Geplaatst op: 15-08-2017
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT Media

Toerisme Vlaanderen investeert 1,3 miljoen euro in toegankelijk en familievriendelijk logies

Toerisme Vlaanderen investeert 1,3 miljoen euro in toegankelijk en familievriendelijk logies
Foto: Toerisme Vlaanderen / Kris Snoeck
Toerisme Vlaanderen gaat 50 logiesaccommodaties ondersteunen die hun accommodaties toegankelijk willen maken voor mensen met een beperking, willen investeren in kind- en familievriendelijke infrastructuur, zorgspecifieke investeringen en investeringen in de aanleg of inrichting van camperplaatsen.


Dergelijke investeringen zijn voor de uitbaters niet altijd meteen rendabel, en net daarom is een steuntje in de rug via subsidies zo belangrijk. Logiesuitbaters die dit jaar uit de boot vielen kunnen begin 2018 een nieuwe subsidieaanvraag indienen.


Hoogstaande toeristische infrastructuur

Vlaams minister van Toerisme Ben Weyts investeert via Toerisme Vlaanderen 1,3 miljoen euro in de uitbouw van kwalitatief hoogstaande toeristische infrastructuur voor logies. De uitbaters van 50 vergunde logies krijgen een financieel duwtje in de rug om werk te maken van een volledig toegankelijk logies en van kind- en familievriendelijke voorzieningen. Daarnaast is er ook geld voorzien voor zorgspecifieke investeringen en voor de aanleg of inrichting van camperplaatsen.


Toerisme voor iedereen

Toerisme Vlaanderen wil Vlaanderen verder uitbouwen en promoten als een kwaliteitsvolle en toegankelijke bestemming, waar iedereen terecht kan voor een deugddoende vakantie. Om het Vlaamse logiesaanbod te versterken, zijn verdere investeringen van de uitbaters nodig. Vlaams minister van Toerisme Weyts maakt nu via Toerisme Vlaanderen ruim 1,2 miljoen euro vrij om de uitbaters een duwtje in de rug te geven. 50 uitbaters van logies verspreid over heel Vlaanderen kunnen rekenen op een extra impuls.


Investeringen voor toegankelijkheid, kindvriendelijkheid, zorg en camperplaatsen

Het gaat om 21 logies in West-Vlaanderen, 10 in Limburg, 9 in Oost-Vlaanderen en telkens 5 in Antwerpen en Vlaams-Brabant. Toerisme Vlaanderen investeert onder meer in het volledig toegankelijk maken van logies voor bezoekers met een beperking. Concreet gaat het dan bijvoorbeeld om een aangepast toilet voor rolstoelgebruikers, maar even goed over een toegankelijke parking, onthaal, restaurant en slaapruimte. Daarnaast gaan de subsidies naar investeringen in kind- en familievriendelijke infrastructuur en zijn er ook zorgspecifieke investeringen en investeringen in de aanleg of inrichting van camperplaatsen.

Link: http://www.toerismevlaanderen.be/sites/toerismevlaanderen.be/files/assets/documents_SUBSIDIES/Toegekende%20Logiessubsidies%20Toerisme%20Vlaanderen%202017.docx
Trefwoorden: horeca, verblijfsrecreactie, toegankelijkheid, mensen met een beperking, campers, zorgtoerisme, vlaanderen, belgie

