Heuvelrug stimuleert toeristische innovatie met tafelbijeenkomsten
![Heuvelrug stimuleert toeristische innovatie met tafelbijeenkomsten](images/20160706_095622.jpg)
Toerisme 550 miljoen waard
"Met een toegevoegde waarde van ruim 550 miljoen euro per jaar en werkgelegenheid voor zo’n 15.000 mensen zijn recreatie en toerisme van groot belang voor de regio”, zegt wethouder Jan Willem van Dongen van de gemeente Utrechtse Heuvelrug. "We zijn daarom ontzettend blij met de komst van het nieuwe Regionaal Bureau voor Toerisme Heuvelrug& Vallei. Het RBT heeft, samen met een groot netwerk van ondernemers en andere belanghebbenden sinds vorig jaar al veel vooruitgang geboekt om de regio beter op de kaart te zetten. Maar om economisch succesvol te blijven moeten we continu vernieuwen en dat kan het RBT niet alleen. De innovatietafel kan waar nodig voor extra impulsen en nieuwe samenwerking zorgen.”
Bundeling expertise
De innovatietafel bestaat uit deskundigen uit de gastvrijheidseconomie en bundelt specialistische expertise. Naast voorzitter Jan Willem van Dongen (wethouder toerisme en economische zaken in de gemeente UtrechtseHeuvelrug) bestaat de tafel uit Yvette Boellaard van Tuyl (Hotel Bergse Bossen, Driebergen), Hedwig Saam (Nationaal Militair Museum, Soest), Jurjen van Dijk (Allurepark De Thijmse Berg, Rhenen), Pim van den Berg (gedeputeerde staten provincie Utrecht) en Theo Ruijs (Hotel Theater Figi, Zeist). Mieke Coenen van Sweco verzorgt het secretariaat.
Wat zijn de gespreksonderwerpen?
Op de agenda van de innovatietafel staan onderwerpen als internationalisering,bereikbaarheid, vitalisering verblijfstoerisme en open data. Daarnaast dient de innovatietafel ook als adviesraad van RBT Heuvelrug en Vallei, en zetten de leden hun netwerk in om recreatie en toerisme in de regio Utrecht te versterken.
Topics:Beleid, Dagrecreatie, Leisure, Marketing, Toerisme, Vakanties, Verblijfsrecreatie
Trefwoorden: toerisme, innovatie, Utrecht, Heuvelrug, recreatie