Geplaatst op: 18-09-2017
Auteur: Marc Gerlings

Wandeltocht boekt record voor Pink Ribbon

Wandeltocht boekt record voor Pink Ribbon
Foto: Le Champion.

Met de Dam tot Dam Wandeltocht 2017 ging het afgelopen Dam tot Dam Weekend officieel van start. Aan de start van deze 15eeditie mocht organisator Le Champion maar liefst 16.000 wandelaars verwelkomen. Zij konden kiezen uit vijf verschillende routes: 5, 10, 20, 27 óf 42 km. Voor Pink Ribbon, het officiële goede doel van het evenement werd het recordbedrag van€73.587,00ingezameld, bijna het driedubbele ten opzichte van vorig jaar.


Voor het Paleis op de Dam in Amsterdam namen de deelnemers aan de 20, 27 en 42 km de startstempel in ontvangst. Hierna volgde een route langs de Amsterdamse grachten en de oversteek van het IJ naarAmsterdam-Noord en uiteindelijk richting Zaandam. Vanaf hier volgden zij een groot deel van het Dam tot Damloop parcours langs enthousiaste supporters, stempelposten met live muziek en door bewoners versierde straten. In Zaandam ging later in de ochtend de 10 km en de 5 km FriendshipWalk van start. Op deze laatste route konden de wandelaars onderweg meedoen aan diverse spellen. Ondanks het wisselvallige weer met af en toe een bui, zat de stemming er vanaf ’s morgens vroeg al goed in.


Alle wandelaars zijn in de middag gefinisht in de centrale plek van het Dam tot Dam Weekend: het Dam tot Dam Park. Op zaterdag én zondag staat dit park in het teken van feest en overwinning voor zowel deelnemers als supporters. Met live muziek, een groot terras en diverse catering de ideale locatie om na te genieten van een sportieve prestatie.


Recordopbrengst van€ 73.587,00voor Pink Ribbon

Ook dit jaar was Pink Ribbon weer als goed doel verbonden aan de Dam tot Dam Wandeltocht. Dankzij vrijwillige bijdrages van deelnemers aan de wandeltocht en de donatiebedragen via het donatieplatform van Pink Ribbon is er dit jaar een cheque met een recordbedrag van€ 73.587,00uitgereikt aan Pink Ribbon. Alle deelnemers en donateurs hebben ervoor gezorgd dat het bedrag dat ten goede komt aan onderzoeken en projecten op het gebied van borstkankermeer dan verdubbeld is ten opzichte van vorig jaar.


Dam tot Dam Weekend met 87.000 deelnemers

Met de Dam tot Dam Wandeltocht is onderdeel van het Dam tot Dam Weekend, waarin 87.000 sporters in actie komen. Op zaterdagavond ging in Zaandam het recordaantal van 15.000 deelnemers van start bij de Damloop by night (hardlopen). Op zondagmorgen gingen 6.000 fietsers vanaf de Dam in Amsterdam van start op de Dam tot Dam FietsClassic en daarna barste het Dam tot Damloop spektakel los met 50.000 deelnemers.
Trefwoorden: wandelen. fietsen, evenement

CELTH



||| Nieuws |||

20/03/26
Samenwerking Groenn maakt Groningse evenementen toegankelijker
Eén op de vijf mensen in Nederland heeft een handicap. De oprichters van het?Groningse platform GROENN (ESNS, Noorderzon, Bevrijdingsfestival Groningen en Paradigm) kwamen dit verschijnsel ook tegen en besloten tot actie tot meer toegankelijkheid van mensen met een beperking.
20/03/26
KLM mijdt langer Dubai, Riyadh en Dammam
Vanwege de aanhoudende geopolitieke onrust in het Midden-Oosten heeft KLM besloten om alle vluchten ...
19/03/26
Ontwerp van recreatieplek Poort van Buijtenland is klaar
Het Definitief Ontwerp van de Poort van Buijtenland bij de plaats Rhoon is klaar. Het is de bedoelin...
19/03/26
Landgoed Het Zand wint Gouden Haring 2026 door innovaties
De eigenaren van Natuurkampeerterrein Landgoed Het Zand Hattemer Oldenburger en Natuurkampeerterrein de Polmate zijn de winnaars van de Gouden Haringen 2026. Deze prijzen erkennen beheerders van Natuurkampeerterreinen die uitblinken in innovaties, gastvrijheid en betrokkenheid bij het netwerk.
18/03/26
Groningen beoogt beter behoud erfgoed boerderijen
De provincie Groningen investeert dit jaar ruim € 10,9 miljoen in het versterken van karakteristieke panden en gemeentelijke monumenten. Met de opening van de vernieuwde Subsidieregeling Onderhoud Karakteristieke Panden (SOK) op 1 april 2026 krijgen vooral boerderijen een stevige impuls.
18/03/26
Swipe technologie wint vervoersaward
De component vervoer in toerisme maakt een snelle ontwikkeling door. Een goed voorbeeld van innovatie is de swipe technologie bij Arriva. Het bedrijf wint de Transport Ticketing Global Award 2026.
18/03/26
Exclusief voor leden
Merkontwikkeling met ai
Kantar, marketing- en onderzoeksbureau, is een strategisch partnerschap aangegaan met Quilt.AI. Het eerste product door de samenwerking is de EvaluateExplorer.
17/03/26
Exclusief voor leden
Nala Village opent met eerste Horizon Festival
Op 18 en 19 juli vindt in de Achterhoek de eerste editie plaats van Horizon Festival, een nieuw tweedaags boutique festival waar internationale livemuziek en welzijn samenkomen. Nala Village is een nieuw concept in vakantieparken, sterk op duurzaamheid en natuurbeleving gericht.

||| Agenda |||

02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...