Geplaatst op: 06-02-2017
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT Media

Forse groei mondiale luchtvaart

Forse groei mondiale luchtvaart
Bron: Shutterstock
De mondiale luchtvaart is vorig jaar met 6,3% gegroeid en dat is boven het tienjarig groeigemiddelde van 5,5%. Dat heeft de International Air Transport Association (IATA) bekend gemaakt. Vooral de internationale luchtvaart (+6,7%) groeide, de binnenlandse markten (+5,7%) wat minder. In Europa groeide de luchtvaart met 4,8%.


IATA registreerde 700 nieuwe routes en een gemiddelde prijsdaling van 44 dollar maakte de luchtvaart meer toegankelijk. In totaal werden 3,7 miljard passagiers vervoerd. In 2016 groeide het aantal passagiers, gemeten in revenu passenger kilometers (RPK) met 6,3%. Aangezien de capaciteit (ASK) met 6,2% toenam steeg de bezettingsgraad (PLF) van de vliegtuigen met 0,1% naar een recordhoogte van 80,5%.


"Het is de uitdaging voor regeringen om samen met de industrie de infrastructuur en beleidsruimte uit te breiden zodat de groei kan worden opgevangen. Als we dat kunnen bereiken dan is er voldoende potentieel voor een veilige en duurzame luchtvaart”, zei Alexandre de Juniac, IATA’s Director General en CEO.


Figuur 1: Volume mondiale luchtvaart in miljarden RPK's


Regionale verschillen

De Europese luchtvaartmaatschappijen zagen de RPK's groeien met 4,8%, waarbij de capaciteit met 5% net wat harder groeide. Dat resulteerde in een bezettingsgraad van 82,8%. Europese luchtvaartmaatschappijen zagen vooral groei in de tweede jaarhelft na een moeilijke eerste jaarhelft. In andere delen van de wereld groeide de luchtvaart op Noord-Amerika na (+2,6%) veel sterker. In het Midden-Oosten was de groei van de internationale luchtvaart met 11,8% het sterkst, gevolgd door Azie en Pacific (+8,3%), Afrika (+7,4%), Latijns Amerika (+7,4%).


Figuur 2: Mondiale luchtvaart naar regio's

1 % van de mondiale RPK's in 2016

2 Bezettingsgraad, mutatie jaar op jaar

3 Hoogte bezettingsgraad


Verklaring van afkortingen:

  • RPK: Revenue Passenger Kilometers measures actual passenger traffic

  • ASK: Available Seat Kilometers measures available passenger capacity

  • PLF: Passenger Load Factor is % of ASKs used.


Link: http://www.iata.org/whatwedo/Documents/economics/passenger-analysis-dec-2016.pdf
Trefwoorden: luchvaart

CELTH





||| Nieuws |||

06/02/25
Nationale campermarkt
Op zaterdag 5 april vindt de tweede editie van de Nationale Campermarkt plaats bij FlevoNice in Biddinghuizen.
31/01/25
Exclusief voor leden
Reisboekingen in de plus maar grote verschillen tussen bestemmingen
In 2024 is het aantal reisboekingen met 3% gestegen ten opzichte van 2023. . Europa is stabiel als reisbestemming maar op Azië na verliest intercontinentaal reizen. Ook zien we grote beweging tussen de verschillende vakantielanden met forse winnaars maar ook verliezers.
27/01/25
Lifetime Achievement voor Frank Oostdam
Frank Oostdam, voormalig directeur van ANVR, heeft op het Reisgala 2025 de Lifetime Achievement Award gekregen. Volgens de jury bekleedde hij jarenlang een sleutelpositie in de branche.
24/01/25
Exclusief voor leden
Eurostar boekt recordgroei in 2024 en heeft ambitieuze plannen
Eurostar heeft in 2024 een aanzienlijke groei gerealiseerd, met een stijging van +5% in het aantal passagiers vergeleken met 2023. Deze recordprestatie werd gedreven door een sterke vraag, vooral tijdens de Olympische en Paralympische Spelen van Parijs 2024. Eurostar gaat investeren in nieuwe treinen en gaat een strategisch partnership met SkyTeam.
23/01/25
easyJet voorziet sterke vraag naar vliegen en vakanties in 2025
easyJet heeft een goed eerste kwartaal achter de rug met meer passagiers in haar vliegtuigen en een sterke groeiverwachting voor easyJet Holidays.
23/01/25
ANVR waarschuwt consumenten voor Thomas Cook
De ANVR waarschuwt reizigers voor verzoeken van Thomas Cook Europe BV om boekingen over te zetten naar het Poolse bedrijf eSky.pl S.A.
10/01/25
TUI introduceert Lena, de AI Explorer die de wereld voor je ontdekt
Lena voegt zich bij het bestaande team van TUI influencers en content creaters om vakantiegangers sneller, actueler en relevanter te informeren.
09/01/25
Exclusief voor leden
56% vakantiegangers blij met vakantie zonder planning
Tijdens de Vakantiebeurs 2025 komt touroperator Sunweb met onderzoek naar motieven en gedrag voor en tijdens vakantie. Wat blijkt, "reizen is vaak een vlucht van de dagelijkse verantwoordelijkheden." Plus millennials voelen zich vaak schuldig over dat geluier tijdens vakantie.