Geplaatst op: 14-12-2017
Auteur: Marc Gerlings

Themajaar 2017 De Stijl breed omarmd (mooie video)

Themajaar 2017 De Stijl breed omarmd (mooie video)

Het themajaar Van Mondriaan tot Dutch Design is bijna afgelopen. Utrecht heeft de balans al opgemaakt ondanks dat een aantal activiteiten nog loopt. Als je het aantal bezoekers verdeelt over de tentoonstellingen valt het succes wel mee. In de video is goed te zien hoe breed het themajaar is opgepakt door media en inwoners en dat is voor de sociale kant van recreatie en toerisme een interessant rendement.

‘Het jaar zal afsluiten met 245.000 bezoekers van de hoofdtentoonstellingen en activiteiten van het randprogramma. Ondernemers en organisaties haakten in groten getale aan bij het themajaar met eigen initiatieven. Het culturele erfgoed van De Stijl is in de provincie Utrecht nadrukkelijk op de kaart gezet en zal ook na 2017 grote aantrekkingskracht blijven uitoefenen op (inter)nationale bezoekers,’ meldt Utrecht Marketing.



Belangrijke resultaten op een rij:

  • 188 internationale journalisten kwamen speciaal voor De Stijl naar Utrecht en Amersfoort;
  • Dit resulteerde in een record van bijna 4 miljoen euro aan mediawaarde rondom alle verschenen publicaties en uitzendingen over het themajaar in Utrecht en Amersfoort;
  • Bezoekers van de tentoonstellingen en activiteiten in het kader van het Stijljaar in Utrecht en Amersfoort waren goed voor ruim 15,8 miljoen euro aan bestedingen;
  • 80% van de touroperators en internationale pers maakte voor het eerst kennis met Utrecht en of Amersfoort;
  • 55 touroperators uit Nederland, België, Duitsland en Engeland programmeerden een reis met als thema De Stijl;
  • 320 winkeliers in de binnensteden van Utrecht en Amersfoort kleurden hun etalages in de kleuren van De Stijl;
  • Naast de hoofdtentoonstellingen in het Centraal Museum, Rietveld Schröderhuis, Mondriaanhuis, Kunsthal KAdE en Rietveldpaviljoen Amersfoort vonden er ruim80 randactiviteitenplaats;
  • 4.500 kinderen en studenten volgden een educatietraject rondom De Stijl en kwamen veelal voor het eerst in aanraking met de deelnemende musea;
  • Het geheel vernieuwde Mondriaanhuis in Amersfoort zag een ruime verdubbeling in de bezoekersaantallen. Ook het Centraal Museum verwacht 2017 af te sluiten met een recordaantal bezoekers, mede dankzij de tentoonstellingen Rietvelds Meesterwerk, Vroeg Droog en Bye, bye De Stijl (laatstgenoemde opent op 16 december a.s.). Het Rietveld Schröderhuis ging extra open in de avonden en benutte gedurende het hele jaar de maximaal mogelijke capaciteit van te ontvangen bezoekers. Het gerestaureerde Rietveldpaviljoen Amersfoort kon na twee jaar weer de deuren voor het publiek openen;
  • Het afgelopen jaar werden er vijf gethematiseerde fiets- en wandelroutes rondom De Stijl ontwikkeld in Utrecht en Amersfoort. Routes die ook na 2017 door particulieren of groepen ontdekt kunnen worden.
  • De toekomstige De Stijl snelfietsroute tussen de stad van Rietveld (Utrecht) en de stad van Mondriaan (Amersfoort) wordt verbonden door tien bijzondere beelden van kunstenaar Boris Tellegen. De laatste beelden worden in het voorjaar van 2018 geplaatst.
Trefwoorden: themajaar, toerisme, cultuur, kunst, design, recreatie

