Geplaatst op: 11-12-2017
Auteur: Redactie
NRIT Media

Elisabeth Minnemann nieuwe bestuursvoorzitter NHTV

Elisabeth Minnemann nieuwe bestuursvoorzitter NHTV
De nieuwe bestuursvoorzitter van NHTV wordt Elisabeth Minnemann. Met ingang van 1 april 2018 volgt zij Hein van Oorschot op die met pensioen gaat.


Elisabeth Minnemann was de laatste twee jaar werkzaam als Directeur Internationaal bij de Gemeente Den Haag en was hier onder andere betrokken bij de internationale profilering en positionering van de stad Den Haag. Van 2009 tot 2015 was zij Directeur bij Hogeschool Rotterdam van opeenvolgend het Instituut voor Managementopleiding en het Instituut voor Bedrijfskunde. Hier werkte zij ondermeer aan een aantal onderwijsinnovaties, ontwikkeling van kenniscentra en het internationaliseringsbeleid van de hogeschool.


Elisabeth Minnemann, geboren in Duitsland, studeerde Psychologie aan de Universiteit Bonn. Daarna werkte ze enige jaren als docent en onderzoeker aan de Universiteit Heidelberg. Hier promoveerde ze in 1993. Vervolgens werkte Minnemann enkele jaren in het bedrijfsleven in Nederland en Maleisië.


Wat gaat Minnemann bij NHTV realiseren?

Minnemann zal bij NHTV de implementatie van de lange termijn positionering van NHTV, samen met het zittende collegelid Nico van Os, ter hand nemen. Gelet op de eerder geformuleerde ambities komt haar kennis en ervaring hierbij goed van pas. Belangrijk daarbij is het inzetten op kansrijke verbindingen tussen de academies binnen NHTV, het verder uitbouwen van een uitdagend en internationaal studieklimaat op de nieuwe campus en het verder versterken van de band met de (internationale) industrie. Elisabeth Minneman: "Ik zie er naar uit om samen met alle betrokkenen van NHTV de ambities verder vorm en inhoud te geven”.


Elies Lemkes, voorzitter van de Raad van Toezicht van NHTV, is ervan overtuigd dat met de nieuwe samenstelling van het College van Bestuur een volgende belangrijke stap gezet is om met alle betrokkenen, zowel binnen als buiten NHTV, hard te blijven werken aan het verstevigen van de unieke positie van NHTV in het (internationale) landschap van hoger onderwijs. Dit om studenten optimaal voor te bereiden op de vraag van de arbeidsmarkt.

Trefwoorden: onderwijs, onderzoek, celth

CELTH





||| Nieuws |||

07/02/25
Vanaf 1 april geen emissie meer van boten in grachten Amsterdam
Vanaf 1 april 2025 wordt het centrumgebied een uitstootvrije zone voor recreatievaartuigen, meldt gemeente Amsterdam. Dit betekent dat alleen vaartuigen die varen op elektriciteit, waterstof of spierkracht zijn toegestaan. Je mag geen uitstoot meer produceren.
07/02/25
Brabant gaat met innovatief monitoringssysteem en de Wandelstarter recreatie beter spreiden
Vanaf 2025 wordt in Noord-Brabant een innovatief monitoringssysteem gelanceerd dat de recreatiedrukte in kaart brengt en helpt bij het afstemmen van routes en startlocaties op de behoeften van bezoekers.
05/02/25
Laatste jaar uitvoeringsprogramma BRTN 2020-2025
Dit jaar markeert het laatste jaar van de uitvoering van het Basisrecreatietoervaartnet (BRTN) 2020-2025. Tegelijkertijd wordt er gewerkt aan het opstellen van nieuwe bestuurlijke afspraken voor de periode vanaf 2026, waarin de rol van AI toeneemt.
24/01/25
Perspectieven op internationalisering in Uncover
We zijn verheugd aan te kondigen dat alle artikelen van de nieuwste editie van Uncover, het jaarlijkse, thematische tijdschrift van de Academy for Leisure & Events van de Breda University, nu online beschikbaar zijn in de kennisbank van NRIT.
16/01/25
Gelderland trekt bijna 5 miljoen verblijfgasten in 2024
Stijging van 5,4% van gasten die minstens één macht in Gelderland verbleven. Het dagtoerisme groeide 13% bij attracties.
16/01/25
Apollo Reizen verlengt sponsoring van de NN Marathon Rotterdam
De touroperator Apollo Reizen blijft officieel sponsor van de NN Marathon Rotterdam en gaat op de Marathon Sport Expo in gesprek met de deelnemers.
15/01/25
7 Kamerleden ontvangen Ondernemersagenda Gastvrijheidssector
Op dinsdagmiddag 14 januari hebben diverse branchevertegenwoordigers in het platform Gastvrij Nederland de Ondernemersagenda van de Gastvrijheidssector aangeboden in de Tweede Kamer.
13/01/25
Witte fiets Veluwe aan Zee weer terug
De beeldbepalende witte fiets is weer teruggeplaatst bij Leisurelands locatie Veluwe aan zee. De fie...