Zeeland en Drenthe gaan voor vijfsterren fietsnetwerk
![Zeeland en Drenthe gaan voor vijfsterren fietsnetwerk](images/20160622_115243.jpg)
Zeeland wil loon naar werken
Zeeland heeft vorig jaar het hele fietsknooppuntennetwerk vernieuwd, binnendijks met buitendijks fietsen verbonden en veel nieuwe themaroutes geïntroduceerd. De fietsmogelijkheden in Zeeland zijn volgens gedeputeerde Carla Schönknecht uniek voor Nederland. "We willen nu aan het hele land laten zien wat we te bieden hebben aan fiestpaden en voorzieningen.” Schönknecht wil daarom een vijfde ster in de kwaliteitsmonitor van het Landelijk Fietsplatform behalen. "Lukt het niet dit jaar, dan moet het maar volgend jaar. Maar die vijfde ster wil ik binnen halen”, zei ze bij Omroep Zeeland.
Drenthe zet in op kwaliteitsimpuls
Drenthe heeft al vijf sterren maar de provincie wil samen met gemeenten, terreineigenaren en ondernemers een flinke kwaliteitsimpuls geven aan het Drentse fietsnetwerk. Gedeputeerde Staten stellen 6,75 miljoen euro beschikbaar voor het versterken van de fietsinfrastructuur, fietsroutes, voorzieningen en informatie, experimenten en innovatie. Met als resultaat meer bestedingen en werkgelegenheid en meer fietsbewegingen.
Drenthe heeft sinds vorig jaar de status van 5-sterren fietsregio en is ambitieus als het om fietsen gaat. Gedeputeerde Henk Brink: ‘Het is voor Drenthe van groot belang om de 5-sterren kwalificatie te versterken en te behouden. Fietsen is een belangrijke aanjager van onze vrijetijdseconomie, de gezondheid van mensen en verduurzaming van de samenleving. De fietser van nu vraagt moderne voorzieningen en meer fietsbeleving onderweg. Daar zetten we ons voor in.”
Bijna vier miljoen euro naar infrastructuur
Van de totale investering gaat 3,75 miljoen euro naar infrastructuur en voorzieningen. Het gaat bijvoorbeeld om de kwaliteit van fietspaden en routes voor recreanten, mountainbikers, scholieren en woon-werkfietsers. Het fietsknooppuntennetwerk wordt vernieuwd, met aansluitingen op horeca en recreatiebedrijven. Daarbij passen hoogwaardige voorzieningen zoals oplaadpunten, bagageservice en stalling.
Drie miljoen voor fietsbeleving en -innovaties
De overige 3 miljoen euro gaat naar fietsbeleving en -innovaties. Te denken valt aan gastvrije fietshoreca, innovatieve concepten als fietsen in combinatie met Internet of Things en het ontwikkelen van ‘fietsiconen’: projecten met een grote attractiewaarde, die bijdragen aan de fietsbeleving en ontdekking van Drenthe.
Partners
De plannen zijn samen met gemeenten, Staatsbosbeheer, Natuurmonumenten, Marketing Drenthe, Recreatieschap Drenthe en Sport Drenthe ontwikkeld. Daarnaast worden ondernemers, de Fietsersbond, NFTU, ANWB, Wielerplatform, Cycling Lab, kennisinstellingen en andere partners van harte uitgenodigd om met ideeën te komen.