Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 09-05-2016

Plannen gevraagd voor Nationale Parken van Wereldklasse

Plannen gevraagd voor Nationale Parken van Wereldklasse
Het ministerie van Economische Zaken heeft de inschrijving voor de publieksverkiezing van het mooiste natuurgebied van Nederland geopend. Initiatiefnemers kunnen tot 15 september een plan indienen voor een natuurgebied dat kan uitgroeien tot Nationaal Park van (inter)nationale allure. Een vakjury onder leiding van prof. mr. Pieter van Vollenhoven bekijkt vervolgens welke inzendingen voldoen aan de criteria.


Staatssecretaris Martijn van Dam van Economische Zaken legt de plannen daarna voor aan het Nederlandse publiek. In oktober mag het publiek zijn stem uitbrengen. De drie natuurgebieden met de meeste stemmen worden de komende jaren ontwikkeld, en in binnen- en buitenland gepromoot als iconen van de Nederlandse natuur.


"Wat is ons mooiste, uniekste, meest bijzondere natuurgebied of landschap? Welk park kan de waardering van de natuur in heel Nederland op een hoger plan tillen en publiek uit de hele wereld trekken? Daar wil ik achter komen met een open verkiezing.”


Staatssecretaris van Economische Zaken Van Dam


Natuur van wereldklasse

Naast de drie gebieden die door het publiek worden gekozen, kan de vakjury nog een vierde gebied aanwijzen. De plannen voor deze natuurgebieden worden vervolgens tot ontwikkeling gebracht en de gebieden worden daarna in binnen- en buitenland gepromoot als Nederlandse Nationale Parken. Daarbij worden zij ondersteund door de 14 partners van het Programma Nationale Parken van Wereldklasse. Met de verkiezing wil het kabinet de Nederlandse natuur aantrekkelijker maken voor binnen- en buitenlandse bezoekers. Daarbij kan gedacht worden aan het verbeteren van de toegankelijkheid, de versterking van de belevingskwaliteit en de internationale promotie van deze topgebieden. Ook gebieden die nog niet de status van Nationaal Park hebben, komen in aanmerking voor deelname.


Internationale allure

De vakjury maakt bij de beoordeling van de inzendingen gebruik van een aantal criteria en randvoorwaarden die vandaag zijn gepubliceerd in de Staatscourant. Het is bijvoorbeeld van belang dat een gebied zich internationaal onderscheidt in kwaliteit en diversiteit. Verder wordt erop gewezen dat de regionale gemeenschap zich moet kunnen identificeren met het gebied. Ook is het van belang dat verschillende partijen samenwerken om het gebied naar een hoger plan te tillen met kansen voor duurzame ontwikkeling. Tevens wordt om een meerjarige investeringsagenda gevraagd.


Voorlichtingsbijeenkomsten

Het ministerie organiseert twee voorlichtingsbijeenkomsten:
- 13 juni 2016 bij RVO.nl in Den Haag (voorlopige tijd van 15.00- 17.00 uur)
- 29 augustus 2016 bij RVO.nl in Den Haag (voorlopige tijd van 15.00 – 17.00 uur)

Aanmelden hiervoor kan uitsluitend digitaal via: NPWgebied@rvo.nl.

Link: http://www.nationaleparkenwereldklasse.nl/verkiezing/
Topics:Natuur
Trefwoorden: natuur, nationale parken

CELTH



||| Nieuws |||

24/04/25
KLM voegt Barbados weer toe aan winterbestemmingen
KLM start in het winterseizoen van 2025 met de heropening van de nieuwe tropische bestemming Bridget...
24/04/25
Exclusief voor leden
Regent renoveert twee cruiseschepen
Regent Seven Seas Cruises, renoveert twee schepen in 2025 en 2026. Het gaat om de Seven Seas Mariner en Seven Seas Voyager. De Mariner mag als eerste omdat het in 2026 een wereldcruise vaart.
24/04/25
BinnenhofBuiten doneert spiegelend kunstwerk aan Flora Restaurant en Filmhuis
Het Haagse stadsprogramma BinnenhofBuiten schenkt een monumentaal kunstwerk van de Haagse kunstenaar Marleen Sleeuwits aan Flora Restaurant en Filmhuis.
22/04/25
Exclusief voor leden
Future Dikes krijgt steun van boekingsplatform
Natuurhuisje doneert 50.000 euro aan het project Future Dikes van Radboud Universiteit. Dijken vol natuur zijn niet alleen leuk voor recreanten maar het biedt dieren en insecten lange verbindingen met andere natuur.
22/04/25
Twee Utrechtse informatiepunten open Hollandse Waterlinies en Neder-Germaanse Limes
In de provincie Utrecht zijn twee nieuwe informatiepunten geopend over het UNESCO Werelderfgoed: de Hollandse Waterlinies en de Neder-Germaanse Limes.
18/04/25
Website Ophetwater.nl voor routes op het water
Het Watersportverbond heeft een nieuwe website gelanceerd: Ophetwater.nl. Deze gebruiksvriendelijke ...
18/04/25
Nederlands toerisme licht in de min in eerste twee maanden van 2025
Nederland heeft in toeristisch opzicht een matige eerste twee maanden van 2025 achter de rug. Het aantal gasten in logiesaccommodaties daalde met 2,1% ten opzichte van dezelfde periode in 2024. In overnachtingen gemeten was de daling met -4,0% nog sterker.
18/04/25
Exclusief voor leden
Efteling kondigt nieuwe familieattractie en heropening van Wonder Hotel aan
De Efteling heeft spannende nieuwtjes voor haar bezoekers. Zo komt er een nieuwe familie-attractie en heropent het Eftelinghotel na een grondige renovatie.

||| Agenda |||

05/05/25 t/m 11-05-25
05/05/25 t/m 11-05-25: The Greater Bay Area Leisure Tour
Het Nederlandse J2Leisure organiseert samen met haar Chinese partner Glopen van 5 tot en met 11 mei ...
20/05/25
20/05/25 t/m 20-05-25: LDA Kennisdag: Innovatie in data
Op dinsdag 20 mei staat, op de LDA Kennisdag 2025, alles in het teken van innovatie in data&nbs...
26/05/25
26/05/25 t/m 26-05-25: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2025
De Breda University of Applied Sciences organiseert in samenwerking met het Ministerie van Infr...
24/06/25
24/06/25 t/m 24-06-25: Vakbeurs Vakantiehuis van de Toekomst
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert op dinsdag 24 juni 2025 de vakbeurs 'V...
25/06/25
25/06/25 t/m 25-06-25: Vakbeurs Family Entertainment Centers
Pleisureworld organiseert op woensdag 25 juni 2025 de Vakbeurs Family Entertainment Centers op ...