Geplaatst op: 21-01-2016
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT Media

Zes Nederlandse campings in Europese Top 100

Zes Nederlandse campings in Europese Top 100
Camping Julianahoeve
Zes Nederlandse campings staan in de Top 100 van de website Camping.info. Dit is een populaire Europese campingsite met vorig jaar 12,6 miljoen bezoeken. De Top 100 is gebaseerd op een kleine 95.000 beoordelingen van bezoekers. Vorig jaar stonden vier Nederlandse campings in deze Top 100.

Hoogst genoteerde Nederlandse camping is camping Julianahoeve in Zeeland op positie 41, gevolgd door camping Vreehorst in Gelderland (54) en strandcamping Groede in Zeeland (60). Janse (77), Ter Spegelt (83) en Molenhof (98) complementeren de Nederlandse deelname. Beste camping is Seiser Alm Trentino Alto Adige uit Italië. Vorig jaar was de hoogst genoteerde Nederlandse camping Vreehorst op de 20ste plaats. Toen stond Julianahoeve voor het eerst in de Top 100 op positie 39.

De beoordeling van de gasten is voor de ranking in de Top 100 leidend. Daarbij wordt gekeken naar de algemene beoordeling van de gasten waarbij ook de vertrouwensfactor van de gasten en de actualiteit van de beoordelingen wordt betrokken. De site is vorig jaar 12,6 miljoen keer geraadpleegd waarbij bezoekers in totaal 38,9 miljoen pagina;s hebben bekeken. Op camping.info staan 24.887 campings vermeld. De site is in 27 verschillende talen beschikbaar. 

De site is vooral populair in Duitsland en Oostenrijk en dat verklaart het grote aantal Duitse (62) en Oostenrijkse (22) campings in de Top 100. Voor Nederlandse campings die zich op Duitse gasten richten is de site zeker relevant.

Link: http://blog.camping.info/post/Presse-Downloads-zum-CampingInfo-Award-2016.aspx
Trefwoorden: verblijfsrecreatie, kamperen, campings

CELTH





||| Nieuws |||

07/02/25
Staatssecretaris pleit voor middentarief btw
Het kabinet heeft op verzoek van het parlement alternatieven in kaart gebracht voor de btw-verhoging op cultuur, media en sport. Opeens tovert staatssecretaris Van Oostenbruggen een middentarief uit zijn hoed.
06/02/25
Nederlands verblijfstoerisme groeit naar 61 miljoen gasten in 2035
In 2035 zal Nederland naar verwachting 61 miljoen verblijfsgasten ontvangen, 24% meer dan in 2023. Ons land kan dan rekenen op 12 miljoen extra gasten.
31/01/25
Exclusief voor leden
Groei Nederlands verblijfsbezoek zwakt af
Het Nederlands verblijfstoerisme, zowel binnenlands als buitenlands, groeit in 2025 naar verwachting met 2,5% naar 52 miljoen verblijfsgasten. Dit is een daling ten opzichte van de gemiddelde groei van 5% per jaar in de periode 2012-2019.
28/01/25
Villa for You boekt recordomzet
Vakantiehuisaanbieder Villa for You heeft in 2024 een recordomzet van 50 miljoen euro behaald, een groei van 40% ten opzichte van 2023. Deze groei is mede te danken aan de stijgende vraag naar flexibele vakanties en unieke verblijven zoals luxe chalets en authentieke landhuizen.
28/01/25
Exclusief voor leden
VNG: Permanente bewoning van recreatiewoningen moet lokaal maatwerk blijven
Het al dan niet toestaan van permanente bewoning van recreatiewoningen moet een lokale afweging blijven, aldus de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). Gemeenten kunnen dit in overleg met eigenaren en bewoners van vakantieparken bepalen. De VNG roept de Tweede Kamer op om tegen het voorstel voor landelijke regie te stemmen.
27/01/25
Populariteit lenen voor vakantiehuisje brokkelt af
Recreatiewoningen blijven populair als leendoel, maar het aantal leningen en leenbedragen neemt af. Wat betekent dit voor consumenten?
24/01/25
Camperbeurs Brabant blijft na eerste succes
De eerste editie van de Camperbeurs in Autotron Rosmalen trok afgelopen weekend meer dan 11.000 bezoekers en was volledig uitverkocht. Het evenement vond plaats op zaterdag 18 en zondag 19 januari en overtrof alle verwachtingen.
24/01/25
Marketing Groningen maakt camperroute
Waarschijnlijk is Marketing Groningen de eerst dmo die een camperroute maakt. De 6-daagse route leidt je van de stad Groningen helemaal langs de parels van de provincie.

||| Agenda |||

06/02/25 t/m 10-02-25
06/02/25 t/m 10-02-25: Studiereis Lapland
HISWA-RECRON organiseert een exclusieve inspiratiereis voor leden naar Lapland om nieuwe inzichten t...
12/02/25 t/m 13-02-25
12/02/25 t/m 13-02-25: Recreatie Next Level: dé next step naar inspiratie & kennis voor de recreatieprofessional
Recreatie Next Level is dé next step naar inspiratie en kennis voor de (toekomstige) rec...
24/03/25
24/03/25 t/m 24-03-25: 2Daagse Glamping Inspiratiereis
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert van maandag 24 maart 2025 tot en met d...
24/06/25
24/06/25 t/m 24-06-25: Vakbeurs Vakantiehuis van de Toekomst
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert op dinsdag 24 juni 2025 de vakbeurs 'V...