 076-5332242 en kijk eens op www.nhtv.nl/leisuredesignlab. Blogs van de labdagen vindt u op www.leisurecommunity.nl

Trefwoorden: dagrecreatie, verblijfsrecreatie, advies

CELTH





||| Nieuws |||

07/02/25
Staatssecretaris pleit voor middentarief btw
Het kabinet heeft op verzoek van het parlement alternatieven in kaart gebracht voor de btw-verhoging op cultuur, media en sport. Opeens tovert staatssecretaris Van Oostenbruggen een middentarief uit zijn hoed.
06/02/25
Nederlands verblijfstoerisme groeit naar 61 miljoen gasten in 2035
In 2035 zal Nederland naar verwachting 61 miljoen verblijfsgasten ontvangen, 24% meer dan in 2023. Ons land kan dan rekenen op 12 miljoen extra gasten.
31/01/25
Exclusief voor leden
Groei Nederlands verblijfsbezoek zwakt af
Het Nederlands verblijfstoerisme, zowel binnenlands als buitenlands, groeit in 2025 naar verwachting met 2,5% naar 52 miljoen verblijfsgasten. Dit is een daling ten opzichte van de gemiddelde groei van 5% per jaar in de periode 2012-2019.
28/01/25
Villa for You boekt recordomzet
Vakantiehuisaanbieder Villa for You heeft in 2024 een recordomzet van 50 miljoen euro behaald, een groei van 40% ten opzichte van 2023. Deze groei is mede te danken aan de stijgende vraag naar flexibele vakanties en unieke verblijven zoals luxe chalets en authentieke landhuizen.
28/01/25
Exclusief voor leden
VNG: Permanente bewoning van recreatiewoningen moet lokaal maatwerk blijven
Het al dan niet toestaan van permanente bewoning van recreatiewoningen moet een lokale afweging blijven, aldus de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). Gemeenten kunnen dit in overleg met eigenaren en bewoners van vakantieparken bepalen. De VNG roept de Tweede Kamer op om tegen het voorstel voor landelijke regie te stemmen.
27/01/25
Populariteit lenen voor vakantiehuisje brokkelt af
Recreatiewoningen blijven populair als leendoel, maar het aantal leningen en leenbedragen neemt af. Wat betekent dit voor consumenten?
24/01/25
Camperbeurs Brabant blijft na eerste succes
De eerste editie van de Camperbeurs in Autotron Rosmalen trok afgelopen weekend meer dan 11.000 bezoekers en was volledig uitverkocht. Het evenement vond plaats op zaterdag 18 en zondag 19 januari en overtrof alle verwachtingen.
24/01/25
Marketing Groningen maakt camperroute
Waarschijnlijk is Marketing Groningen de eerst dmo die een camperroute maakt. De 6-daagse route leidt je van de stad Groningen helemaal langs de parels van de provincie.

||| Agenda |||

06/02/25 t/m 10-02-25
06/02/25 t/m 10-02-25: Studiereis Lapland
HISWA-RECRON organiseert een exclusieve inspiratiereis voor leden naar Lapland om nieuwe inzichten t...
12/02/25 t/m 13-02-25
12/02/25 t/m 13-02-25: Recreatie Next Level: dé next step naar inspiratie & kennis voor de recreatieprofessional
Recreatie Next Level is dé next step naar inspiratie en kennis voor de (toekomstige) rec...
24/03/25
24/03/25 t/m 24-03-25: 2Daagse Glamping Inspiratiereis
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert van maandag 24 maart 2025 tot en met d...
24/06/25
24/06/25 t/m 24-06-25: Vakbeurs Vakantiehuis van de Toekomst
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert op dinsdag 24 juni 2025 de vakbeurs 'V...