Geplaatst op: 07-04-2016
Auteur: Marc Gerlings

Tourist Informtation Delft toch weer een VVV

Tourist Informtation Delft toch weer een VVV

Delft had de afgelopen 15 jaar een zelfstandig informatiepunt met toeristische informatie. Dat is per 6 april officieel veranderd, Delft heeft weer de VVV-formule. Ferrie Förster, wethouder van Economie, Cultuur en Ruimtelijke Ordening en Kees van Wijk, directeur VVV Nederland, heropenden vandaag het ‘nieuwe’ VVV-toeristeninformatiepunt van Delft Marketing. Het veranderde informatiepunt heeft ook een primeur op de gevel.


De reden om aan te sluiten bij de VVV is volgens Evelien van der Kruit, directeur Delft Marketing, dat Delft en de VVV elkaar versterken. "De VVV is het bekendste en best gewaardeerde toeristische merk van Nederland. De VVV staat voor deskundige en onafhankelijke informatieverstrekking en dat is precies wat wij doen en dit willen wij – in deze tijd van commercialisering – benadrukken.


Ontwikkeling VVV past bij Delft
Daarbij heeft de VVV de afgelopen jaren een ontwikkeling doorgemaakt die goed bij Delft past. De moderne VVV is niet meer alleen informatieverstrekker maar staat nu ook voor gastvrijheid. Het is vanuit de VVV niet meer alleen de weg wijzen maar ook: "Fijn dat u er bent. Hoe kunnen wij het u zo goed mogelijk naar de zin maken en u verleiden hier langer te blijven?” En dit sluit volledig aan op de visie van de stad Delft, meldt VVV Nederland.


Directeur VVV Nederland, Kees van Wijk: "Het merk VVV zorgt voor aantoonbaar meer bestedingen in de plaatselijke vrijetijdseconomie en zal zeker ook van waarde zijn voor de prachtige stad Delft. Bijvoorbeeld door de bezoekers van de Vermeer-tentoonstelling tot andere vrijetijdsactiviteiten in Delft te verleiden.”


De VVV-locatie blijft – net zoals nu – 363 dagen per jaar open om toeristen en bezoekers te verwelkomen en te informeren over musea, bezienswaardigheden, vervoer, hotels, restaurants. Verder kunnen bezoekers en toeristen er terecht voor souvenirs, de viertalige ‘Welkom in Delft’-brochure, kortingskaarten, arrangementen, dagkaarten voor de tram, wandel- en fietsroutes en de VVV-cadeaubon. Nieuw in het assortiment is de VVV Dinercheque, de VVV Lekkerweg Cadeaukaart en de VVV Giftcard.


Chinees op de gevel

Het VVV-informatiepunt blijft gehuisvest aan de Kerkstraat 3, links van de Nieuwe Kerk. Door de nieuwe VVV-bebording is het pand aan de Kerkstraat van afstand goed herkenbaar. Ook voor de Chinese toerist; Delft is de eerste VVV-locatie in Nederland waar ‘Toeristen Info’ in het Chinees op het pand staat.



Trefwoorden: VVV, Delft, marketing, gastvrijheid

CELTH



||| Nieuws |||

09/01/26
Bospark Aagjeshoeve en Kampeerhoeve Bussloo sluiten zich aan bij SVR
SVR heeft naast 2 nieuwe buitenlandse campings in het aanbod (in Portugal en Frankrijk) ook twee nie...
09/01/26
Raad van Advies Zeeuwse Merkorganisatie aan de slag
Op donderdagmiddag 8 januari werd op de Abdij in Middelburg de Raad van Advies van de Zeeuwse Merkorganisatie (ZMO) officieel geïnstalleerd. Met daarin een aantal bekende gezichten uit het toeristische vakgebied.
09/01/26
Exclusief voor leden
Eindhoven Airport heeft natuurvergunning nodig na meer stikstof
Eindhoven Airport vraagt een natuurvergunning aan bij het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN). Reden hiervoor is de hogere uitstoot van stikstof als gevolg van vlootvernieuwing en vlootverzwaring.
09/01/26
Exclusief voor leden
Horeca: Voorzichtig herstel financiële uitdagingen blijven
De Nederlandse horeca lijkt langzaam uit moeilijke tijden te komen, ziet bank ABN AMRO. Restaurants en cafés zagen in de eerste drie kwartalen van 2025 een omzetgroei van 5% en een stijging van het productievolume met 1,3% ten opzichte van dezelfde periode in 2024. Deze groei is vooral te danken aan hogere consumentenbestedingen, gedreven door een stijgende koopkracht.
09/01/26
Exclusief voor leden
Kunst en cultuur wordt luxeproduct
Lambert de Pater (relatiemanager kunst & cultuur Triodos): "Hoewel discussies over kunst en cultuur vaak blijven steken bij cijfers over bezoekersaantallen en subsidies, is de echte waarde veel breder. Het risico is dat we kunst reduceren tot een luxeproduct, terwijl ze in werkelijkheid een levensader vormt voor verbeeldingskracht, innovatie en samenleven."
08/01/26
Vakantiebeurs opent toeristisch jaar 2026
De 55ste editie van Vakantiebeurs is vandaag feestelijk geopend in Koninklijke Jaarbeurs. Tijdens het traditionele Ambassadeursontbijt, dit jaar in de indrukwekkende Jaarbeurs setting van Van Gogh: The Immersive Experience, gaven burgemeester Sharon Dijksma, Jeroen Roodenburg (ministerie van Buitenlandse Zaken) en Jeroen van Hooff (CEO Koninklijke Jaarbeurs) in aanwezigheid van meer dan honderd internationale ambassadeurs, honderden journalisten en duizenden vakprofessionals het startschot voor een nieuw toeristisch seizoen.
08/01/26
Wereldprimeur: betaal de echte prijs van je vliegticket
Na koffie, bananen en chocolade krijgt nu ook vliegen een echte prijs via het Future Friendly Fund. Het Impact Institute heeft berekend wat een vlucht werkelijk kost wanneer ook de schade aan klimaat en natuur wordt meegenomen.
08/01/26
Monument ARTIS-Aquarium gaat op 13 juni 2026 weer open
Het gerenoveerde en vernieuwde ARTIS-Aquarium wordt op zaterdag 13 juni 2026 feestelijk geopend voor het publiek. Na vijf jaar intensieve restauratie is het iconische rijksmonument uit 1882 klaar voor een nieuw hoofdstuk.

||| Agenda |||

08/01/26 t/m 11-01-26
08/01/26 t/m 11-01-26: Vakantiebeurs 2026 - De wereld aan je voeten
De wereld ligt aan je voeten op Vakantiebeurs. Proef nieuwe smaken, ontmoet reizigers met bijzondere...
27/01/26 t/m 30-01-26
27/01/26 t/m 30-01-26: ENTER2026 eTourism Conference
De Breda University of Applied Sciences organiseert in januari 2026 de ENTER2026 eTourism Conference...
12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live
Op 12 februari 2026 vindt het gloednieuwe event Dagrecreatie Live plaats in Evenementenhal Gorinchem...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...