Geplaatst op: 16-01-2017
Auteur: Ton Vermeulen
NHTV & ProSlide Technology

Minder belangstelling voor Vakantiebeurs

Minder belangstelling voor Vakantiebeurs
De Vakantiebeurs is de afgelopen dagen door 108.779 mensen bezocht. Dat waren er 10,5% minder als in 2017 toen nog 121.593 mensen een bezoekje aan de Jaarbeurs brachten. Het slechte weer en de kortere openingstijden zijn mogelijke verklaringen. Het bezoek aan de Vakantiebeurs daalt overigens, met enkele periodes van stabilisatie, al jaren.


De belangrijkste reden om naar het event te komen was om informatie in te winnen over een vakantie die nog geboekt moet worden (64%) en het ontdekken van nieuwe vakantiebestemmingen (54%). 40% kwam echt voor een dagje uit en 23% kwam om informatie in te winnen over een reeds geboekte reis. 23% heeft interesse in Nederland als vakantiebestemming en ruim driekwart kwam juist voor Europa.


Kijkend naar het type vakantie dan staan steden- en/of cultuurreizen boven aan het lijstje. Achtereenvolgens noemt men individuele rondreizen, autorondreizen, strandvakanties / kampeervakanties (met eigen kampeermiddel) en groepsrondreizen. Een gemiddelde bezoeker is van plan 2,6 keer op vakantie te gaan in 2017 en verwacht in totaal per persoon 3.470,- euro uit te geven aan vakanties.


Figuur 1: Bezoek Vakantiebeurs 2002-2017

Bron: Archief NRIT Media


De volgende editie van de Vakantiebeurs vindt plaats van dinsdag 9 (vakdag) tot en met zondag 14 januari 2018.


Topics:Vakanties
Trefwoorden: vakanties, beurzen, verwachtingen

CELTH



||| Nieuws |||

19/01/26
Beerze Bulten bekroond tot ‘Fijnste Familiecamping 2026’
Afgelopen vrijdag vond in Stuttgart het PiNCAMP Gala plaats, waar de winnaars van de ANWB-Verkiezing bekend werden gemaakt. Met grote trots mocht Beerze Bulten daar de award voor ‘Fijnste Familiecamping 2026’ in ontvangst nemen. Een prachtige erkenning voor het vakantiepark, dat al meer dan 75 jaar inzet op kwaliteit, beleving en gastvrijheid voor het hele gezin.
19/01/26
RAI vereniging en Jaarbeurs werken samen aan Motorbeurs 'All brands United'
Koninklijke Jaarbeurs en RAI Vereniging brengen dit jaar vrijwel alle gerenommeerde motormerken samen tijdens MOTORbeurs Utrecht . Dit jaar is het de 40ste editie van MOTORbeurs Utrecht en de derde keer dat motormerken gezamenlijk naar voren komen onder het motto ‘All Brands United’.
19/01/26
Exclusief voor leden
Rotterdamse Leuvehaven krijgt groene metamorfose
De gemeente start met de herinrichting en vergroening van de Leuvehaven. Het gebied moet groener, aantrekkelijker en beter toegankelijk worden voor bewoners en bezoekers. Het is de opmaat voor veel meer groen in de Maasstad.
19/01/26
Exclusief voor leden
Maastricht sterker in handel iconische auto's
Autobeurs InterClassics Maastricht 2026 kijkt terug op een succesvolle editie, waarin een nieuw bezoekersrecord werd gevestigd. In totaal bezochten 44.323 kopers en liefhebbers de 31e editie van de klassiekerbeurs in MECC Maastricht. Nog belangrijker voor de beurs, de handel in deze iconische auto's wordt groter.
16/01/26
Exclusief voor leden
Stationsgebied Groningen krijgt groene stadsentree
Het beeldbepalende Stadsbalkon verdwijnt. Een levendig, groen en gastvrij Stationsplein voor het monumentale stationsgebouw, comfortabele loop- en fietsroutes, een groene kade met kunst langs het Verbindingskanaal en een autoluwe Stationsweg.
16/01/26
Joker reisbureau op de campus van Thomas More
Een reisbureau als klaslokaal? Hogeschool Thomas More en keten van reisbureaus Joker zetten dat idee om in de praktijk. Op 15 januari is de feestelijke opening van een volwaardig Joker-reiskantoor op Campus De Vest in Mechelen waar studenten Toerisme hun lessen volgen. Geen simulatie, maar een echt kantoor met échte reizigers en échte boekingen.
15/01/26
Na afronding van transformatie vertrekt Mikael Andersson bij Landal
Landal meldt dat Mikael Andersson na zes jaar heeft besloten zijn rol als Chief Executive Officer neer te leggen. De zoektocht naar zijn opvolger is gestart. Tijdens de overgangsperiode zal Chief Transformation & Strategy Officer Martijn Bouquet de dagelijkse verantwoordelijkheden van CEO a.i. op zich nemen, ondersteund door het bredere Executive Team.
15/01/26
Fotograaf wordt Hotello of of the Year 2026
Tijdens de 21e editie van het HotelloTOP Year Event in de RAI Amsterdam is Pie Aerts (HMSM’08), wildlifefotograaf en oprichter van Prints for Wildlife, uitgeroepen tot Hotello of the Year 2026. Het evenement stond in het teken van Keeping it Real en bracht honderden hotello’s samen voor een dag vol inspiratie en échte verbinding.

||| Agenda |||

27/01/26 t/m 30-01-26
27/01/26 t/m 30-01-26: ENTER2026 eTourism Conference
De Breda University of Applied Sciences organiseert in januari 2026 de ENTER2026 eTourism Conference...
12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live: het nieuwe ontmoetingspunt voor ondernemers in de dagrecreatie
Na twee edities van Recreatie Next Level is het op 12 februari in Evenementenhal Gorinchem tijd voor...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...