Geplaatst op: 13-05-2016
Auteur: Marc Gerlings

Leeuwarden Culturele Hoofdstad vindt grote sponsor

Leeuwarden Culturele Hoofdstad vindt grote sponsor

Leeuwarden-Fryslân 2018 heeft er officieel een partner van formaat bij. Op het hoofdkantoor in Amersfoort is op 12 mei formeel de sponsorovereenkomst met Royal HaskoningDHV ondertekend. Dat gebeurde in aanwezigheid van de Leeuwarder burgemeester Ferd Crone en de directie van de beide partners.


Royal HaskoningDHV is al geruime tijd betrokken bij het programma van Culturele Hoofdstad van Europa 2018. Vanaf het moment dat de titel in september 2013 werd toegekend stelde het internationaal opererende advies- en ingenieursbureau haar deskundige kennis beschikbaar.


Royal HaskoningDHV is specialist op het gebied van project-management: een eigenschap die binnen tal van (grootschalige) evenementen van Leeuwarden-Fryslân 2018 van pas komt. Burgemeester Crone spreekt van een vruchtbare coöperatie: "De afgelopen jaren is gebleken dat Royal HaskoningDHV een enorme schat aan ervaring en kunde meebrengt. Als voorbeeld noem ik de betrokkenheid binnen het project 11Fountains.”



11Fountains
Het project 11Fountains bouwt op voort op de grote traditie van de Elfstedentocht door deze te verbinden aan elf door gerenommeerde internationale kunstenaars ontworpen fonteinen, één voor iedere stad. De elf fonteinen worden stuk voor stuk monumenten die iets vertellen over de plek waar ze staan, over de geschiedenis van de stad en over de mensen die er wonen en ooit gewoond hebben. Als hedendaagse kunstwerken getuigen ze ook van de snel veranderende wereld waarin wij leven, van sociale verschuivingen, technologische vernieuwingen en klimatologische omwentelingen. De elf fonteinen slaan een brug tussen de complexe globale wereld van nu en de geschiedenis van een plaats en een bevolking. Ze symboliseren het belang voor de 21eeeuw van het begripIepen Mienskip (‘Open gemeenschap’), het thema van Leeuwarden-Fryslân Culturele Hoofdstad van Europa 2018.




Zakelijk directeur John Bonnema zette in Amersfoort de thematiek van Culturele Hoofdstad van Europa 2018 uiteen. Anton van der Sanden, directeur Transport & Planning binnen Royal HaskoningDHV, kijkt uit naar de verdere samenwerking en de evenementen in 2018: "Inhoudelijk is sprake van een uitstekend programma dat internationaal aanspreekt. Samen met Leeuwarden-Fryslân 2018 zetten we ons in om ook na 2018 de deuren open te houden voor Europa en de rest van de wereld.”

Gerelateerde berichten:

  • Geen gerelateerde berichten.
  • CELTH



    ||| Nieuws |||

    15/01/26
    Na afronding van transformatie vertrekt Mikael Andersson bij Landal
    Landal meldt dat Mikael Andersson na zes jaar heeft besloten zijn rol als Chief Executive Officer neer te leggen. De zoektocht naar zijn opvolger is gestart. Tijdens de overgangsperiode zal Chief Transformation & Strategy Officer Martijn Bouquet de dagelijkse verantwoordelijkheden van CEO a.i. op zich nemen, ondersteund door het bredere Executive Team.
    15/01/26
    Fotograaf wordt Hotello of of the Year 2026
    Tijdens de 21e editie van het HotelloTOP Year Event in de RAI Amsterdam is Pie Aerts (HMSM’08), wildlifefotograaf en oprichter van Prints for Wildlife, uitgeroepen tot Hotello of the Year 2026. Het evenement stond in het teken van Keeping it Real en bracht honderden hotello’s samen voor een dag vol inspiratie en échte verbinding.
    15/01/26
    Exclusief voor leden
    Groei aantal bedrijven droogt op
    De groei van het aantal bedrijven in Nederland is in 2025 historisch laag uitgekomen. Het totaal aantal vestigingen dat op 1 januari 2026 ingeschreven stond in het Handelsregister van de Kamer van Koophandel (KVK) was 2.599.668. Dat is een toename van slechts 1% ten opzichte van een jaar eerder (2.579.735), de laagste stijging in jaren.
    14/01/26
    Camping Kotestee zoekt 400 jaar historie uit en deelt dat met haar gasten
    Camping Kotestee in Ouddorp viert niet alleen haar 60-jarig bestaan, maar onthult ook een rijke historie die teruggaat tot de 17e eeuw. Wat ooit begon als een boerderij, blijkt een plek vol verhalen over buitenplaatsen, overvallen en zelfs een galg. Deze geschiedenis is nu vastgelegd in het boekje 'Van buitenplaats tot campingplaats' en een interactieve podwalk.
    14/01/26
    20 miljoen reizigers pakken de Eurostar
    Treinbedrijf Eurostar vervoerde voor het eerst voor het eerst meer dan twintig miljoen reizigers door Europa. Vooral de lijn Londen - Amsterdam liet groei zien. Dat is niet raar omdat die lijn eerder een tijd eruit lag door werkzaamheden.
    14/01/26
    Exclusief voor leden
    Second Tent krijgt nieuwe hoofdsponsor
    Natuurkampeerterreinen wordt de hoofdpartner van Second Tent Event 2026. Op zondag 12 april 2026 vindt bij het Doornse Gat de vierde editie van het Second Tent Event plaats. Natuurkampeerterreinen sluit dit jaar voor het eerst aan als hoofdpartner.
    14/01/26
    The Hague & Partners ondersteunt Haagse hotelweek
    Tijdens de Haagse Hotelweek, van vrijdag 13 tot en met zondag 22 februari 2026, boek je tegen uitzonderlijk scherpe tarieven een overnachting in een van de 29 hotels in en rond Den Haag. DMO The Haque & Partners ondersteunt de actie.
    14/01/26
    Verandert blue monday naar green monday?
    Maandag 19 januari 2026 is het Blue Monday, ooit door een reclambureau bedacht dat het de meest deprimerende dag van het jaar is. Met de actie 'Van Blauw naar Groen' roepen Alles is Gezondheid en partners voor het vierde jaar op rij iedereen op om juist die dag de natuur in te trekken. Door het hele land worden tientallen activiteiten georganiseerd om de positieve invloed van de natuur te ervaren.

    ||| Agenda |||

    27/01/26 t/m 30-01-26
    27/01/26 t/m 30-01-26: ENTER2026 eTourism Conference
    De Breda University of Applied Sciences organiseert in januari 2026 de ENTER2026 eTourism Conference...
    12/02/26
    12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live: het nieuwe ontmoetingspunt voor ondernemers in de dagrecreatie
    Na twee edities van Recreatie Next Level is het op 12 februari in Evenementenhal Gorinchem tijd voor...
    09/03/26
    09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
    11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
    02/04/26
    02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
    Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
    22/04/26 t/m 23-04-26
    22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
    A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...