Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 07-09-2015
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT Media

Kampeerders maken veel kilometers

Kampeerders maken veel kilometers
Campingliefhebbers zijn een reislustig volkje. Op jaarbasis rijden kampeerders maar liefst 44% meer kilometers dan de gemiddelde Nederlander en zitten gemiddeld 4.283 kilometer achter het stuur. Daarmee verbruiken ze al een kwart van hun jaarkilometrage van de auto. Zo blijkt uit onderzoek van de Kampeer & Caravan Jaarbeurs.


18% van de kampeerders rijdt zelfs tussen de 5.000 en 10.000 kilometer tijdens hun vakantie. Niet zo heel verrassend dus, dat van alle kampeerders maar liefst 88% de trekauto-capaciteiten en vakantiemogelijkheden de doorslag laat geven bij de aanschaf van hun volgende auto. Helaas worden auto's steeds lichter en met minder motorvermogen uitgerust. Dat heeft ook gevolgen voor het maximaal te trekken gewicht. De recreatiebranche speelt daar op in, met nieuwe bouwwijzen (lijmen in plaats van schroeven) en lichtere bouwmaterialen voor in- en exterieur, zodat caravans en campers tientallen kilo's lichter worden.


Innovaties op Kampeer & Caravan Jaarbeurs

Die ontwikkelingen - en tal van andere primeurs - zijn te zien op de 51ste editie van de Kampeer & Caravan Jaarbeurs. Van 7 tot en met 11 oktober verwelkomt de Jaarbeurs in Utrecht opnieuw tienduizenden kampeerliefhebbers die zich komen informeren over nieuwe caravans, vouwwagens, tenttrailers, voortenten en kampeerauto’s en accessoires voor modeljaar 2016.


Het kampeer-event staat verder bol van de inspirerende activiteiten. Van de SelfieRoute tot het informatieve KampeerTheater (workshops), en van het BuscamperPlein tot de AppSquare met handige downloads voor de slimme vakantievierder. Het thema van de Kampeer & Caravan Jaarbeurs is 'La Douce France', met marktjes en hapjes in Franse sferen. Bijzonder is ook de Pont des Arts uit Parijs, die speciaal voor de Kampeer & Caravan Jaarbeurs is nagebouwd. In Parijs is het vanaf dit jaar verboden, maar in de Jaarbeurs in Utrecht kunnen kampeerders hun partner de eeuwige (kampeer-)liefde verklaren met de unieke hangslotjesactie.


Dit nieuws wordt u gratis aangeboden door het NRIT Media Vrijetijdsplatform.
Word lid en krijg onbeperkt toegang tot alle artikelen.
 

Link: http://www.kampeerencaravanjaarbeurs.nl/nl-NL/Bezoeker.aspx
Trefwoorden: verblijfsrecreatie, kamperen, caravans

CELTH



||| Nieuws |||

31/03/25
Nederlandse reizigers ontdekken Korea
Korea is in opmars als populaire reisbestemming onder Nederlandse vakantiegangers.
31/03/25
Tourism4SDG brengt partners samen voor duurzamer toerisme
Het Interreg Europe project Tourism4SDG zette stappen richting duurzamer toerisme tijdens recente partnermeetings. Dit project richt zich op het verbeteren van de effectiviteit van beleidsinstrumenten in het toerisme, met als doel de Duurzame Ontwikkelingsdoelen (SDG's) van de Verenigde Naties te bereiken. Tourism4SDG wordt gefinancierd door het Interreg Europe-programma, dat regionale samenwerking in Europa ondersteunt.
31/03/25
Apenheul breidt uit
Stichting Apenheul heeft Restaurant de Boschvijver overgenomen.
28/03/25
Exclusief voor leden
TUI signaleert opvallende trends in meivakanties
Uit de nieuwste boekingscijfers van TUI Nederland blijkt dat Nederlanders tijdens de meivakantie 2025 vaker kiezen voor verre zonbestemmingen. Curaçao, Bonaire en Cancún zijn de favorieten, terwijl Jamaica en de Dominicaanse Republiek een opvallende groei laten zien. Maar ook vintagevakanties zijn in trek.
28/03/25
Exclusief voor leden
Subsidie naar 12 evenementen die identiteit Groningen versterken
Gedeputeerde Staten van provincie Groningen hebben in totaal 297.000 euro subsidie toegekend aan twaalf karakteristieke evenementen die dit jaar in Groningen plaatsvinden.
28/03/25
Exclusief voor leden
Kiellegging van Seven Seas Prestige
Regent Seven Seas Cruises® heeft op de Fincantieri-scheepswerf in het Italiaanse Marghera de kiellegging van de Seven Seas Prestige™ gevierd.
27/03/25
1931 Congrescentrum Brabanthallen is eerste congreslocatie met vaste Sign Language Coffee Bar
1931 Congrescentrum Brabanthallen is vanaf april de eerste in Nederland met een koffiebar waar je in gebarentaal leert een koffie te bestellen. De gebaarista's staan dagelijks klaar.
27/03/25
Succes voor HISWA-RECRON en Watersportverbond tegen gemeente Amsterdam
Watersportorganisaties HISWA-RECRON en het Koninklijk Nederlands Watersportverbond hebben succes geboekt in hun strijd tegen de gemeente Amsterdam rond het instellen van een emissieroze zone.

||| Agenda |||

05/04/25
05/04/25 t/m 05-04-25: Impact Fair
Impact Fair rolt op zaterdag 5 april de groene loper uit voor iedereen die zijn of haar steentje op ...
12/04/25
12/04/25 t/m 12-04-25: Campervan Days
Na een succesvolle eerste editie in 2024 keert Campervan Days op 12 en 13 april 2025 terug...
05/05/25 t/m 11-05-25
05/05/25 t/m 11-05-25: The Greater Bay Area Leisure Tour
Het Nederlandse J2Leisure organiseert samen met haar Chinese partner Glopen van 5 tot en met 11 mei ...
26/05/25
26/05/25 t/m 26-05-25: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2025
De Breda University of Applied Sciences organiseert in samenwerking met het Ministerie van Infr...
24/06/25
24/06/25 t/m 24-06-25: Vakbeurs Vakantiehuis van de Toekomst
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert op dinsdag 24 juni 2025 de vakbeurs 'V...