Geplaatst op: 16-02-2016
Auteur: Marc Gerlings

Biesbosch Streekfonds geeft 60.000 euro subsidie aan projecten

Biesbosch Streekfonds geeft 60.000 euro subsidie aan projecten

Het Biesbosch Streekfonds heeft ongeveer € 60.000,00 aan subsidie verstrekt aan projecten die ten goede komen aan de Biesbosch-regio en het Land van Heusden en Altena. De gesponsorde projecten lopen uiteen van de Havenfeesten van Lage Zwaluwe, de Zuiderwaterlinie tot de aanleg van een steiger aan De Bakkerskil. Het fonds gaat nu op zoek naar verbetering van de bereikbaarheid.


Alle gelden die het Biesbosch Streekfonds ontvangt via donateurs zet de organisatie in voor financiering van projecten ten gunste van het behoud en de versterking van de Biesbosch-regio.


"De projecten zijn heel divers”, aldus voorzitter Peter Groenestein van het Streekfonds. "Het afgelopen jaar hebben we bijvoorbeeld de organisatie Toer de Boer in Oosterhout geholpen met geld voor het maken van een folder. De stichting Kleine Schans in Terheijden hebben we financieel ondersteund en bijvoorbeeld ook de streekmarkt aan de Donge. Allemaal projecten die de Biesbosch-regio en het Land van Heusden en Altena versterken. En dat is het doel van het Streekfonds.”


Biesbosch moet beter bereikbaar worden

Medio dit jaar wordt begonnen met een onderzoek hoe de Biesbosch beter bereikbaar te maken voor recreanten en toeristen. "Je kunt dan denken aan het zorgen voor meer waterbushaltes of het afmaken van de fietsroute tussen Drimmelen en Lage-Zwaluwe”, aldus Groenestein. "Het houdt in dat we met veel partijen willen gaan samenwerken zoals gemeenten, provincies, vervoersbedrijven en ondernemers. Zo zorg je er samen voor dat De Biesbosch beter bereikbaar wordt. Dat zorgt voor meer toerisme en dus ook voor meer inkomsten om dit unieke natuurgebied in stand te houden.”


Initiatieven blijven welkom

Iedereen kan een aanvraag voor financiële ondersteuning indienen bij het Streekfonds. Vanzelfsprekend dient het project te passen binnen de doelstellingen van het Biesbosch Streekfonds. Daartoe hanteert het Streekfonds een aanvraag- en beoordelingsprocedure. Heeft u ook een idee, project of ander initiatief neem dan gerust contact op met het Streekfonds. Meer informatie is te vinden op www.biesboschstreekfonds.nl

CELTH



||| Nieuws |||

13/04/26
Pleidooi voor helmplicht
Het aantal verkeersdoden in Nederland bereikte vorig jaar het hoogste niveau sinds 2007 - vooral door meer dodelijke fietsongelukken. Verzekeraar DAS pleit nu voor een helplicht.
10/04/26
Exclusief voor leden
MECC stapt in evenementen voor campers
Van vrijdag 10 tot en met zondag 12 september 2027 vindt in MECC Maastricht de eerste editie van Camperworld Maastricht plaats.
09/04/26
Europa favoriet in meivakantie
Nederlanders blijven ook in 2026 op reis gaan in de meivakantie, maar maken daarbij andere keuzes dan vorig jaar.
09/04/26
Doe mee met enquête voor Perspectief 2040
Voor de ontwikkeling van Perspectief 2040 – de nationale visie voor de bestemming Nederland – werkt NBTC samen met stakeholders in de toerisme- en recreatiesector en andere domeinen aan een nieuwe, gezamenlijke koers voor de komende jaren.
08/04/26
Exclusief voor leden
Kikker8baan Duinrell open
Duinrell heeft op 3 april de nieuwe Kikker8baan officieel geopend tijdens een feestelijke ceremonie in aanwezigheid van vele fans van het attractiepark. Ook deze vernieuwde versie heeft de klassieke vorm van een acht.
07/04/26
Camperplatform Goboony zet brandstofactie op
Het camperdeelplatform Goboony introduceert als eerste in de reiswereld een tegemoetkoming in plaats van een toeslag: bestaande klanten ontvangen €100 retour op hun brandstofkosten bij het boeken van een campervakantie.
07/04/26
Speciale kampioenskoffer voor PSV
PSV veroverde afgelopen weekend de landstitel in het betaald voetbal. Corendon viert dat als reispartner van de club mee. De touroperator maakt een speciale kampioenskoffer samen met No Boring Suitcses.
07/04/26
Venture booster voor duurzame luchtvaart
Voor start-ups die duurzame luchtvaart willen versnellen, is subsidie om expertise in te huren voor de financiering of het bereiken van de aansluiting op de markt. De beginnende ondernemers kunnen de subsidie aanvragen vanaf 2 april 2026. Het gaat om de Venture Booster kennisvouchers binnen de Tijdelijke subsidieregeling Luchtvaart in Transitie (LiT).

||| Agenda |||

22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...