Geplaatst op: 15-09-2017
Auteur: Marc Gerlings

Rooi Pannen schrapt onderwijskosten en dat scheelt student veel geld

Rooi Pannen schrapt onderwijskosten en dat scheelt student veel geld

Een mooi voorbeeld van anders denken over onderwijs en financiering. Leerlingen hoeven geen studiekosten meer te betalen aan De Rooi Pannen. De school wil graag gelijke kansen voor al haar leerlingen, ongeacht hun financiële thuissituatie. Deze school biedt MBO horeca en MBO toerisme en recreatie aan. Dankzij jarenlang consequent financieel beleid kunnen de onderwijskosten eruit.

Concreet betekent de nieuwe regeling dat De Rooi Pannen onder meer de boeken en overige leermiddelen, de ouderbijdrage en de kosten voor excursies voortaan voor eigen rekening neemt. Deze regeling geldt met ingang van schooljaar 2018-2019. De leerlingen van dit jaar betalen alleen nog de boeken, omdat de afdelingen tijd nodig hebben voor het opzetten van een boekenfonds. De overige kosten zijn voor deze leerlingen wel al weggelaten.


Uitzonderingen

Zaken die eigendom worden van de leerling, zoals kleding, zijn van de regeling uitgezonderd. Daarnaast moeten de leerlingen les- of cursusgeld aan het Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap betalen. De kosten die rechtstreeks aan De Rooi Pannen betaald werden, worden nu dus geschrapt. Dit betekent voor de meeste leerlingen een besparing van honderden euro’s per jaar.


Financiering

Deze omslag is te danken aan een jarenlang gezond financieel beleid en een constante leerlingengroei, die geresulteerd hebben in een gezonde personeelsopbouw met lage personeelskosten. Ook alle panden zijn afbetaald. De Rooi Pannen heeft vestigingen in drie steden.

Trefwoorden: onderwijs, toerisme, recreatie, horeca

CELTH





||| Nieuws |||

10/02/25
Amsterdam heeft weer terminal voor Eurostar
Vanaf vandaag hoeven internationale treinreizigers van de Eurostart op de verbinding van Amsterdam n...
06/02/25
Nationale campermarkt
Op zaterdag 5 april vindt de tweede editie van de Nationale Campermarkt plaats bij FlevoNice in Biddinghuizen.
31/01/25
Exclusief voor leden
Reisboekingen in de plus maar grote verschillen tussen bestemmingen
In 2024 is het aantal reisboekingen met 3% gestegen ten opzichte van 2023. . Europa is stabiel als reisbestemming maar op Azië na verliest intercontinentaal reizen. Ook zien we grote beweging tussen de verschillende vakantielanden met forse winnaars maar ook verliezers.
27/01/25
Lifetime Achievement voor Frank Oostdam
Frank Oostdam, voormalig directeur van ANVR, heeft op het Reisgala 2025 de Lifetime Achievement Award gekregen. Volgens de jury bekleedde hij jarenlang een sleutelpositie in de branche.
24/01/25
Exclusief voor leden
Eurostar boekt recordgroei in 2024 en heeft ambitieuze plannen
Eurostar heeft in 2024 een aanzienlijke groei gerealiseerd, met een stijging van +5% in het aantal passagiers vergeleken met 2023. Deze recordprestatie werd gedreven door een sterke vraag, vooral tijdens de Olympische en Paralympische Spelen van Parijs 2024. Eurostar gaat investeren in nieuwe treinen en gaat een strategisch partnership met SkyTeam.
23/01/25
easyJet voorziet sterke vraag naar vliegen en vakanties in 2025
easyJet heeft een goed eerste kwartaal achter de rug met meer passagiers in haar vliegtuigen en een sterke groeiverwachting voor easyJet Holidays.
23/01/25
ANVR waarschuwt consumenten voor Thomas Cook
De ANVR waarschuwt reizigers voor verzoeken van Thomas Cook Europe BV om boekingen over te zetten naar het Poolse bedrijf eSky.pl S.A.
10/01/25
TUI introduceert Lena, de AI Explorer die de wereld voor je ontdekt
Lena voegt zich bij het bestaande team van TUI influencers en content creaters om vakantiegangers sneller, actueler en relevanter te informeren.