Boekingen Griekenland sterk onder druk
De boekingen voor een vakantie naar Griekenland zijn in de laatste week van juni (26) verder
ingestort. Dat blijkt uit de ANVR GfK Travelscan. In week 26
lagen de boekingen voor Griekenland 54% lager dan in dezelfde
week vorig jaar. In week 25 gingen de boekingen al met 39% onderuit. Positief voor Griekenland is dat tot en met week 26 de boekingen nog 6,5% voorlopen op vorig jaar. Het is de verwachting dat de boekingen, na het referendum van afgelopen zondag, nog verder onderuitzakken. Het lijkt dat vooral Spanje profiteert, dat land noteert een groei van 11,1%. Turkije, de grootste vliegbestemming voor Nederlanders, heeft ook last van de onrust in de regio en loopt 6,3% achter. De totale boekingen voor zomer 2015 (tot en met week 25) lopen nu 1,5% achter. In omzet wordt een kleine plus van 1,4%
genoteerd.
Trefwoorden: vakanties, reisbranche, griekenland
|
|
10/02/25
Vanaf vandaag hoeven internationale treinreizigers van de Eurostart op de verbinding van Amsterdam n...
|
06/02/25
Op zaterdag 5 april vindt de tweede editie van de Nationale Campermarkt plaats bij FlevoNice in Biddinghuizen.
|
31/01/25
In 2024 is het aantal reisboekingen met 3% gestegen ten opzichte van 2023. . Europa is stabiel als reisbestemming maar op Azië na verliest intercontinentaal reizen. Ook zien we grote beweging tussen de verschillende vakantielanden met forse winnaars maar ook verliezers.
|
27/01/25
Frank Oostdam, voormalig directeur van ANVR, heeft op het Reisgala 2025 de Lifetime Achievement Award gekregen. Volgens de jury bekleedde hij jarenlang een sleutelpositie in de branche.
|
24/01/25
Eurostar heeft in 2024 een aanzienlijke groei gerealiseerd, met een stijging van +5% in het aantal passagiers vergeleken met 2023. Deze recordprestatie werd gedreven door een sterke vraag, vooral tijdens de Olympische en Paralympische Spelen van Parijs 2024. Eurostar gaat investeren in nieuwe treinen en gaat een strategisch partnership met SkyTeam.
|
23/01/25
easyJet heeft een goed eerste kwartaal achter de rug met meer passagiers in haar vliegtuigen en een sterke groeiverwachting voor easyJet Holidays.
|
23/01/25
De ANVR waarschuwt reizigers voor verzoeken van Thomas Cook Europe BV om boekingen over te zetten naar het Poolse bedrijf eSky.pl S.A.
|
10/01/25
Lena voegt zich bij het bestaande team van TUI influencers en content creaters om vakantiegangers sneller, actueler en relevanter te informeren.
|
|
12/02/25 t/m 13-02-25
Recreatie Next Level is dé next step naar inspiratie en kennis voor de (toekomstige) rec...
|
20/03/25
Op donderdag 20 maart 2025 is de Breda University of Applied Sciences gasthogeschool van het Trendco...
|
|