Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 11-04-2016
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT Media

Micropia Amsterdam is meest vernieuwende en baanbrekende museum van Europa

Micropia Amsterdam is meest vernieuwende en baanbrekende museum van Europa
Micropia is bekroond met de prijs voor het meest innovatieve museum van Europa tijdens de European Museum of the Year Award (EMYA).


Micropia is ’s werelds enige museum waar de onzichtbare wereld van micro-organismen zichtbaar wordt gemaakt. Micropia is een onderdeel van het instituut Natura Artis Magistra maar een apart museum met een aparte ingang en tariefstelling. Het museum is sinds september 2014 geopend. Naast museum is Micropia ook een platform, de verbindende schakel tussen wetenschap en publiek. Micropia haakt hiermee in op het groeiende belang van biotechnologie en life sciences.


Jury: Uniek, origineel en baanbrekend

Micropia werd uit 49 genomineerden gekozen voor een van de hoogste onderscheidingen, de Kenneth Hudson Award. De jury over Micropia: "Het is een uniek, origineel en baanbrekend museum dat de wereld van microben op een aantrekkelijke en boeiende manier zichtbaar maakt. Micropia tilt het begrip museum naar een hoger niveau.”


”We zijn zeer vereerd met de internationale erkenning. Micropia staat sinds de opening eind 2014 wereldwijd in de belangstelling. Het onzichtbare leven van microben zichtbaar maken voor bezoekers en het grote publiek enthousiasmeren voor het machtigste leven op aarde, is altijd het doel van Micropia geweest. Het is geweldig dat het museum weer een internationale onderscheiding krijgt. We hopen dat de prijs er aan zal bijdragen dat nog meer mensen hun weg naar Micropia weten te vinden.”


Eveline Hensel, directeur van Micropia


Europees museum van het jaar

Het European Museum Forum dat onder de Raad van Europa valt, reikt sinds 1977 de European Museum of the Year Award (EMYA) uit. Ieder jaar kent het forum ook speciale juryprijzen toe, waaronder de Kenneth Hudson Award, de prijs voor het meest innovatieve Europese museum.

internationale prijzen


Al veel prijzen gewonnen

Sinds de opening in 2014 heeft Micropia vele internationale nominaties en prijzen ontvangen. In 2015 is Micropia uitgeroepen tot ‘Honoree’ in de categorie beste ‘exhibit’ van de Amerikaanse Best of Year International Interior Award (BOY). In hetzelfde jaar sleepte Micropia de speciale juryprijs in de wacht van de Engelse prestigieuze Museum + Heritage Awards. Begin dit jaar ontving Micropia de juryprijs voor ‘exhibition design’ tijdens de German Design Award.

Link: http://www.micropia.nl/
Trefwoorden: dagacttracties, attractieparken, dierentuinen

CELTH



||| Nieuws |||

04/04/25
ANWB geeft fietsroute cadeau aan jarig Amsterdam
Ter gelegenheid van het 750-jarig bestaan van Amsterdam geeft de ANWB een speciale fietsroute cadeau aan de hoofdstad.
03/04/25
Slagharen zet stap vooruit in duurzaamheid met nieuwe statiegeldmachines
Slagharen zet met het plaatsen van statiegeldmachines een belangrijke stap richting een duurzamer en schoner park.
03/04/25
Ruim 72.000 downloads voor Bloesemalert-app
De gratis Bloesemalert-app, een initiatief van Stichting Bureau Toerisme is een populaire app in de categorie reizen in Nederland.
03/04/25
Exclusief voor leden
Keukenhof rondvaartboot in Amsterdamse grachten
Amsterdam is een nieuwe toeristische attractie rijker: de Keukenhof-rondvaartboot. Deze unieke, volledig elektrische boot, versierd met de kleurrijke bloemenpracht van de Keukenhof, is het resultaat van een samenwerking tussen Keukenhof en Lovers Canal Cruises.
03/04/25
Transavia breidt uit met nieuwe routes in 2025
Transavia is gestart met de uitbreiding van vluchten vanaf Amsterdam en Rotterdam The Hague Airport.
03/04/25
Nederlanders gillen steeds harder in achtbanen, blijkt uit onderzoek Europa-Park
Nederlanders stappen steeds vaker in een achtbaan en gillen daarbij ook steeds harder. Dat blijkt uit recent onderzoek van Europa-Park, het grootste attractiepark van Duitsland.
03/04/25
Exclusief voor leden
Zes miljoen bezoeken aan Nederlandse kastelen, historische buitenplaatsen en landgoederen
Nederlandse kastelen, historische buitenplaatsen en landgoederen hebben in 2024 ondanks het slechte weer in het voorjaar meer bezoekers getrokken.
03/04/25
Brabant wil anders kijken, anders denken en anders doen
De Van Gogh Sites Foundation, Van Gogh Village Nuenen, Van Gogh Etten-Leur, Van Gogh Nationaal Park en Van Gogh Homeland hebben een gezamenlijke ambitie gepresenteerd. Daartoe hebben ze een convenant gesloten. Half april start al de eerste gezamenlijke campagne: Tegel eruit, maaltijd erin!

||| Agenda |||

12/04/25
12/04/25 t/m 12-04-25: Campervan Days
Na een succesvolle eerste editie in 2024 keert Campervan Days op 12 en 13 april 2025 terug...
05/05/25 t/m 11-05-25
05/05/25 t/m 11-05-25: The Greater Bay Area Leisure Tour
Het Nederlandse J2Leisure organiseert samen met haar Chinese partner Glopen van 5 tot en met 11 mei ...
26/05/25
26/05/25 t/m 26-05-25: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2025
De Breda University of Applied Sciences organiseert in samenwerking met het Ministerie van Infr...
24/06/25
24/06/25 t/m 24-06-25: Vakbeurs Vakantiehuis van de Toekomst
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert op dinsdag 24 juni 2025 de vakbeurs 'V...
25/06/25
25/06/25 t/m 25-06-25: Vakbeurs Family Entertainment Centers
Pleisureworld organiseert op woensdag 25 juni 2025 de Vakbeurs Family Entertainment Centers op ...