CELTH



||| Nieuws |||

09/02/26
Toiletten bij Amelisweerd maken recreatie breder toegankelijk
Vrijdag 6 februari hebben MDL Fonds, de provincie Utrecht en de gemeenten Utrecht en Bunnik samen twee natuurtoiletten geopend in recreatiegebied Amelisweerd. Met deze twee toiletten wordt een belangrijke stap gezet om dit natuurgebied voor een bredere groep mensen toegankelijk te maken.
09/02/26
Ondertiteling drie attracties en verhalen in Efteling
De gratis Efteling-app biedt bij drie attracties en alle sprookjes een gesproken vertelling en je kunt het verhaal laten ondertitelen.
09/02/26
Exclusief voor leden
Grootste LED-theater van Europa staat in Delft
Met de première van Willem van Oranje - De Musical is een uniek theater opgezet. L2L Ledscreens realiseerde voor deze productie de grootste LED-theateropstelling van Europa.
09/02/26
Tech die gastvrijheid voelbaar maakt in leisure, toerisme en hospitality
Je kent het moment: je staat met een koffer in je hand, de lobby ruikt naar versgemalen koffie en je wilt eigenlijk maar één ding, soepel aankomen. Dan blijkt de QR-code in de mail niet te laden, de wifi hapert en bij de receptie ontstaat een rij die nét te langzaam beweegt. Niemand bedoelt het verkeerd, maar de beleving krijgt een deuk voordat die goed en wel begonnen is. In leisure, toerisme en hospitality is dat het pijnlijke aan digitale frictie: het voelt meteen persoonlijk.
06/02/26
Op zoek naar oplossingen voor ruimte in toerisme?
Hoe creëer je die ruimte, fysiek, mentaal én maatschappelijk? Tijdens het Trendcongres Toerisme 2026 ontdek je concrete oplossingen, nieuwe perspectieven en inspirerende voorbeelden die je direct kunt toepassen in jouw werk. Extra voordeel: het gunstige Early Bird-tarief staat open.
06/02/26
Exclusief voor leden
PureCamp nieuw Nederlands merk in vouwwagens
Met de introductie van PureCamp #ONE betreedt een nieuw Nederlands merk de markt van vouwwagens. Opvallend in een markt die niet makkelijk is. De opzettijd, altijd een belangrijk argument voor kampeerders, levert dat voordeel op dat tot een marktaandeel kan leiden.
06/02/26
Exclusief voor leden
Nieuw theater in Bijlmer
Gemeente Amsterdam laat een nieuw Bijlmer Parktheater bouwen op het Anton de Komplein en het huidige theater wordt behouden.
06/02/26
Consument geeft meer uit aan horeca en recreatie
In december 2025 hebben huishoudens 0,8 procent meer goederen en diensten aangeschaft dan in december 2024, meldt het CBS. Ze kochten zowel meer goederen als meer diensten, zoals horeca, vervoer en cultuur.

||| Agenda |||

10/02/26
10/02/26 t/m 10-02-26: Kennistafel 5: De kracht van het landschapsontwerp als meerwaarde voor het vakantiepark
Datum: 10 februari 2026Locatie:  Molecaten Park Landgoed Ginkelduin Scherpenzeelseweg 53  ...
12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live: het nieuwe ontmoetingspunt voor ondernemers in de dagrecreatie
Na twee edities van Recreatie Next Level is het op 12 februari in Evenementenhal Gorinchem tijd voor...
13/02/26 t/m 15-02-26
13/02/26 t/m 15-02-26: Fiets en Wandelbeurs
De Fiets en Wandelbeurs 2026. Drie dagen vol inspiratie, routes, outdoormateriaal, lezingen en vakan...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
10/03/26
10/03/26 t/m 10-03-26: Opendeurdag Experience Factory Antwerpen; Europa’s grootste Indoor FEC Attractie
Primeur Langste E-Kart circuit van Europa en TimeMissionDatum: dinsdag 10 maart 2026Locatie: Michiga...