Geplaatst op: 11-08-2016
Auteur: Ton Vermeulen
Nrit Media

Groningen Airport Eelde verliest veel passagiers

Groningen Airport Eelde verliest veel passagiers

Het lijkt wel of van de Nederlandse luchthavens Groningen Airport Eelde het eerste slachtoffer is van de geopolitieke instabiliteit en terrorisme. De eerste jaarhelft verloor de luchthaven een vijfde van haar passagiers. Andere regionale luchthavens groeiden juist of wisten zich te stabiliseren.


De luchthaven van het noorden verwerkte in de eerste zes maanden van dit jaar 68 duizend passagiers, dat waren er 18% minder dan in dezelfde periode van 2015. De luchthaven had in het begin van dit jaar vooral last van recente politieke ontwikkelingen in Turkije en de vluchtelingencrisis in Griekenland en Turkije eerder dit jaar waardoor vluchten naar Kos en Turkije moesten worden geschrapt.


Ook in mei en juni verloor Groningen-Eelde veel passagiers (10.117). Nog in de zomer moest Corendon een vlucht naar Bodrum schrappen en nu heeft Corendon aangekondigd om ook de laatste vlucht naar deze bestemming uit het schema te halen. Positief is dat vanaf 19 september SAS twee maal per dag op de hub Kopenhagen gaat vliegen.


Maastricht-Aachen verwerkte 17% meer passagiers, Rotterdam bleef stabiel en Eindhoven verloor weliswaar 1% maar daar was in juni de luchthaven vanwege onderhoud aan de baan enkele weken gesloten.


Tabel 1: Passagiers op Nederlandse luchthavens, 1e halfjaar 2015-2016


Passagiers Mutatie
Amsterdam Airport Schiphol 29.662.412 10%
Rotterdam The Hague Airport        822.659 0%
Eindhoven Airport 2.043.973 -1%
Maastricht Aachen Airport 98.911 17%
Groningen Airport Eelde 67.745 -18%
Totaal luchthavens van nationaal belang   32.695.700 9%

Bron: CBS


Trefwoorden: Luchtvaart, luchthavens

CELTH



||| Nieuws |||

16/01/26
Exclusief voor leden
Stationsgebied Groningen krijgt groene stadsentree
Het beeldbepalende Stadsbalkon verdwijnt. Een levendig, groen en gastvrij Stationsplein voor het monumentale stationsgebouw, comfortabele loop- en fietsroutes, een groene kade met kunst langs het Verbindingskanaal en een autoluwe Stationsweg.
16/01/26
Joker reisbureau op de campus van Thomas More
Een reisbureau als klaslokaal? Hogeschool Thomas More en keten van reisbureaus Joker zetten dat idee om in de praktijk. Op 15 januari is de feestelijke opening van een volwaardig Joker-reiskantoor op Campus De Vest in Mechelen waar studenten Toerisme hun lessen volgen. Geen simulatie, maar een echt kantoor met échte reizigers en échte boekingen.
15/01/26
Na afronding van transformatie vertrekt Mikael Andersson bij Landal
Landal meldt dat Mikael Andersson na zes jaar heeft besloten zijn rol als Chief Executive Officer neer te leggen. De zoektocht naar zijn opvolger is gestart. Tijdens de overgangsperiode zal Chief Transformation & Strategy Officer Martijn Bouquet de dagelijkse verantwoordelijkheden van CEO a.i. op zich nemen, ondersteund door het bredere Executive Team.
15/01/26
Fotograaf wordt Hotello of of the Year 2026
Tijdens de 21e editie van het HotelloTOP Year Event in de RAI Amsterdam is Pie Aerts (HMSM’08), wildlifefotograaf en oprichter van Prints for Wildlife, uitgeroepen tot Hotello of the Year 2026. Het evenement stond in het teken van Keeping it Real en bracht honderden hotello’s samen voor een dag vol inspiratie en échte verbinding.
15/01/26
Exclusief voor leden
Groei aantal bedrijven droogt op
De groei van het aantal bedrijven in Nederland is in 2025 historisch laag uitgekomen. Het totaal aantal vestigingen dat op 1 januari 2026 ingeschreven stond in het Handelsregister van de Kamer van Koophandel (KVK) was 2.599.668. Dat is een toename van slechts 1% ten opzichte van een jaar eerder (2.579.735), de laagste stijging in jaren.
14/01/26
Camping Kotestee zoekt 400 jaar historie uit en deelt dat met haar gasten
Camping Kotestee in Ouddorp viert niet alleen haar 60-jarig bestaan, maar onthult ook een rijke historie die teruggaat tot de 17e eeuw. Wat ooit begon als een boerderij, blijkt een plek vol verhalen over buitenplaatsen, overvallen en zelfs een galg. Deze geschiedenis is nu vastgelegd in het boekje 'Van buitenplaats tot campingplaats' en een interactieve podwalk.
14/01/26
20 miljoen reizigers pakken de Eurostar
Treinbedrijf Eurostar vervoerde voor het eerst voor het eerst meer dan twintig miljoen reizigers door Europa. Vooral de lijn Londen - Amsterdam liet groei zien. Dat is niet raar omdat die lijn eerder een tijd eruit lag door werkzaamheden.
14/01/26
Exclusief voor leden
Second Tent krijgt nieuwe hoofdsponsor
Natuurkampeerterreinen wordt de hoofdpartner van Second Tent Event 2026. Op zondag 12 april 2026 vindt bij het Doornse Gat de vierde editie van het Second Tent Event plaats. Natuurkampeerterreinen sluit dit jaar voor het eerst aan als hoofdpartner.

||| Agenda |||

27/01/26 t/m 30-01-26
27/01/26 t/m 30-01-26: ENTER2026 eTourism Conference
De Breda University of Applied Sciences organiseert in januari 2026 de ENTER2026 eTourism Conference...
12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live: het nieuwe ontmoetingspunt voor ondernemers in de dagrecreatie
Na twee edities van Recreatie Next Level is het op 12 februari in Evenementenhal Gorinchem tijd voor...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...