Geplaatst op: 10-08-2015
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT Media

Belangstelling voor bed & breakfasts neemt sterk toe

Belangstelling voor bed & breakfasts neemt sterk toe

Bed & breakfasts doen het wereldwijd uitstekend. De boekingen via www.bedandbreakfast.eu zijn in het eerste halfjaar met maar liefst 39 gestegen ten opzichte van dezelfde periode in 2014. Maar een deel van die groei komt door het toegenomen aanbod op het platform (+18%). Vooral stelletjes zonder kinderen kiezen voor een overnachting in een bed & breakfast.


Uit onderzoek dat Bedandbreakfast.eu in 2014 hield onder 3.704 b&b-eigenaren blijkt dat in Europa gemiddeld voor een overnachting € 76,46 wordt betaald. Goedkoopst is een b&b in Duitsland (€ 64,-), het duurst in België (€ 92,-). In Nederland moet gemiddeld € 75,- voor een kamer worden betaald. Andere conclusies:

  • Gemiddeld behaalt een Europese b&b een omzet van € 16.700,-
  • Een gemiddelde Europese b&b heeft 5,2 kamers met in totaal 7,6 bedden
  • Veertig procent van de Europese bed & breakfasts is na 2011 gestart
  • Stelletjes zijn met een aandeel van 41% de grootste gastengroep
  • Een kwart van de gasten verblijft met een zakelijk motief in een Europese b&b


Het complete onderzoek is hier te bestellen. In augustus 2015 werden op www.bedandbreakfast.eu 1,6 miljoen kamers en kamers aangeboden. De site is een Nederlands initiatief en is gevestigd in Eindhoven. Eigenaar Hanny Arens gaf in augustus 2014 een interview voor NRIT Magazine. Lees hier het complete interview.
Link: https://www.bedandbreakfast.eu/
Topics:Horeca
Trefwoorden: horeca, b&b, europa

CELTH



||| Nieuws |||

06/03/26
Eveline Buter directeur NP Hollandse Duinen
Op 23 maart start Eveline Buter als directeur van Nationaal Park Hollandse Duinen. Zij volgt Georgette Leltz op die met pensioen gaat.
06/03/26
5x immaterieel erfgoed voorgedragen
Gisteravond maakt de Raad voor Cultuur in een adviesbekend welk immaterieel erfgoed kansrijk is om te worden opgenomen op UNESCO's 'Representatieve lijst van het immaterieel cultureel erfgoed van de mensheid'.
06/03/26
Exclusief voor leden
Bijna 40 miljard euro omzet voor Lufthansa
Bijna 40 miljard omzet en onder meer 135 miljoen passagiers zorgen voor 2 miljard euro aan winst ove...
05/03/26
Exclusief voor leden
Verbouwing Westfries Museum leidt naar oudste stenen huis van Hoorn
Hoorn heeft onverwacht een nieuwe attractie erbij. Tijdens het funderingsherstel van het monumentale hoofdgebouw van het Westfries Museum aan de Roode Steen uit 1632 zijn zware middeleeuwse muren, kelders en zelfs een stenen traptoren van het oudste bakstenen huis van Hoorn tevoorschijn gekomen.
05/03/26
Gastvrije Utopia
Tijdens het Trendcongres Toerisme op 2 april in Deventer kun je bij breakout-sessies ook kiezen voor de sessie 'Gastvrije Utopia'. Vier ervaren workshopleiders in toerisme nemen je mee in wat misschien jouw utopia voor toerisme kan zijn.
05/03/26
Utrecht benoemt PARK
Gedeputeerde Staten van Utrecht hebben Abe Veenstra benoemd tot Provinciaal Adviseur Ruimtelijke Kwaliteit (PARK). Met de benoeming versterkt de provincie de onafhankelijke advisering over de fysieke leefomgeving.
04/03/26
ITB Berlijn: Airbnb ontwikkelt zich voor alle reiservaringen
Op de vakbeurs ITB Berlin gaf strateeg van Airbnb, Nathan Blecharczyk, commentaar hoe het bedrijf AI...
02/03/26
Exclusief voor leden
Slimme ticketing helpt Klimrijk Brabant
Klimrijk Brabant opende zaterdag 28 februari het nieuwe klimseizoen. Dankzij een vernieuwd ticketconcept kunnen bezoekers voortaan de hele dag terecht op de klimparcoursen én bij diverse speel- en beweegactiviteiten.

||| Agenda |||

09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
10/03/26
10/03/26 t/m 10-03-26: Opendeurdag Experience Factory Antwerpen; Europa’s grootste Indoor FEC Attractie
Primeur Langste E-Kart circuit van Europa en TimeMissionDatum: dinsdag 10 maart 2026Locatie: Michiga...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...