Geplaatst op: 13-10-2017
Auteur: Marc Gerlings

Blijdorp werkt samen met Wildlife Filmfestival Rotterdam

Blijdorp werkt samen met Wildlife Filmfestival Rotterdam
Foto: WFFR / Diergaarde Blijdorp

Bij dierentuinen is een duidelijke ontwikkeling te zien naar meer educatie. De attracties moeten nog beter aan het publiek duidelijk maken dat dierenparken relevant zijn. Blijdorp werkt daarom samen met het Wildlife Filmfestival Rotterdam. Daarmee haalt Blijdorp een première binnen.

In de vorm van twee Blijdorp Colleges worden er deze herfstvakantie in het auditorium van Blijdorp documentaires vertoond, één voor kinderen en één voor volwassenen.


Op zondag 15 oktober is de kinderdocumentaire ‘Raffaelo in het wild’ van regisseuse Rachel Visscher te zien. De korte documentaire gaat over de achtjarige Raffaelo Storm die er van droomt om bioloog te worden. Dieren en natuur zijn zijn grootste passies. Maar Raffaelo is doodsbang voor kikkers. Hij worstelt met de vraag of hij dan wel bioloog kan worden.


Een week later vindt in Diergaarde Blijdorp deNederlandse première van ‘Last of the Longnecks’ plaats. Deze documentaire van regisseuse Ashley Scott Davison,is op het WFFR genomineerd voor onder andere de Best Film Professional Award. De documentaire laat zien wat de majestueuze giraffen zo uniek maakt, maar ook welke strijd zij in de natuur moeten leveren.


Visie
De films sluiten aan bij de reeks Blijdorp Colleges die de Diergaarde organiseert om haar bezoekers te inspireren en liefde en respect voor de natuur mee te geven. Uiteraard zijn de dieren in Blijdorp de beste ambassadeurs voor hun soortgenoten, maar deze natuurdocumentaires bieden op een aantrekkelijke manier educatieve ondersteuning.


Sinds eind 2016 worden leergierige kinderen ook op hun wenken bediend met de interactieve Blijdorp Kids Colleges die onderwerpen onder de aandacht brengen zoals de geboorte van een okapi en een Indische neushoorn, maar ook de opwarming van de aarde (in samenwerking met JustDiggit) en verhalen over de geschiedenis van de Diergaarde.

De colleges zijn gratis op vertoon van een geldig entreebewijs en dienen vooraf gereserveerd te worden via diergaardeblijdorp.nl/college.Van 9 tot en met 31 oktober geldt een speciaal Jubileumtarief van 12,50 euro per persoon. Kinderen tot 3 jaar bezoeken Blijdorp altijd gratis.

Trefwoorden: dierentuin, attractie, educatie, leisure

CELTH



||| Nieuws |||

05/02/26
Exclusief voor leden
Varend Corso heeft alle dorpskernen aan boord
Tijdens de startbijeenkomst van Varend Corso Westland, gisteravond bij Intratuin ‘s-Gravenzande was het enthousiasme groots. Alle Westlandse dorpskernen op de route doen mee met de editie van 2026.
05/02/26
Kennisprogramma en awardceremonie Dagrecreatie Live
Op 12 februari 2026 opent Dagrecreatie Live haar deuren in Evenementenhal Gorinchem. Dit nieuwe event voor professionals in de dagrecreatie staat in het teken van talkshows over onderwerpen als gastbeleving en innovatie, presentaties van vakspecialisten en een awardceremonie.
05/02/26
Begrote opbrengst toeristenbelasting stijgt met 9,0 procent
In 2026 verwachten gemeenten 15,3 miljard euro te ontvangen uit heffingen, 6,5 procent meer dan een jaar eerder. Wie de cijfers van CBS doorneemt ziet dat de toeristenbelasting een stuk hoger uitvalt, namelijk 9%. De verschillen in toeristenbelasting zijn groot.
04/02/26
NEMO is even voor volwassenen
Het techniek- en ontdekkingsmuseum NEMO is altijd op de jeugd gericht. Maar nu zijn de volwassenen aan de beurt met een speciaal gemaakt programma in de avonden in de komende maanden. Het museum zorgt ook nog voor een drankje.
03/02/26
Peer Bueller mag KAYAK groter maken
Peer Bueller trad in 2016 in dienst bij KAYAK als Chief Financial Officer en werd in 2021 Chief Operating Officer. Sinds zijn komst bij KAYAK heeft Peer zich gericht op de expansie van het bedrijf, de groei van KAYAK for Business het platform voor zakelijke reizen van het merk, en het stimuleren van commerciële innovatie.
03/02/26
Waarom salontafelboeken maken perfect is voor jouw onderneming in de vrijetijdssector?
Wil je jouw bedrijf in de vrijetijdssector nét wat exclusiever laten aanvoelen? Dan is salontafelboeken maken een slimme zet. Het is een stijlvolle manier om jouw verhaal, sfeer en aanbod tastbaar te maken. Denk aan een luxe boek vol beelden, korte verhalen, reviews en verborgen parels van jouw locatie of activiteit. Zo geef je bezoekers iets om doorheen te bladeren, te bewaren en vooral: te delen met anderen.
02/02/26
Twee kritische beschouwingen op toerisme: de onzin van spreiding en ongewenst toerisme
In een tijd waarin de toeristische sector zoekt naar een nieuw evenwicht tussen groei, leefbaarheid en betekenis, verschijnen er steeds meer stemmen die oproepen tot herbezinning. Twee recente artikelen – van Ewout Versloot en Shirley Nieuwland – leggen ieder vanuit een eigen invalshoek de vinger op dezelfde zere plek: het huidige systeem piept en kraakt, en vraagt om een fundamentelere kijk op wat toerisme zou moeten bijdragen aan mens, plek en planeet.
02/02/26
Greenpeace zet streep door Lelystad Airport
Op meerdere verkeersborden zijn vanochtend de woorden ‘Lelystad Airport’ afgeplakt door actievoerders van Greenpeace Nederland. Onder het mom ‘Zet een streep door Lelystad Airport’ protesteren ze tegen het voornemen van het aanstaande kabinet om het vliegveld te openen voor vakantievluchten.

||| Agenda |||

10/02/26
10/02/26 t/m 10-02-26: Kennistafel 5: De kracht van het landschapsontwerp als meerwaarde voor het vakantiepark
Datum: 10 februari 2026Locatie:  Molecaten Park Landgoed Ginkelduin Scherpenzeelseweg 53  ...
12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live: het nieuwe ontmoetingspunt voor ondernemers in de dagrecreatie
Na twee edities van Recreatie Next Level is het op 12 februari in Evenementenhal Gorinchem tijd voor...
13/02/26 t/m 15-02-26
13/02/26 t/m 15-02-26: Fiets en Wandelbeurs
De Fiets en Wandelbeurs 2026. Drie dagen vol inspiratie, routes, outdoormateriaal, lezingen en vakan...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
10/03/26
10/03/26 t/m 10-03-26: Opendeurdag Experience Factory Antwerpen; Europa’s grootste Indoor FEC Attractie
Primeur Langste E-Kart circuit van Europa en TimeMissionDatum: dinsdag 10 maart 2026Locatie: Michiga...