Geplaatst op: 17-11-2015

Esbeek biedt het beste cafe van Nederland

Esbeek biedt het beste cafe van Nederland

Herberg In den Bockenreyder is het beste café van Nederland. Het Esbeekse bedrijf werd maandagavond 16 november onthuld als de nieuwe nummer één van de Café Top 100 van vakblad Misset Horeca. Rotterdam is verrassend de stad met het grootste aanbod aan fraaie cafés.


De top van de Nederlandse cafébranche kwam maandag 16 november naar Studio 21 in Hilversum waar, tijdens een feestelijk evenement, de Café Top 100 bekend werd gemaakt. In den Bockenreyder is pas de derde Brabantse winnaar sinds de start van de jaarlijkse verkiezing in 1994. De jury: "Een bedrijf dat uit elkaar spat van warmte en humor. Ad en Riet de Bruyn runnen een compleet horecabedrijf, zonder dat de caféfunctie verloren gaat.” Over de bedrijfsvoering: "doordat het achter de schermen zo optimaal geregeld is, kunnen de gasten aan de voorkant maximale service krijgen.”


Categorieprijzen: 50 jaar trouwe dienst

Naast het aftellen van 100 naar 1, zijn er maandagavond ook diverse categorieprijzen verdeeld. De Publieksprijs, gasten mochten de afgelopen maanden stemmen via social media op hun favoriete café, ging naar Irish Pub The Banner in Gilze. De Gouden Apenstaart (beste social media-gebruik) was voor NRCafé uit Rotterdam. Willem Stroombergen van Zomerzorg uit Hillegom werd gehuldigd als De Parel. Hij werkt er al liefst 50 jaar.


Rotterdam Caféstad

Dit jaar mag Rotterdam zich caféstad noemen. Zeven cafés uit de Maasstad zijn dit jaar terug te vinden in de Café Top 100, daarmee laat het Haarlem (6) en Amsterdam (5) achter zich. Daarnaast ging dit jaar ook de Gouden Apenstaart naar Rotterdam. Noord-Holland is de Caféprovincie. 20 procent van de lijst komt hier vandaan. Daarmee laat het Zuid-Holland (17) en Noord-Brabant & Limburg (13) achter zich.


Aantal cafés per provincie         Hoogst genoteerde per provincie

Noord-Holland 20                          ’t Hemeltje (5)

Zuid-Holland 17                             De Bonte Koe, Leiden (2)
Noord-Brabant 13                          In den Bockenreyder, Esbeek (1)
Limburg 13                                   In de Karkol, Maastricht (7)

Gelderland 8                                 De Posthoorn, Epe (34)

Overijssel 7                                  ’t Pleintje, Hengelo (8)
Friesland 5                                   De Walrus, Sneek (13)
Utrecht 5                                     Olivier, Utrecht (38)

Groningen 4                                 De Pintelier, Groningen (14)

Drenthe 3                                     De Hofsteenge, Grolloo (27)

Zeeland 3                                     De Gekroonde Suikerbiet, Zierikzee (4)
Flevoland 2                                   ’t Voorhuys, Emmeloord (18)



Word lid en krijg onbeperkt toegang tot alle NRIT artikelen.

Topics:Horeca
Trefwoorden: cafe, horeca

CELTH



||| Nieuws |||

27/02/26
Leiden wil Culturele Hoofdstad 2033 worden
In de nieuwste aflevering van Leisuretalk spreekt onze Mincke Pijpers van Leiden&Partners met Richard Otten over de positionering van Leiden. Geen standaard citymarketingverhaal, maar een open gesprek over koers houden in een stad vol belangen en ambities.
27/02/26
Landschapstriënnale ziet in water forse uitdaging
In september 2026 vormt Arnhem het decor van de Landschapstriënnale, de driejaarlijkse manifestatie over de toekomst van ons landschap. Het thema van deze editie is ‘Op Waterbasis’.
26/02/26
Beheer Diemerbos tijdelijk geregeld
Het beheer van het Diemerbos is voor de jaren 2026 en 2027 geregeld maar een structurele oplossing is er niet. Door deze afspraak blijft het bos de komende 2 jaar schoon, veilig en toegankelijk voor bezoekers.
26/02/26
Exclusief voor leden
Versnelling digitale oplossingen in vervoer en mobiliteit
Mobiliteit maakt een versnelling in digitale oplossingen door blijkt vlak voor de vakbeurs Intertraffic Amsterdam 2026. Het autonoom rijden, oplossingen voor parkeren en druk op de binnensteden leiden naar nieuwe verbanden.
26/02/26
Utrecht verbetert viewer op erfgoed
Wil je bezoekers naar het erfgoed van de provincie Utrecht verwijzen? De provincie heeft de bestaande viewer verbeterd.
26/02/26
Exclusief voor leden
Effect door btw-verhoging op binnenlandse vakanties?
Heeft de btw-vehoging op logies naar 21% effect op de boekingen van vakanties in eigen land? Mogelijk wel maar of het daadwerkelijk in de boekingen tot uitdrukking komt, blijft nog steeds een vraagteken.
25/02/26
8 op de 10 Nederlanders wil komende zomer op vakantie
Ondanks stijgende prijzen en een onrustige wereld blijft het vakantiesentiment onder Nederlanders hoog. Komend zomerseizoen wil 82% van de Nederlanders op vakantie. Dit blijkt uit grootschalig consumentenonderzoek dat Trends & Tourism eind januari en begin februari door Dynata heeft laten uitvoeren naar vakantieplannen van een week of langer voor het komende zomerseizoen (mei t/m oktober 2026).
25/02/26
Exclusief voor leden
Toolkit helpt werkgevers minder zakelijk te vliegen
Een toolkit van Coalitie Anders Reizen moet werkgevers aanzetten om het personeel en directies minder te laten vliegen voor de zaak.

||| Agenda |||

05/03/26
05/03/26 t/m 05-03-26: Ruimtelijk-economisch sturen op brede welvaart kan wél
Ruimtelijk-economisch sturen op brede welvaart kan wélVoor een evenwichtige stedelijke ontwik...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
10/03/26
10/03/26 t/m 10-03-26: Opendeurdag Experience Factory Antwerpen; Europa’s grootste Indoor FEC Attractie
Primeur Langste E-Kart circuit van Europa en TimeMissionDatum: dinsdag 10 maart 2026Locatie: Michiga...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...