Noord-Brabant heeft eigen investeringsfonds voor leisure
![Noord-Brabant heeft eigen investeringsfonds voor leisure](images/20170412_210428.jpg)
De plannen werden gepresenteerd door gedeputeerde Bert Pauli, burgemeester Noordanus van Tilburg en leisurespecialist Bart de Boer.
Meest gastvrije en innovatieve regio
Noord-Brabant wil in 2020 de meest
gastvrije en innovatie provincie van Europa zijn. Op dit moment
genereert de vrijetijdssector in de provincie 5,3 miljard aan omzet
en vinden 100.000 mensen er een baan, dat is 9% van de Brabantse
werkgelegenheid. Gedeputeerde Pauli rekent op 30.000 extra banen in de Brabantse leisuresector.
Meer gasten uit Europa die langer verblijven
Het LOF moet innovatie in leisure
aanjagen waardoor de regio voor toeristen uit heel Europa interessant
wordt. Zij moeten langer in de regio verblijven en meer besteden. "We
willen buitenlanders verleiden tot een short break in Brabant”, zei
Bert Pauli bij de presentatie. Het fonds richt zich specifiek op
MKB-ondernemers die in de dagrecreatie innovatieve producten en
diensten willen ontwikkelen. Zij kunnen daarvoor een lening bij het
fonds afsluiten. Daarmee wordt het een zogenaamd revolving fonds.
![](/upload/fig702663a.jpg)
Aansluiten bij kernthema’s
Het LOF richt zich op projecten die aansluiten bij de kernthema’s in de regio. De bezoeker van verder weg zal het aanbod interessanter vinden naarmate dit samenhangt met iconische thema’s, een sterke propositie heeft (verhaallijn), onderscheidend is en een hoge kwaliteit heeft.
Gevoed door branche en overheid
Het Leisure Ontwikkel Fonds Noord-Brabant heeft het eerste jaar 1,2 miljoen euro te besteden. Het fonds wordt gevoed door de renteopslag die Efteling en Libema betalen op een lening van de provincie, de bijdragen van de regio's en de provincie Noord-Brabant die dat bedrag verdubbeld.
Samenwerking voorop
Volgens Noordanus gaat de provincie hiermee een flinke slag slaan: "We gaan ons eigen succes organiseren doordat het fonds de innovatiekracht in de vrijetijdsbranche gaat vergroten.” Brabant is daarvoor op zoek naar dynamische ondernemers die ook de verbinding met andere sectoren zoeken. "We willen stimuleren dat sectoren met elkaar gaan samenwerken”, zei Pauli.
Meer lezen?
Volgende week op het NRIT Media Vrijetijdsplatform een interview met Joost Melis van Leisure Boulevard Brabant over de interessante ontwikkelingen in Brabant.