Geplaatst op: 03-07-2017

Duurste attractie Efteling veroorzaakt lange wachtrij

Duurste attractie Efteling veroorzaakt lange wachtrij
Foto: Efteling
De opening afgelopen zaterdag van de duurste attractie van de Efteling zorgde voor een stevige wachtrij. De piek lag op 2,5 uur in de rij voor een ritje door Symbolica.

Symbolica: Paleis der Fantasie werd in anderhalf jaar tijd gerealiseerd voor een bedrag van 35 miljoen euro. "We hebben geprobeerd een onderscheidende familieattractie te bouwen, speciaal ter ere van het 65-jarig bestaan van de Efteling. Om nu te zien dat hele families naar de Efteling komen voor een rit in Symbolica, is heel bijzonder. En dan spreek ik niet alleen voor mezelf, maar vooral voor alle mensen die bij de bouw van deze grootse attractie betrokken waren”, vertelt Fons Jurgens, Voorzitter van de Raad van Bestuur van de Efteling.

Sander de Bruijn, hoofd van het ontwerpteam, vult aan: "Dat bezoekers verwonderd zijn door de beleving in de vele scènes van deze fantasierijke attractie is geweldig om te merken. Dit voelt voor ons als ontwerpteam alsof alle stukjes van de puzzel in elkaar vallen.”


Wonderlijk paleis
Symbolica is de nieuwe, overdekte familieattractie in de Efteling. Het is een wonderlijk paleis waarin niets is wat het lijkt. Iedereen is uitgenodigd om op audiëntie te gaan bij de koning. Tovernar Pardoes zorgt ervoor dat een bezoek verrassend en betoverend zal zijn. Bezoekers worden meegevoerd door geheime gangen en koninklijke vertrekken, waarbij ze van de ene verbazing in de andere vallen.

Veel mensen reageren lovend, de critici vinden het een te bonte verzameling van mooie momenten zonder een duidelijke lijn.
Trefwoorden: toerisme, recreatie, attractiepark, Efteling, Pardoes

CELTH



||| Nieuws |||

02/03/26
Exclusief voor leden
Slimme ticketing helpt Klimrijk Brabant
Klimrijk Brabant opende zaterdag 28 februari het nieuwe klimseizoen. Dankzij een vernieuwd ticketconcept kunnen bezoekers voortaan de hele dag terecht op de klimparcoursen én bij diverse speel- en beweegactiviteiten.
02/03/26
Omzet hotels groeide in 2025 met 2,3 procent
De omzet van de horeca groeide in het vierde kwartaal van 2025 met 3,2 procent ten opzichte van het vierde kwartaal van 2024, meldt het CBS. De omzet van logiesverstrekking lag 0,5 procent hoger, de omzet van eet- en drinkgelegenheden was 4,2 procent hoger.
02/03/26
Exclusief voor leden
Opening Gronings Kinderbos Sellingen
Sellingen krijgt als eerste plaats in de provincie Groningen een eigen Kinderbos. Op zaterdag 7 maart 2026 planten kinderen samen met hun familie de eerste stukjes bos. De bomen die 7 maart worden geplant, zijn een cadeau gedaan door Waterbedrijf Groningen.
27/02/26
Leiden wil Culturele Hoofdstad 2033 worden
In de nieuwste aflevering van Leisuretalk spreekt onze Mincke Pijpers van Leiden&Partners met Richard Otten over de positionering van Leiden. Geen standaard citymarketingverhaal, maar een open gesprek over koers houden in een stad vol belangen en ambities.
27/02/26
Landschapstriënnale ziet in water forse uitdaging
In september 2026 vormt Arnhem het decor van de Landschapstriënnale, de driejaarlijkse manifestatie over de toekomst van ons landschap. Het thema van deze editie is ‘Op Waterbasis’.
26/02/26
Beheer Diemerbos tijdelijk geregeld
Het beheer van het Diemerbos is voor de jaren 2026 en 2027 geregeld maar een structurele oplossing is er niet. Door deze afspraak blijft het bos de komende 2 jaar schoon, veilig en toegankelijk voor bezoekers.
26/02/26
Exclusief voor leden
Versnelling digitale oplossingen in vervoer en mobiliteit
Mobiliteit maakt een versnelling in digitale oplossingen door blijkt vlak voor de vakbeurs Intertraffic Amsterdam 2026. Het autonoom rijden, oplossingen voor parkeren en druk op de binnensteden leiden naar nieuwe verbanden.
26/02/26
Utrecht verbetert viewer op erfgoed
Wil je bezoekers naar het erfgoed van de provincie Utrecht verwijzen? De provincie heeft de bestaande viewer verbeterd.

||| Agenda |||

05/03/26
05/03/26 t/m 05-03-26: Ruimtelijk-economisch sturen op brede welvaart kan wél
Ruimtelijk-economisch sturen op brede welvaart kan wélVoor een evenwichtige stedelijke ontwik...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
10/03/26
10/03/26 t/m 10-03-26: Opendeurdag Experience Factory Antwerpen; Europa’s grootste Indoor FEC Attractie
Primeur Langste E-Kart circuit van Europa en TimeMissionDatum: dinsdag 10 maart 2026Locatie: Michiga...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...