CELTH



||| Nieuws |||

15/04/26
Exclusief voor leden
ACSI wordt makelaar
ACSI, boeking- en mediaplatform in de campingsector, kondigt vandaag de lancering aan van ACSI Broker Services, een gespecialiseerd pan-Europees brokerplatform gericht op fusies en overnames van campings en vakantieparken.
15/04/26
Daniël Pardijs treedt toe tot VVEM-bestuur
Tijdens de voorjaarseditie van de Algemene Ledenvergadering van de Vereniging van Evenementenmakers (VVEM) is Daniël Pardijs verkozen tot nieuw bestuurslid. Pardijs vult hiermee de positie die is vrijgekomen bij het aftreden van Gerard van Duykeren in november 2025.
15/04/26
Regiodeal zet projecten vitale vakantieparken naar uitvoering
Regiodeal zet projecten vitale vakantieparken naar uitvoering Voor vier belangrijke projecten van de organisatie Vitale Vakantieparken is Regio Deal-financiering toegekend via de gezamenlijke aanvraag Veluwe in Balans van VeluweAlliantie, provincie Gelderland en Vitale Vakantieparken. Dankzij deze ondersteuning kunnen de projecten Camping van Ons, Vakantielandschap van de Toekomst, Energie op Eigen Kracht en Pauzeparken de komende jaren daadwerkelijk worden uitgevoerd. Met deze investeringen wordt een belangrijke stap gezet richting een toekomstbestendige recreatiesector op de Veluwe. Samen met vakantieparken, overheden en kennispartners wordt gewerkt aan vernieuwende oplossingen voor vraagstukken rondom verblijf, eigenaarschap, duurzaamheid en energie. Vier projecten, één gezamenlijke opgave De vier projecten vullen elkaar aan en dragen elk bij aan het versterken van vakantieparken op de Veluwe: Camping van Ons richt zich op het behoud van kleinschaligheid en betaalbaarheid van vakantieparken. Door te onderzoeken hoe coöperatieve eigendomsvormen, regionale investeringen en regeneratief toerisme kunnen bijdragen, blijven opbrengsten en rendementen in de regio en wordt de Veluwe toegankelijk voor iedereen. Vakantielandschap van de Toekomst onderzoekt hoe vakantieparken zich kunnen ontwikkelen tot een kracht voor landschap, biodiversiteit en leefbaarheid. Via pilots en herontwikkelstrategieën worden toekomstbestendige concepten in de praktijk getest. Energie op Eigen Kracht ondersteunt vakantieparken bij de transitie naar duurzame energie. Met energiescans, samenwerking in energiekringen en pilots voor innovatieve toepassingen worden praktische, collectieve oplossingen ontwikkeld. Pauzeparken verkent de inzet van vakantieparken voor tijdelijke huisvesting en maatschappelijke opgaven zoals wonen, zorg en welzijn. Zo ontstaat een sociaal verantwoorde tussenfase voor parken zonder toeristisch perspectief. Leren, ontwikkelen en opschalen Wat de projecten verbindt, is de nadruk op samenwerking en kennisdeling. De opgedane inzichten worden actief gedeeld, zodat succesvolle aanpakken kunnen worden opgeschaald binnen en buiten de Veluwe. De eerste activiteiten starten in 2026. De uitvoering van de projecten (met uitzondering van Pauzeparken) ligt bij Park van de Toekomst.
15/04/26
Fietshelm wordt langzaam geaccepteerd
Op de Dag van de Fietshelm groeit de aandacht voor veiligheid onder Nederlandse fietsers. Cijfers uit de fietsbranche laten zien dat de verkoop van fietshelmen de afgelopen jaren is gestegen. Zo meldde de ANWB dat de verkoop in 2023 met liefst 250% toenam, tot circa 65.000 helmen.
15/04/26
Dino World naar Goes
De internationale dino-experience Dino World strijkt binnenkort neer in de Zeelandhallen in Goes. Deze groots opgezette tentoonstelling, die normaal alleen in grote steden te zien is, neemt bezoekers mee naar een wereld waar dinosaurussen weer tot leven komen.
14/04/26
Exclusief voor leden
Eindhoven Airport draait topjaar
Eindhoven Airport publiceerde vandaag haar jaarverslag 2025. Financieel gezien was 2025 een topjaar. De luchthaven bereikte een nettoresultaat van 25,2 miljoen euro bij een omzet van 100,5 miljoen euro (2024: nettoresultaat: 23,3 miljoen euro, omzet: 96,2 miljoen euro).
13/04/26
Exclusief voor leden
Kampeerbedrijf Obelink wint Nationale Ondernemersprijs overtuigend
Kampeerspecialist Obelink uit Winterswijk heeft de derde editie van de Nationale Ondernemersprijs gewonnen. Het familiebedrijf kreeg met 33 procent van de stemmen veruit de meeste steun van het publiek en liet daarmee de overige acht genomineerden ruim achter zich.
13/04/26
Uitkijkpunt Zoutkegel bij Eanjumer Kolken onthuld
Langs de vaarroute Súd le, ter hoogte van het Friese natuurgebied de Eanjumer Kolken, staat een nieuw uitkijkpunt: De Zoutkegel. Gedeputeerde van provincie Fryslân Sijbe Knol en wethouder van gemeente Noardeast-Fryslân Maaike Prins openden op 9 april de nieuwe recreatieve voorziening.

||| Agenda |||

22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...
19/05/26
19/05/26 t/m 19-05-26: Kennistafel 6: FEC uitje op vakantie
Van vakantiepark naar leisure-hub met een verhoogde gastbeleving dinsdag 19 mei 2026 Vakan...
26/05/26
26/05/26 t/m 26-05-26: Masterclass Interne Gastvrijheid
Hoe ga je om met alle 'lastige' (jong) medewerkers? Wat is het fundament voor succes? dinsdag 2...
09/06/26
09/06/26 t/m 09-06-26: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2026
Breda University of Applied Sciences is trots om op 9 juni 2026 de derde editie van het European Sus...
10/06/26 t/m 13-06-26
10/06/26 t/m 13-06-26: International Adventure conference
Samen met de Adventure Tourism Research Association (ATRA) en Wageningen University & Research (...