Geplaatst op: 24-06-2016
Auteur: Marc Gerlings

Start 9 steden Internationale Hanzestedenlijn

Start 9 steden Internationale Hanzestedenlijn

Om 10.30 werd met negen zegels het verbond symbolisch gesloten tussen de negen Nederlandse Hanzesteden tot de internationale Hanzestedenlijn 2016 – 2019. De directe aanleiding zijn de Hanzedagen van 15 tot en met 18 juni 2017.

Lokale marketingorganisaties stellen met hulp van NBTC Holland Marketing, de provincies Gelderland en Overijssel het strategisch marketingplan op deze zomer. In het najaar wordt de input van ondernemers gevraagd. Ook wordt dan specifiek onderzoek uitgevoerd naar de grootste markt voor dit internationale markt, Duitsland. Binnen de IJsselvallei hopen ondernemers op 600.000 bezoekers. De reële schatting van de gemeente Kampen staat op 250.000 bezoekers voor de internationale Hanzedagen.

Jan Jacob van Dijk, gedeputeerde waarschuwde de steden dat ze niet alleen actief het marketingprogramma moeten uitvoeren omdat er een internationaal aansprekend evenement op Nederlandse bodem wordt gehouden. "Houd de gedachte van de waardeboodschap van de Hanze en breng die naar voren. Dat is een steviger fundament om op te bouwen dan alleen een leuk toeristisch evenement.”

Binnen de positionering van de Hanzesteden in Nederland wordt ook een positionering van de steden op zichzelf vastgesteld. Jos Vranken (NBTC Holland Marketing) riep om vooral vanuit het perspectief van de internationale toerist de marketing uit te voeren. "Kijk voorbij de regionale lijnen die we hier binnen Nederland kennen.”
Met de bezegeling is nu ook de Hanzestedenlijn een van de acht symbolische metrolijnen die NBTC in het buitenland gebruikt voor de promotie.

Hoe groot de investering is vanuit de provincies, lokale marketingorganisaties en het ministerie van Economische Zaken is, wil het samenwerkingsverband nog niet melden. Bastiaan Overeem, een van de trekkers van het project. "Vandaag willen we het niet over geld hebben. Het is de start van de samenwerking. Nog niet alles staat vast waardoor ook nog geen concreet budget is op te stellen. Dat geld komt later.”

In het komende nummer van Recreatie & Toerisme wordt meer onthuld over de achtergronden van de samenwerking.

CELTH





||| Nieuws |||

07/03/25
KWbN en VVV Texel verlengen samenwerking: wandelen als duurzame investering in natuur en beleving
Sinds 2022 werken KWbN en VVV Texel samen om wandelen op het eiland te stimuleren. In drie jaar tijd is het aantal wandelaars op Texel toegenomen en zijn er nieuwe routes en initiatieven ontwikkeld.
07/03/25
Minder nieuwe fietsen verkocht
?In 2024 werden in Nederland 858.126 nieuwe fietsen verkocht, 7% minder dan een jaar eerder. De verkopen van nieuwe fietsen hebben een sterk decennium achter de rug maar na een piek tijdens de pandemie, met 1,1 miljoen verkochte fietsen, neemt de verkoop gestaag af.
06/03/25
Exclusief voor leden
Prestaties en ambities van NS en KLM
Twee Nederlandse mobiliteitsiconen kwamen deze week met jaarcijfers over 2024. Die vielen niet mee. NS maakt nog steeds verlies en de KLM rapporteert tegenvallende resultaten. Toch zijn de ambities groot.
06/03/25
Eerste Reiswerk e-learning voor starters
Na maanden hard werken heeft arbeidsmarktfonds Reiswerk zijn eerste e-learning gelanceerd voor mensen die zich oriënteren om de reissector aan de slag te gaan.
06/03/25
Nieuwe visie op toerisme en recreatie voor gemeente Noord-Beveland
De Zeeuwse gemeente Noord-Beveland heeft een nieuwe Visie Duurzame Recreatie en Toerisme 2025-2035 vastgesteld. De visie is in een intensief participatietraject tot stand gekomen onder begeleiding van bureau BUITEN.
06/03/25
Hoe digitaliseert de gastvrijheidssector?
Digitalisering speelt een steeds grotere rol in de Nederlandse gastvrijheidssector. Dat blijk uit onderzoek van NBTC onder ruim 200 ondernemers.
06/03/25
Topjaar voor a&o Hostels
a&o Hostels, Europa's grootste hostelketen, heeft een recordjaar achter de rug en blijft groeien. Groepsreizigers blijven de belangrijkste doelgroep voor de keten.
06/03/25
Eerste park voor Center Parcs in Denemarken
Center Parcs breidt uit naar Denemarken met de opening van hun eerste vakantiepark in Scandinavië, gelegen in Nordborg aan de Baltische kust. Het park biedt 440 luxe cottages met uitzicht op de Oostzee en opent deze zomer.

||| Agenda |||

12/03/25
12/03/25 t/m 12-03-25:  Frysk Toerisme Festival 2025,
Merk Fryslân organiseert op 11 maart 2025 het Frysk Toerisme Festival 2025. Dit event is de opvolge...
18/03/25
18/03/25 t/m 18-03-25: Embrace Quality of Life
Op 18 maart 2025 organiseert Booking Experts het jaarlijkse kennisevent Embrace. Dit evenement is d&...
24/03/25
24/03/25 t/m 24-03-25: 2Daagse Glamping Inspiratiereis
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert van maandag 24 maart 2025 tot en met d...
05/04/25
05/04/25 t/m 05-04-25: Impact Fair
Impact Fair rolt op zaterdag 5 april de groene loper uit voor iedereen die zijn of haar steentje op ...