Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 09-09-2016
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT Media

Hoe ziet de toekomst van de vaste gast er uit?

Hoe ziet de toekomst van de vaste gast er uit?

Op dinsdag 27 september organiseren CELTH en NRIT Media samen een Live Sessie over de toekomst van de vaste gast. Het wordt een inspirerende bijeenkomst waar we vanuit de unieke kennis die we hebben over de vaste gast van vandaag vooral kijken naar de toekomst van de vaste gast.


We zijn die middag te gast bij Allurepark De Krakeling in Zeist waar vaste gasten naast toeristische gasten, camperaars en huurders van chalets zorgen voor een uitgebalanceerde bedrijfsvoering. We sluiten de middag af met een rondleiding op dit bedrijf en een borrel. Deelname aan de Live Sessie kost slechts € 49,95 (ex. BTW). Hier kun je het programma bekijken en inschrijven.


Van lelijk meisje tot kroonjuweel

Directe aanleiding voor het organiseren van deze Live Sessie is het unieke onderzoek van CELTH naar de Nederlandse vaste gast. De resultaten waren opmerkelijk, het lelijkste meisje uit de klas bleek een kroonjuweel te zijn. Zo wordt maar liefst 20% van alle vakantie-overnachtingen van Nederlanders doorgebracht in een eigen vakantie-accommodatie. Die 1 miljoen vaste gasten besteden jaarlijks 2,2 miljard euro in ons land. Dat is meer dan bestedingen door toeristische kampeerders of vakantiegangers die in een bungalow verbleven. Daarnaast geven vaste gasten ook relatief veel geld uit aan dagelijkse uitgaven en uitstapjes tijdens hun verblijf in eigen accommodatie en zijn dus ook voor de regio van economisch belang. Daarmee is de vaste gast de meest onderschatte doelgroep binnen het Nederlands toerisme en verdient dus jouw aandacht!


Verder lezen?

Op het NRIT Media Vrijetijdsplatform hebben we de afgelopen periode twee artikelen over dit onderzoek gepubliceerd.

Trefwoorden: verblijfsrecreatie, campings, kamperen, vaste gasten

CELTH



||| Nieuws |||

01/04/25
Tegenslagen voor culturele sector en
"Laten we samen verder bouwen aan een culturele en creatieve sector die blijft verbinden en vernieuwen". Met deze oproep opent voorzitter Kristel Baele het online jaarverslag 2024 van de Raad voor Cultuur, dat vandaag is gepubliceerd.
01/04/25
Exclusief voor leden
Plopsaland De Panne viert 25e verjaardag met spectaculaire parade
Plopsaland De Panne heeft op 29 maart 2025 haar 25e jubileumseizoen geopend met een groots feest, in aanwezigheid van talrijke bekende Vlamingen en prominenten. Het hoogtepunt van de viering is de gloednieuwe 25 Celebration Parade, een kleurrijke stoet met acht praalwagens, tientallen dansers en de Studio 100-figuren.
01/04/25
Brabant verwelkomt nieuw wandelplatform: WandelStarter
Brabantse wandelaars kunnen vanaf vandaag hun hart ophalen met het nieuwe platform WandelStarter. Dit digitale initiatief, gelanceerd door Brabant Partners en partners, biedt een overzicht van meer dan 200 startpunten voor prachtige wandelroutes in de regio.
01/04/25
Nieuw personage in Slagharen: Burgemeester Bright verwelkomt gasten
De introductie van Burgemeester Bright naast alle bestaande personages zorgt voor extra beleving voor de bezoekers.
01/04/25
Exclusief voor leden
Cruiseschepen in Rotterdam aan de stekker
Een mijlpaal in de verduurzaming van de Rotterdamse haven is bereikt: cruiseschepen aan de Wilhelminakade kunnen vanaf nu gebruikmaken van walstroom. Dit betekent dat ze hun motoren niet langer hoeven te laten draaien om stroom te produceren wat en aanzienlijke verminderen van geluidsoverlast en luchtvervuiling oplevert.
31/03/25
Nederlandse reizigers ontdekken Korea
Korea is in opmars als populaire reisbestemming onder Nederlandse vakantiegangers.
31/03/25
Tourism4SDG brengt partners samen voor duurzamer toerisme
Het Interreg Europe project Tourism4SDG zette stappen richting duurzamer toerisme tijdens recente partnermeetings. Dit project richt zich op het verbeteren van de effectiviteit van beleidsinstrumenten in het toerisme, met als doel de Duurzame Ontwikkelingsdoelen (SDG's) van de Verenigde Naties te bereiken. Tourism4SDG wordt gefinancierd door het Interreg Europe-programma, dat regionale samenwerking in Europa ondersteunt.
31/03/25
Apenheul breidt uit
Stichting Apenheul heeft Restaurant de Boschvijver overgenomen.

||| Agenda |||

05/04/25
05/04/25 t/m 05-04-25: Impact Fair
Impact Fair rolt op zaterdag 5 april de groene loper uit voor iedereen die zijn of haar steentje op ...
12/04/25
12/04/25 t/m 12-04-25: Campervan Days
Na een succesvolle eerste editie in 2024 keert Campervan Days op 12 en 13 april 2025 terug...
05/05/25 t/m 11-05-25
05/05/25 t/m 11-05-25: The Greater Bay Area Leisure Tour
Het Nederlandse J2Leisure organiseert samen met haar Chinese partner Glopen van 5 tot en met 11 mei ...
26/05/25
26/05/25 t/m 26-05-25: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2025
De Breda University of Applied Sciences organiseert in samenwerking met het Ministerie van Infr...
24/06/25
24/06/25 t/m 24-06-25: Vakbeurs Vakantiehuis van de Toekomst
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert op dinsdag 24 juni 2025 de vakbeurs 'V...