Geplaatst op: 12-04-2016
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT Media

Resultaten carboncalculator op websites reisorganisaties

Resultaten carboncalculator op websites reisorganisaties
De carbon calculator Carmacal van ANVR en NHTV staat de laatste week behoorlijk in het nieuws. Met deze calculator kan nauwkeurig de vakantievoetafdruk van zowel losse reisonderdelen als pakketreizen worden berekend. Vorige week won Carmacal de Tourism for Tomorrow Awards van de World Travel & Tourism Council (WTTC) en vanmorgen opende de Volkskrant met het nieuws dat de calculator gaat worden gebruikt op de websites en in de brochures van reisaanbieders. De calculator wordt nu alleen intern door touroperators toegepast om hun reizen milieuvriendelijker te maken.


Volgens manager duurzaam toerisme Gerben Hardeman van de ANVR gaat de komende maanden worden onderzocht hoe de beschikbare informatie effectief kan worden gebruikt. "Het ideaal is dat consumenten hun vakantievoetafdruk zelf kunnen uitrekenen op een app of website. Maar zover zijn we helaas nog lang niet. Achter de schermen onderzoeken we met een groep reisbedrijven hoe we de consument het best kunnen informeren over de informatie die we hebben”, aldus Hardeman in de Volkskrant. De calculator is uniek omdat deze rekening houdt met het gebruikte vliegtuigtype en ook de milieubelasting van verblijfsaccommodaties in kaart brengt.


Bij het artikel in de Volkskrant staat ook een poll waar lezers wordt gevraagd of ze hun keuze straks laten afhangen van de hoeveelheid klimaatschade die een geplande vakantie aanricht. De resultaten zijn helaas niet bemoedigend. Slechts 32% van de 1.024 stemmers zou hun vakantiekeuze door klimaatschade laten beïnvloeden. Het lijkt zo nog een lange weg te gaan voor het klimaat waarbij we ons ook moeten realiseren dat een derde wel rekening met het klimaat wil houden. Dat zouden voor de Nederlandse markt bijna 12 miljoen vakanties zijn die milieuvriendelijker worden.


De calculator is ontwikkeld in het CELTH-project Carmacal door NHTV, ANVR, Hogeschool Zeeland, Climate Neutral Group, ECEAT, iBuildings en zestien touroperators.


Een overzicht van artikelen over Carmacal op het NRIT Media Vrijetijdsplatform:

Parkstad en Carmacal vallen internationaal in de prijzen

CARMATOP, een voorbeeld voor duurzame samenwerking tussen sector en hoger onderwijs

Carmatop wordt derde bij RAAK-award

Van luis in de pels naar duurzame adviseur voor de branche

Sector krijgt tool voor duurzamer reisaanbod

Unieke Carbon Calculator gepresenteerd

Carmatop Carbon Calculator ontvangt Groene Veer

Link: http://www.cstt.nl/
Trefwoorden: duurzaam toerisme, reisbranche, touroperators, ecologische voetafdruk, CO2

CELTH





||| Nieuws |||

06/02/25
Nationale campermarkt
Op zaterdag 5 april vindt de tweede editie van de Nationale Campermarkt plaats bij FlevoNice in Biddinghuizen.
31/01/25
Exclusief voor leden
Reisboekingen in de plus maar grote verschillen tussen bestemmingen
In 2024 is het aantal reisboekingen met 3% gestegen ten opzichte van 2023. . Europa is stabiel als reisbestemming maar op Azië na verliest intercontinentaal reizen. Ook zien we grote beweging tussen de verschillende vakantielanden met forse winnaars maar ook verliezers.
27/01/25
Lifetime Achievement voor Frank Oostdam
Frank Oostdam, voormalig directeur van ANVR, heeft op het Reisgala 2025 de Lifetime Achievement Award gekregen. Volgens de jury bekleedde hij jarenlang een sleutelpositie in de branche.
24/01/25
Exclusief voor leden
Eurostar boekt recordgroei in 2024 en heeft ambitieuze plannen
Eurostar heeft in 2024 een aanzienlijke groei gerealiseerd, met een stijging van +5% in het aantal passagiers vergeleken met 2023. Deze recordprestatie werd gedreven door een sterke vraag, vooral tijdens de Olympische en Paralympische Spelen van Parijs 2024. Eurostar gaat investeren in nieuwe treinen en gaat een strategisch partnership met SkyTeam.
23/01/25
easyJet voorziet sterke vraag naar vliegen en vakanties in 2025
easyJet heeft een goed eerste kwartaal achter de rug met meer passagiers in haar vliegtuigen en een sterke groeiverwachting voor easyJet Holidays.
23/01/25
ANVR waarschuwt consumenten voor Thomas Cook
De ANVR waarschuwt reizigers voor verzoeken van Thomas Cook Europe BV om boekingen over te zetten naar het Poolse bedrijf eSky.pl S.A.
10/01/25
TUI introduceert Lena, de AI Explorer die de wereld voor je ontdekt
Lena voegt zich bij het bestaande team van TUI influencers en content creaters om vakantiegangers sneller, actueler en relevanter te informeren.
09/01/25
Exclusief voor leden
56% vakantiegangers blij met vakantie zonder planning
Tijdens de Vakantiebeurs 2025 komt touroperator Sunweb met onderzoek naar motieven en gedrag voor en tijdens vakantie. Wat blijkt, "reizen is vaak een vlucht van de dagelijkse verantwoordelijkheden." Plus millennials voelen zich vaak schuldig over dat geluier tijdens vakantie.