Geplaatst op: 18-05-2016
Auteur: Marc Gerlings

Nederland stijgt naar plek 8 lijst internationale congressen

Nederland stijgt naar plek 8 lijst internationale congressen

Nederland is een plaats gestegen op de jaarlijkse ranglijst van The International Congress and Convention Association (ICCA). Met 333 congressen in 2015 staat Nederland op een gedeelde achtste plaats, samen met China. In 2014 stond Nederland met 307 internationale congressen op de negende plek.


Eric Bakermans, binnen NBTC verantwoordelijk voor de markt van meerdaagse zakelijke bijeenkomsten: "Natuurlijk zijn we trots op deze positie en zelfs nog meer in Europees opzicht. Met name omdat de concurrentie er niet minder op wordt. Uit onderzoek naar de (economische) impact van internationale congressen in Nederland blijkt bovendien dat deze bijeenkomsten significant bijdragen aan de kenniseconomie van Nederland. Daar blijven wij ook in de toekomst aan werken.”


Bereikbaarheid onmisbaar in succes

Bakermans vervolgt: ”Lijstjes zijn mooi voor de publiciteit en geven een indicatie hoe wij het als veelzijdige bestemming doen. Een plaats stijgen of zelfs behouden is een andere zaak. Hiervoor is onder andere bereikbaarheid essentieel. Luchthavens, hogesnelheidslijnen en openbaar vervoer zijn onmisbaar. Naast de compactheid van ons land, is ook de constante investering in en verbetering van infrastructuur zoals congres- en vergaderaccommodaties een pré. En ook daar wordt de komende jaren aan gewerkt in Nederland.”


In 2014 bezochten ruim 270.000 internationale bezoekers ons land voor een zakelijk congres en dat is goed voor een economische waarde van bijna 345 miljoen euro.
Trefwoorden: congres, Nederland, infrastructuur, China

CELTH



||| Nieuws |||

23/03/26
HZ Kenniscentrum Kusttoerisme publiceert platforms Veere en Sluis
In opdracht van Gemeente Sluis en Gemeente Veere heeft HZ Kenniscentrum Kusttoerisme online kennisplatforms ontwikkeld met actuele cijfers, onderzoeken en publicaties over toerisme en recreatie.
23/03/26
KHN vraagt flexibiliteit openingsuren tijdens WK voetbal
Tijdens het WK Voetbal 2026 worden veel wedstrijden vanwege het tijdsverschil ’s avonds laat of zelfs ‘s nachts gespeeld. 48 gemeenten (14%) tonen zich al gastvrij richting inwoners en horecaondernemers door verruimde openingstijden toe te staan. Koninklijke Horeca Nederland roept nog meer gemeenten op dit voorbeeld te volgen.
20/03/26
Samenwerking Groenn maakt Groningse evenementen toegankelijker
Eén op de vijf mensen in Nederland heeft een handicap. De oprichters van het?Groningse platform GROENN (ESNS, Noorderzon, Bevrijdingsfestival Groningen en Paradigm) kwamen dit verschijnsel ook tegen en besloten tot actie tot meer toegankelijkheid van mensen met een beperking.
20/03/26
KLM mijdt langer Dubai, Riyadh en Dammam
Vanwege de aanhoudende geopolitieke onrust in het Midden-Oosten heeft KLM besloten om alle vluchten ...
19/03/26
Ontwerp van recreatieplek Poort van Buijtenland is klaar
Het Definitief Ontwerp van de Poort van Buijtenland bij de plaats Rhoon is klaar. Het is de bedoelin...
19/03/26
Landgoed Het Zand wint Gouden Haring 2026 door innovaties
De eigenaren van Natuurkampeerterrein Landgoed Het Zand Hattemer Oldenburger en Natuurkampeerterrein de Polmate zijn de winnaars van de Gouden Haringen 2026. Deze prijzen erkennen beheerders van Natuurkampeerterreinen die uitblinken in innovaties, gastvrijheid en betrokkenheid bij het netwerk.
18/03/26
Groningen beoogt beter behoud erfgoed boerderijen
De provincie Groningen investeert dit jaar ruim € 10,9 miljoen in het versterken van karakteristieke panden en gemeentelijke monumenten. Met de opening van de vernieuwde Subsidieregeling Onderhoud Karakteristieke Panden (SOK) op 1 april 2026 krijgen vooral boerderijen een stevige impuls.
18/03/26
Swipe technologie wint vervoersaward
De component vervoer in toerisme maakt een snelle ontwikkeling door. Een goed voorbeeld van innovatie is de swipe technologie bij Arriva. Het bedrijf wint de Transport Ticketing Global Award 2026.

||| Agenda |||

02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...