Geplaatst op: 07-04-2017

Verdubbeling vertraagde of geannuleerde vluchten eerste kwartaal 2017

Verdubbeling vertraagde of geannuleerde vluchten eerste kwartaal 2017
Foto: Shutterstock, Pokrovsky

In het eerste kwartaal van 2017 is het aantal grote vertragingen en annuleringen van en naar Nederland meer dan verdubbeld in vergelijking met het eerste kwartaal van 2016. De slechtste reisdag van dit jaar was 23 februari. De verdubbeling is voornamelijk te wijden aan het slechte weer in het eerste gedeelte van 2017. Dit blijkt uit recent onderzoek van EUclaim.

Van januari tot en met maart 2017 zijn 1685 vluchten geannuleerd en 976 vluchten hadden meer dan drie uur vertraging. In vergelijking met dezelfde periode in 2016 is het aantal geannuleerde vluchten met 157% gestegen en het aantal vertraagde vluchten met 83%.


Slecht weer eerste kwartaal 2017

In vergelijking met 2016 heeft 2017 in het eerst gedeelte van het jaar meer dagen met slecht weer gehad. In de maanden januari, februari en maart waren er in het totaal 9 dagen waarop het weer het vliegverkeer in Nederland belemmerden. Deze dagen zorgden voor 996 geannuleerde en vertraagde vluchten. De slechtste reisdag in het eerste kwartaal van 2017 was donderdag 23 februari. Een samenloop van omstandigheden zorgde voor maar liefst 453 incidenten. Deze dag stond er een strakke zuidwestenwind op Schiphol Airport en de beste baan voor het vliegverkeer met deze windrichting was wegens onderhoud gesloten (Kaagbaan). Naast deze omstandigheden crashte deze dag ook nog een vliegtuig van flybe op de Oostbaan, hierdoor kon ook deze baan enige tijd niet gebruikt worden. Veel Nederlandse passagiers liepen een langdurige vertraging op.


In het eerste kwartaal van 2016 was 60% van alle geannuleerde en vertraagde vluchten van en naar Nederland ontstaan door een buitengewone omstandigheid. In 2017 is er bij 67% van alle geannuleerde en vertraagde vluchten sprake van een buitengewone omstandigheid. In Verordening 261/2004 is vastgelegd dat gedupeerde passagiers bij een buitengewone omstandigheid geen recht hebben op een vergoeding. Hierbij kan gedacht worden aan slecht weer, stakingen van derden en terrorisme.
Trefwoorden: reizen, vliegen, luchtvaart

CELTH



||| Nieuws |||

06/02/26
Op zoek naar oplossingen voor ruimte in toerisme?
Hoe creëer je die ruimte, fysiek, mentaal én maatschappelijk? Tijdens het Trendcongres Toerisme 2026 ontdek je concrete oplossingen, nieuwe perspectieven en inspirerende voorbeelden die je direct kunt toepassen in jouw werk. Extra voordeel: het gunstige Early Bird-tarief staat open.
06/02/26
Exclusief voor leden
PureCamp nieuw Nederlands merk in vouwwagens
Met de introductie van PureCamp #ONE betreedt een nieuw Nederlands merk de markt van vouwwagens. Opvallend in een markt die niet makkelijk is. De opzettijd, altijd een belangrijk argument voor kampeerders, levert dat voordeel op dat tot een marktaandeel kan leiden.
06/02/26
Exclusief voor leden
Nieuw theater in Bijlmer
Gemeente Amsterdam laat een nieuw Bijlmer Parktheater bouwen op het Anton de Komplein en het huidige theater wordt behouden.
06/02/26
Consument geeft meer uit aan horeca en recreatie
In december 2025 hebben huishoudens 0,8 procent meer goederen en diensten aangeschaft dan in december 2024, meldt het CBS. Ze kochten zowel meer goederen als meer diensten, zoals horeca, vervoer en cultuur.
05/02/26
Exclusief voor leden
Zelf driften: Duinrell introduceert nieuwe auto-attractie
Naast de nieuwe Kikker8baan opent Duinrell komend seizoen nog een nieuwe attractie in het park: de Duinrell Drifter. In deze attractie besturen bezoekers zelf hun rit en bepalen zij met een hendel hoeveel zij ‘driften’.
05/02/26
Exclusief voor leden
Varend Corso heeft alle dorpskernen aan boord
Tijdens de startbijeenkomst van Varend Corso Westland, gisteravond bij Intratuin ‘s-Gravenzande was het enthousiasme groots. Alle Westlandse dorpskernen op de route doen mee met de editie van 2026.
05/02/26
Kennisprogramma en awardceremonie Dagrecreatie Live
Op 12 februari 2026 opent Dagrecreatie Live haar deuren in Evenementenhal Gorinchem. Dit nieuwe event voor professionals in de dagrecreatie staat in het teken van talkshows over onderwerpen als gastbeleving en innovatie, presentaties van vakspecialisten en een awardceremonie.
05/02/26
Begrote opbrengst toeristenbelasting stijgt met 9,0 procent
In 2026 verwachten gemeenten 15,3 miljard euro te ontvangen uit heffingen, 6,5 procent meer dan een jaar eerder. Wie de cijfers van CBS doorneemt ziet dat de toeristenbelasting een stuk hoger uitvalt, namelijk 9%. De verschillen in toeristenbelasting zijn groot.

||| Agenda |||

10/02/26
10/02/26 t/m 10-02-26: Kennistafel 5: De kracht van het landschapsontwerp als meerwaarde voor het vakantiepark
Datum: 10 februari 2026Locatie:  Molecaten Park Landgoed Ginkelduin Scherpenzeelseweg 53  ...
12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live: het nieuwe ontmoetingspunt voor ondernemers in de dagrecreatie
Na twee edities van Recreatie Next Level is het op 12 februari in Evenementenhal Gorinchem tijd voor...
13/02/26 t/m 15-02-26
13/02/26 t/m 15-02-26: Fiets en Wandelbeurs
De Fiets en Wandelbeurs 2026. Drie dagen vol inspiratie, routes, outdoormateriaal, lezingen en vakan...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
10/03/26
10/03/26 t/m 10-03-26: Opendeurdag Experience Factory Antwerpen; Europa’s grootste Indoor FEC Attractie
Primeur Langste E-Kart circuit van Europa en TimeMissionDatum: dinsdag 10 maart 2026Locatie: Michiga...