Geplaatst op: 02-10-2017

Vlaanderen leert van Catalonie

Kennis over bezoekersdruk en promotie delen

Vlaanderen leert van Catalonie
Barcelona. Foto: Shutterstock
Vlaanderen en Catalonië hebben in een gemeenschappelijke verklaring (‘memorandum of understanding’) het kader vastgelegd voor een nauwere samenwerking op het gebied van toerisme. Eerder werd ook al een gelijkaardig akkoord afgesloten met VisitScotland.


Vlaanderen en Catalonië bezegelen hun toeristische samenwerking met een ‘memorandum of understanding’, dat ingaat op zondag 1 oktober. De gemeenschappelijke intentieverklaring werd opgesteld door administrateur-generaal Peter De Wilde van Toerisme Vlaanderen, Vlaams minister van Toerisme Ben Weyts, Catalaans minister van Ondernemen Santi Vila i Vicente en vice-president Octavi Bono i Gispert van de Catalan Tourist Board.


Toerisme Vlaanderen en de Catalan Tourist Board gaan nauw samenwerken in verschillende domeinen zoals draagkracht en vernieuwende methodes voor bestemmingspromotie. Toerisme Vlaanderen bouwt intussen al 10 jaar expertise op rond het lokale draagvlak voor toerisme. Recent wist één van de onderzoekers een doorbraak te realiseren in de methodologie, wat zeer interessant kan zijn voor een drukbezochte bestemming als Barcelona. Omgekeerd kunnen de Catalanen de Vlamingen nog veel bijleren over pakweg bestemmingspromotie, die de sterkste toeristische troeven op een vernieuwende en efficiënte manier uitspeelt.


"Ik ben zeker dat Catalonië ons op vele vlakken kan inspireren om onze dagelijkse werking bij te sturen en te verbeteren”, zegt Peter De Wilde van Toerisme Vlaanderen. "Bijna een kwart van het inkomend toerisme naar Spanje gaat richting Catalonië: onze collega’s hebben dus bakken ervaring. In 2015 sloot Vlaanderen al een gelijkaardige samenwerkingsovereenkomst met Schotland en die bleek erg rendabel. Van de Schotten staken we heel wat op rond kwaliteitssystemen in toerisme of de organisatie van grootschalige evenementen. Met de Catalanen willen we graag focussen op de ontwikkeling van een duurzaam toerisme en op innovatieve promotie aanpakken.”


"Onze aanpak inzake duurzaam toerisme is zonder twijfel verwant aan die van Vlaanderen”, zegt Octavi Bono i Gispert van de Catalan Tourist Board. "Ik stel met plezier vast dat we ondanks onze evidente verschillen een zeer soortgelijke strategie op dat vlak hebben en dus nog heel veel van elkaar kunnen leren”.


"Deze samenwerking lijkt mij de evidentie zelve”, zegt Vlaams minister van Toerisme Ben Weyts. "Onze beide deelstaten onderhouden goede banden en delen veel gelijkenissen op onder meer politiek en socio-economisch gebied. Ook toeristisch kunnen we veel van elkaar leren. Catalonië beleeft moeilijke tijden. Dit is dus meer dan ooit het moment waarop vrienden hun banden versterken”.

Gerelateerde berichten:

  • Geen gerelateerde berichten.
  • CELTH



    ||| Nieuws |||

    26/01/26
    Caravana biedt meer entertainment
    Over twee dagen opent Caravana 2026 haar deuren in het WTC Expo Leeuwarden. Naast het uitgebreide kampeeraanbod in (bus)campers, caravans, vouwwagens, voor- en daktenten en een breed scala aan accessoires, biedt de grootste kampeerbeurs van Noord-Nederland een vol programma met presentaties, activiteiten en bekende gasten voor jong en oud.
    26/01/26
    Prinses Margriet opent vernieuwd muZIEeum
    Prinses Margriet opent donderdagmiddag 5 februari 2026 het vernieuwde muZIEum in Nijmegen. Tijdens de heropening wordt ook de nieuwe fototentoonstelling Unseen geopend.
    26/01/26
    Nieuw bos bij het Beesels Broek
    Aan de Eikenbroeklaan in Beesel bij het Beesels Broek heeft Limburgs Landschap circa 15.000 bomen en struiken geplant. Dit nieuwe bos van bijna vier hectare compenseert bomen die elders moesten wijken.
    23/01/26
    Exclusief voor leden
    Oprichting Wandelplatform Fryslân voor een sterke wandelprovincie
    Op woensdag 21 januari vond de aftrap van Wandelplatform Fryslân plaats. De missie: Fryslân ontwikkelen tot een provincie waar lopen en wandelen vanzelfsprekend, aantrekkelijk en toegankelijk is voor iedereen.
    23/01/26
    Transavia vliegt in de zomer op Oujda
    Transavia start komende zomer een tijdelijke verbinding tussen Rotterdam The Hague Airport en Oujda, in het noordoosten van Marokko. Tussen 2 juli en 31 augustus 2026 vliegt Transavia twee keer per week, op maandag en donderdag, rechtstreeks tussen Rotterdam en Oujda.
    23/01/26
    Exclusief voor leden
    Gebruik creditcard neemt weer toe
    Nederlanders gebruiken hun creditcard steeds vaker. Dat blijkt uit transactiedata van ruim 2,6 miljoen Nederlandse consumenten met een creditcard van ICS, aanbieder van Visa en Mastercard creditcards. Opvallend daarbij is dat het aantal betalingen aan Nederlandse ontvangers, zoals in de horeca, sterker groeit dan aan buitenlandse.
    23/01/26
    Genomineerden Nationale Evenementenprijzen en -steden 2026 bekend
    De jury heeft de nominaties voor de Nationale Evenementenprijzen 2026 officieel vastgesteld. Welke s...
    22/01/26
    Beste campings in Nederland en Europa
    De winnaars van de titel ‘ANWB Camping van het Jaar 2026’ zijn toegekend. In de categorie Fijnste familiecamping gingen Vakantiepark Beerze Bulten (Overijssel) en Camping Village Europa Silvella (Italië) met de hoofdprijs aan de haal. In de categorie Beste Kleine camping werden Camping Zwinderen (Drenthe) en Camping Domaine La Libaudié (Frankrijk) uitgeroepen tot winnaars.

    ||| Agenda |||

    27/01/26 t/m 30-01-26
    27/01/26 t/m 30-01-26: ENTER2026 eTourism Conference
    De Breda University of Applied Sciences organiseert in januari 2026 de ENTER2026 eTourism Conference...
    12/02/26
    12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live: het nieuwe ontmoetingspunt voor ondernemers in de dagrecreatie
    Na twee edities van Recreatie Next Level is het op 12 februari in Evenementenhal Gorinchem tijd voor...
    13/02/26 t/m 15-02-26
    13/02/26 t/m 15-02-26: Fiets en Wandelbeurs
    De Fiets en Wandelbeurs 2026. Drie dagen vol inspiratie, routes, outdoormateriaal, lezingen en vakan...
    09/03/26
    09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
    11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
    02/04/26
    02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
    Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...