Geplaatst op: 16-01-2017
Auteur: Ton Vermeulen
NHTV & ProSlide Technology

Minder belangstelling voor Vakantiebeurs

Minder belangstelling voor Vakantiebeurs
De Vakantiebeurs is de afgelopen dagen door 108.779 mensen bezocht. Dat waren er 10,5% minder als in 2017 toen nog 121.593 mensen een bezoekje aan de Jaarbeurs brachten. Het slechte weer en de kortere openingstijden zijn mogelijke verklaringen. Het bezoek aan de Vakantiebeurs daalt overigens, met enkele periodes van stabilisatie, al jaren.


De belangrijkste reden om naar het event te komen was om informatie in te winnen over een vakantie die nog geboekt moet worden (64%) en het ontdekken van nieuwe vakantiebestemmingen (54%). 40% kwam echt voor een dagje uit en 23% kwam om informatie in te winnen over een reeds geboekte reis. 23% heeft interesse in Nederland als vakantiebestemming en ruim driekwart kwam juist voor Europa.


Kijkend naar het type vakantie dan staan steden- en/of cultuurreizen boven aan het lijstje. Achtereenvolgens noemt men individuele rondreizen, autorondreizen, strandvakanties / kampeervakanties (met eigen kampeermiddel) en groepsrondreizen. Een gemiddelde bezoeker is van plan 2,6 keer op vakantie te gaan in 2017 en verwacht in totaal per persoon 3.470,- euro uit te geven aan vakanties.


Figuur 1: Bezoek Vakantiebeurs 2002-2017

Bron: Archief NRIT Media


De volgende editie van de Vakantiebeurs vindt plaats van dinsdag 9 (vakdag) tot en met zondag 14 januari 2018.


Topics:Vakanties
Trefwoorden: vakanties, beurzen, verwachtingen

CELTH



||| Nieuws |||

13/02/26
Exclusief voor leden
Hoe pak je overname van je bedrijf aan?
Terwijl de Nederlandse MKB-overnamemarkt tekenen van herstel vertoont, dreigt een groot deel van de bedrijfswaarde verloren te gaan door gebrek aan adequate voorbereiding.
12/02/26
Exclusief voor leden
Twintig actievoerders bezetten Lelystad Airport
Een groep van twintig Greenpeace-actievoerders heeft vanochtend het hoofdgebouw van Lelystad Airport bezet. Ze eisen dat het nieuwe kabinet een streep zet door de plannen om het vliegveld te openen voor vakantievluchten.
11/02/26
Exclusief voor leden
Doorbraak duurzame vliegtuigbrandstof met SIENNA-reactor
Het Europese project TAKE-OFF, geleid door het Nederlandse TNO, bundelt de krachten van tien partners om technologie te ontwikkelen die CO2 en hernieuwbare waterstof omzet in SAF.
11/02/26
Jasper Tieleman versterkt team Maas
De recreatie- en watersportsector krijgt er een gedreven en ervaren professional bij. Met de komst van Jasper Tieleman versterkt Maas recreatie bedrijfsmakelaardij haar team met iemand voor wie recreatie niet alleen een branche is, maar een familie-erfenis.
10/02/26
Exclusief voor leden
Limburgse VVV’s kiezen datamonitor van Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen
De vier Limburgse destinatieorganisaties, verenigd in Stichting Samenwerkende VVV’s Limburg, ondertekenden de licentieovereenkomst voor de Tourism Leisure Monitor van Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen.
10/02/26
Exclusief voor leden
Summio vakantieparken verlengt 5 parken en start nieuw park
Summio Parcs start het nieuwe jaar meteen met groei. Vijf vakantieparken hebben besloten hun samenwerking met de organisatie te verlengen. Daarnaast is het portfolio uitgebreid met een nieuw park en staat er een verdere groei op de planning - voor zowel verhuur als exploitatie.
10/02/26
Serie Schiphol Airport krijgt derde seizoen
Na de eerste twee seizoenen keert het RTL 5-programma Schiphol Airport terug met een gloednieuw derde seizoen. De serie biedt een exclusieve blik achter de schermen van de grootste luchthaven van Nederland.
10/02/26
Veel gezinsboekingen voor Emirates bij start 2026
Januari is traditioneel een piekmaand voor boekingen van gezinsreizen bij Emirates. Economy-reizigers boekten vroeg, met name groepen en gezinnen: meer dan 65% van de groepsboekingen werd minimaal drie maanden voor vertrek gemaakt en ruim 65% van de families boekte ten minste twee maanden vooraf.

||| Agenda |||

13/02/26 t/m 15-02-26
13/02/26 t/m 15-02-26: Fiets en Wandelbeurs
De Fiets en Wandelbeurs 2026. Drie dagen vol inspiratie, routes, outdoormateriaal, lezingen en vakan...
24/02/26
24/02/26 t/m 24-02-26: Tourism skills: getting this right matters
The European tourism sector faces a simple reality:without the right skills, growth is not sustainab...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
10/03/26
10/03/26 t/m 10-03-26: Opendeurdag Experience Factory Antwerpen; Europa’s grootste Indoor FEC Attractie
Primeur Langste E-Kart circuit van Europa en TimeMissionDatum: dinsdag 10 maart 2026Locatie: Michiga...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...