Geplaatst op: 14-09-2016
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT Media

Hotels moeten een chief digital officer aanstellen

Hotels moeten een chief digital officer aanstellen

Het thema data speelt een steeds centralere rol in de dagelijkse praktijk van de hotellerie. Hoteliers zullen moeten kiezen tussen optimaal samenwerken met online travel agents of zelf een chief data officer aanstellen die met de data aan de slag gaat. Dat zei Jan van der Doelen, Sectormanager Leisure van ING gisteren op de Hosta 2016 bijeenkomst.


Volgens de bank hebben technologische innovatie en digitalisering tot grote veranderingen geleid wat betreft de transparantie van het hotelaanbod, het boekingsproces, de marketing, het bepalen van de kamerprijzen en de kennis over de gast. "Je moet de data voor je laten werken om een optimaal rendement te behalen”, zei Van der Doelen die stelde dat hotels op twee fronten met data aan de slag moeten. "Zij moeten zien om te gaan met de analyse van gastdata én hoteldata en van interne én externe bronnen om zowel kwaliteit als bezetting op niveau te krijgen.”


Data als grondstof
Data is de grondstof voor veel verbeteringen in het hotel en de hotelprocessen. De kennis over gasten is beter toegankelijk voor medewerkers en dat ondersteunt persoonlijke interactie voor, tijdens en na het verblijf. Hotelpersoneel blijft een sleutelpositie vervullen, maar hun rol verandert bijvoorbeeld wanneer gasten vooraf hun eigen kamer gaan kiezen en op afstand kunnen inchecken. Dat bekent dat de gast meer controle over zijn boeking en verblijf krijgt en daardoor meer gastvrijheid ervaart.

Data wordt geld waard
Data wordt volgens Van der Doelen ook geld waard waarbij de waarde van een hotel wordt bepaald door locatie, merk en data. Toch wil de bank niet direct een geldbedrag op hoteldata plakken: "Maar hotels die goed gebruik maken van data hebben een betere exploitatie die beter financierbaar is."
Link: https://www.ing.nl/zakelijk/kennis-over-de-economie/uw-sector/leisure/Data-opent-deuren-voor-hotels.html
Topics:Horeca
Trefwoorden: horeca, hotels, innovatie, data

CELTH



||| Nieuws |||

03/04/26
Exclusief voor leden
17 april opening Landal Zeezigt
Landal breidt het aanbod aan kustbestemmingen uit met 50 strandhuizen door de opening van Landal Zeezigt.
03/04/26
Exclusief voor leden
Stabilisering emissiehandelssysteem van invloed op luchtvaart
De Europese Commissie kiest voor een pragmatische stabilisering van het Europese emissiehandelssysteem (ETS) om prijsschokken te beperken zonder de klimaatkoers te wijzigen. Dit raakt de luchtvaart en luchthavens in Europa.
03/04/26
Exclusief voor leden
Nederland pakt toppositie in export cacaoproducten
Voor de toeristische sector een onverwacht unieke positie en kans duikt op in de CBS-cijfers. We zijn de grootste exporteur van cacaoproducten van de wereld. De numnmer 2 van dit moment, Duitsland, ontvang een kwart van al die heerlijke chocolade.
01/04/26
LDA vernieuwt handig overzicht met toeristische databronnen
De Landelijke Data Alliantie (LDA) presenteert de vernieuwde Datalandschap Wegwijzer 2.0: een compleet geactualiseerde gids voor iedereen die met toeristische data werkt – van beleidsmakers tot bestemmingsmarketeers en onderzoekers.
01/04/26
CEO Mieke De Schepper verlaat Sunweb Group
Sunweb Group maakte op 31 maart bekend dat Mieke De Schepper heeft besloten terug te treden als CEO en Sunweb te verlaten.
01/04/26
Exclusief voor leden
Treinen internationale Maaslijn rijden in Limburg
Reizigers in Zuid-Limburg maakten op 31 maart alvast kennis met de nieuwe Maaslijn-treinen.
01/04/26
Besteding onder druk?
De recreatiesector staat aan de vooravond van een nieuwe economische realiteit. Dat stelt Richard de Bruin namens Stichting Bureau Toerisme (BT), op basis van actuele marktontwikkelingen en signalen uit het werkveld.
01/04/26
1 april grap over handdoekenstress
Een hotelzwembad zonder handdoekenstress — dat leek deze week ineens binnen handbereik. Touroperator Dé VakantieDiscounter kondigde de introductie aan van Liggynog, een slimme zwembadrobot die onbeheerde handdoeken verwijdert en ligbedden weer vrijmaakt voor andere gasten.

||| Agenda |||

22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...